Dekadans ve Ölüm

7,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
265 gösterim
Dört haneli bir köy, rüyada görülen atlıların, karla birlikte kendisini yok etmeye gelmesini bekliyor... Bir profesör, üniversite binasının sessizliği içinde kendisi ile yıllanmış eşyalar arasında bir fark görmüyor... Robin Hood ruhlu bir hikâye satıcısı, hikâye yoksunluğu çeken insanlara, başka insanlardan aldığı hikâyeleri satıyor... Abu Mihran, herkesten birkaç kat daha iri bir diktatör ve üstünde artık çocuk kalmayan diktatörlüğünde yaşıyor... Ölümü icat eden insanlar... Abisinden çaldığı karısının intiharıyla hesaplaşan yaşlı bir adam... Her biri sorularla dolu karakterler, öyküler. Güncelin gerçek sorunlarına fantastik öğeler katarak cevap arayan bir ilk kitap. 83 doğumlu Orçun Ünal, 2006 ve 2013 arasında öldüğünü ve bu öyküleri "in morte" yazdığını söylüyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  132
 • ISBN:
  9786055185374
 • Yayınevi:
  Raskol'un Baltası
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Yusuf Berkman 
19 Şub 00:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Hep yepyeni bir şeyler söylediğime inanarak kendimi kandırdım. Oysa bir tek kelimem, hatta bir cümlem dahi söylenmemiş, yazılmamış değilmiş. Hatta onları başkalarından çalmışım habersizce ve istemeden.

Dekadans ve Ölüm, Orçun Ünal (Sayfa 99 - Raskol'un Baltası)Dekadans ve Ölüm, Orçun Ünal (Sayfa 99 - Raskol'un Baltası)

Öykü satıcısı
Kısaca herkeste eksik olan, başkalarında olup kendisinde olmayan ve gıpta ettiği bir hikâye vardır. Ben o eksik olan ve başkalarının gıpta ettiği hikâyeleri sahibinden alıp başka ihtiyacı olanlara satıyorum

Dekadans ve Ölüm, Orçun ÜnalDekadans ve Ölüm, Orçun Ünal
Yusuf Berkman 
07 Şub 23:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Şu kadarını söyleyeyim (arkadakiler duymasın diye fısıldamak zorundayım): Ölünce yalnızlık bitiyor. Hatta kalabalıktan sıkılıyor bile insan. Burası tıkış tıkış. Hep ayakta dikiliyoruz. Sonuçta yedili odalı tek pencereli bir evdeyiz. Cennet de burası cehennem de. Ölünce uyumak ise söz konusu bile değil. Söyleyin herkese: Shakespeare yanılıyor.

Dekadans ve Ölüm, Orçun Ünal (Sayfa 93)Dekadans ve Ölüm, Orçun Ünal (Sayfa 93)