7,5/10  (10 Oy) · 
14 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.018 gösterim
Hastalık Kontrol Merkezi'nde görev yapan ve deneyimli bir hastalık dedektifi olan Dr. Nate, işinden ayrılarak yeni bir hayata adım atmanın planlarını yapar. Ancak tıp fakültesindeki en yakın arkadaşı olan biyoteknoloji uzmanı vahşice katledilince, ayrılmak istediği işine tekrar dönmek zorunda kalır. Polis katili bulmaya çalışırken, Nate de arkadaşının niçin hunharca öldürüldüğünü araştırmaya başlar. Kısa sürede, büyük bir belaya bulaştığını fark eder.

Her geçen gün yeni hastalar ortaya çıkarken, Nate'in etrafındaki ihanet çemberi de gitgide daralmaktadır. Sevdiği kadının hayatı tehlikeye girince, doktorun durumu daha da güçleşir. Nate hayatının en önemli keşfini yapmak, bilim insanlarıyla acımasız bir cinayet şebekesinin arasındaki menfaat ilişkisini açığa çıkarmak zorundadır. Şayet bunu başaramazsa bedeli çok ağır olacak, hayatındaki en değerli insanı kaybedecektir.

Yalnızca mikroskop altında görülebilen kanıtları ve ilaç sanayisi tarafından acımasızca suiistimal edilen hastaları gözler önüne seren bu kitap, okuru adrenalin yüklü ve tüyler ürpertici bir yolculuğa çıkarıyor.

Heyecanlı ve sürükleyici romanın son sayfasını okuduktan sonra bile yazarın ortaya attığı sorular uzunca bir süre aklınızı meşgul edecek.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  588
 • ISBN:
  9786059127165
 • Çeviri:
  Faruk Özdem Yıldırım
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
İsmail | Jericho Owen 
28 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Başarılı bir doktor olan Nate'nin çalıştığı kurum olan ( Halk Sağlığı Departmanı) Tetradan yıllar önce ayrılması ve orda çalışan arkadaşının bir başka doktor ve üst düzey müdürle bir projenin içinde bulunması ile olaylar başlar.Bu proje yaşlı insanları, özellikle bayanları tıbbi bir madde ile güzelleştiriyor.Fakat bu buluş bir kaç denek üzerinde yüzlerinde tümör oluşacak şekilde olaylar sarpa sarıyor.Ve doktor Nate'nin arkadaşı olan Murpy'nin ölümü üzerine çete olayları ve esrarengiz ölümler patlak veriyor.Tıbbi gerilim sevenler için güzel bir roman...

MaGeLLaN 
22 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Doktor / Joshua Spanogle

Yazarın bu kitabı benim için ilkti,daha öncede söylediğim gibi,kafa yorucu kitaplardan (Siyaset-Araştırma v.b.) sonra bu türde kitaplar benim için dinlendirici oluyor.

Yazar çok kafa dengi,espritüel biri,kitabı sevdim,gerilimle birlikte sıklıkla kullandığı espritüel dil gayet hoş ve eğlendirici olmuş,gerilimden ziyade daha çok gülümsetiyor.Bu yazar okunur,zamanınız boşa gitmez ;)

Gelelim kitaba 588 sayfa ama dedim ya sizi eğlendirdiği için kısa ve sürükleyici bir roman okudum hissi ile bitiyor.

Kahramanımız Doktor Nate McCormick'in ağzından bir kaç gün içinde başından geçenleri sürükleyici bir şekilde okuyorsunuz.

Doktorumuz son derece sıradan,hatta Hastalık Kontrol Merkezi'nde ki işinden olduktan sonra Eyalet değiştirerek ,ülkenin öbür ucundaki sevgilisinin yanına taşınır ve 10 yıldır görmediği üniversite arkadaşı olan başka bir Doktordan gizemli bir telefon alır.Sonra?Sonrası macera başlıyor işte :) ben anlatacaksam size neden okuyun diyeyim ki ;)

Benim için son derece dinlendirici ve eğlendirici oldu.Bu tür kitapları yani gerilim tarzı okuyorsanız bilirsiniz ki 8-10 taneden sonra hepsi birbirine benzer ve tahmin edilebilir geliyor (ustaların ki haric,ustalardan kasıt,King-Koontz-Grange ve birkaç daha) ama bu kez kahraman öyle vurdumduymaz,öyle başıboş ve öyle esprili ki değişik geldi.Türden hoşlananlara tavsiye ederim,kesinlikle zorlamıyor.

Hepinize Bol Kitaplı,Keyifli Okumalı Günler Dilerim.Teşekkürler.

Hazal Kılıç 
08 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Tıbbi gerilim okurları için harika bir macera. Kitabı okurken karakterlerin duyduğu merakı kendiniz de hissedeceksiniz. Zihninizde canlanmayı hakeden, ortalamada bir kitap.

Özlem Öz 
30 Oca 17:35 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Başlarda çok sıkıcı bulduğumu söylemek istiyorum .Bu sebepten biraz uzadı okuma sürem.Yazarın kullandığı dil biraz basit gelmişti. Fakat 100. Sayfadan sonra olay akışı hızlanmaya başladı ve yazarın dilini umursamadan bir anda okudum bitti. Genel anlamda güzeldi.Sonuç olarak beğendim :)

gülten kırmızıgül 
22 May 2016 · Kitabı okudu · 26 günde · Beğendi · Puan vermedi

güzel ilginç bir kitap aslında güzellik uğruna bilmediğimiz krem ve botoks ların ticari amaçla insanları nasıl birer canavara dönüştürdüklerinin de olabilirliğini anlatıyor doktorumuzda tesadüfen karıştığı olayı aydınlatmaya çalışırken sizide merak ve heycanla peşinden sürüklüyecek iyi okumalar.

Kitaptan 2 Alıntı

Özlem Öz 
27 Oca 19:39 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

“ Haklısın.Hepimiz yorgunuz.Ülke yorgun,insanlar yorgun,bunu hissedebilirsin.Çünkü bir uçurumun kenarına tırnaklarımızla tutunuyoruz.”

Doktor, Joshua Spanogle (Sayfa 190 - Panama)Doktor, Joshua Spanogle (Sayfa 190 - Panama)
Özlem Öz 
25 Oca 20:07 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

“ Her nedense bir kez daha gözden geçirmek,itiraz etmekten daha kolay gelmişti. “

Doktor, Joshua Spanogle (Sayfa 58 - Panama)Doktor, Joshua Spanogle (Sayfa 58 - Panama)