Dua Gibi SevCuma Bozkurt

·
Okunma
·
Beğeni
·
-999.993
Gösterim
Adı:
Dua Gibi Sev
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
318
ISBN:
9786056677311
Kitabın türü:
Yayınevi:
Mola Kitap
Allah biliyor cümlesi ne kadar da yürekleri rahatlatan bir cümle. Gücünüzün yetmediği insanlar çıkıyor karşınıza hiçbir şey yapamıyorsunuz. Hakkınızı yiyorlar sesinizi çıkaramıyorsunuz. Sizi üzüyorlar, kırıyorlar ama karşılık veremiyorsunuz. Ama yine de takılmıyorsunuz. Çünkü yüreğinizde "Allah biliyor" cümlesinin verdiği bir rahatlık var. Sadece güçsüzlük anlarınızda da değil bazen öyle yorgun oluyorsunuz ki müdahale etmek için kılınızı kıpırdatasınız gelmiyor. Ancak yine de yaptıkları yanına kar mı kalacak diye düşünmenize gerek yok. Çünkü her şeyi gören, bilen bir yaratıcı var...

"Varlığı bile rahatlatan bir sevda Allah var, gam yok...”
Yazarı Hikmet Anıl Öztekin’e benzettiğim doğrudur. İkisi de Aşk ve Din temalı kitaplar yazıp bu iki unsurun nasıl birleştiğini kanıtlıyorlar aslında. Daha yazarın kitabın başında söyledikleri takdire şayan, bırakıyorum buraya. (Bu Hızlı Resim olayına da iyi alıştım he)
https://i.hizliresim.com/A1aOaB.png
Böyle değerli kitapların için, bu değerli insanların asla 5 kuruş dahi değeri olmayan birine 500 £ (hem de kağıt) değerini vermesini çok garipsemişimdir. Çünkü bu insanlar önce bunun acısını çekerler sonra da öyle bir yazarlar ki şaşarsınız. O kadar kötü bir histir aslında yazdıkları ama biz insanlar (yalana gerek yok bende dahil) genellikle sözleri beğenir, vay be deriz kendimizce. Onların neler yaşadıkları kimsenin umrunda değildir hatta abartmıyorum böylelerini sokakta görsek tanımayız. (gene ben de dahil)
Dile kolay adam 8 yıl beklemiş. Ben en fazla 1 sene dayanabildim de açıldım. Adam 8 yıl beklemiş. 8 yahu. Fiziksel acı anlıktır geçer izi kalır ama kalp acısı gerçekten çok zor be. O kadar ki Allah düşmanımı bile böyle imtihan etmesin diyebilirim ancak. Büyük Sabır lazım büyük.
Yazarın sayfa 35 de yazdığı yazı da bahsettiği o şarkıyı da paylaşmak istedim sizlerle. Şarkı çok güzel. Tabi en başında da dediğim gibi Allah düşmanımın başına vermesin bu Aşk Acısını. Mutluluğunu, Huzurunu versin ama Aşk acısını vermesin be.
Yüksek doz da acı içerir !
https://www.youtube.com/watch?v=Eb_zQTv7KqU
Yazarın en son ‘Tek Kalem Söz Antolojisi’ adını verdiği 10 sayfalık bir kısım var. Bende alıntı yapmıştım bir tane. O kısım da oldukça güzeldi. Böylelikle de kitabımızı noktalamış olduk tabi.
Yoğun merak üzerine bir soruya da bu kitap vesilesiyle cevap vermek istiyorum. Birkaç yerde ‘Sevdiği veya Sevgilisi olduğunu söyleyen insanlara yönelik’, “Neden bu tarz kitapları okuyorsunuz” sorusuyla karşılaştım. Bu soru akıllara gelebilir ve oldukça da mantıklıdır. Ancak bunun cevabını da şu şekilde verebiliriz:
Bu tarz kitaplar bizleri geliştirir. Çünkü yazara göre biraz Dini içerikte olmasının yanında (Müslüman olduğumuz için Dini içerik önemlidir. Gerçi sadece Müslümanlık değil tüm Din inanları için böyledir) bizlere bazı tavsiyeler verir. Sevgi ve Muhabbet yönünde. İşte bu tavsiyelere uymak bizler için önemlidir. Hatta sizin açınızdan da özellikle bayan arkadaşlar için sormak istiyorum. Yolda giderken giydiğiniz rahat kıyafetler -özellikle yaz sezonunda- sizler için çok güzel ve rahat hissettiriyor ancak sapık gibi bakanları gördükçe de üzülüyorsunuz. Sizler bu tarz rahat şeyler giyip, rahatça konuşurken hatta ‘Gülümserken’ sizleri bakışlarıyla dahi insanların laf atmaması mı daha hoş yoksa kalbinizi kıracak, belki de en güzel gününüzü mahvedecek insanlar mı? İşte bu kitap, bu tarz kitaplar bunu öğütler. Kadınlar için değil Erkekler içindir. Siz nasıl olursanız eşiniz de öyle olur diyerek Erkekleri, ADAM olmaya çağırır. Gerisi de sizlerin anlayışına kalmış efendim.
Söyleyeceklerim bu kadar, cümleten iyi akşamlar, mutlu günler, kendinize iyi bakın efendim..
190 sayfalık, nasıl okuyup bitirdiğinizi anlayamayacağınız, bitirdiğinizde kuş gibi hafif hissedeceğiniz bir kitap. Alıntı yapılacak, altı çizilecek güzel tespitlerle dolu. Özellikle kitaptaki çizimlere bayıldım. Benim için çok keyifli ve huzurlu bir yolculuktu.
Son zamanlarda okuduğum popüler kitaplar arasında ki içi dolu tek kitaptı diyebilirim. Çok şey öğrendim kitaptan buna değer vermek gerçek sevgi, beni gerçekten sevenler, empati duygusu dahil. Dolu dolu 6 günlük bir yolculuk oldu benim için ama biliyorum ki son yolculuk olmayacak Dua Gibi Sev başucu kitabım olacak. Yazarına burdan teşekkürlerimi iletiyorum.
Kendime değer vermem gerektiğini anladığım bir kitap oldu. Etrafımdakileri mutlu ederken kendimi unutmuşum. Onlarla ugraşmaktan sevenlerimi kaybetmişim. Onları çıkarıyorum hayatımdan ve beni ben olduğum için sevenleri alıyorum hayatıma ve insanları oldugu gibi kabul etmeyi onları degiştirmemeyi öğreniyorum diyeceğiniz bir kitap. Okunması da kolay sayfalar akıp gidiyor.
Kitabın daha ilk cümlesi insanı mest ediyor doğrusu. "Bir insanın en dürüst olduğu andır: DUA ettiği an… Bu yüzden DUA GİBİ SEV’dim ben seni Ve istedim ki, sen de DUA GİBİ SEV beni…" sadece bu cümleye bi 10 dakika düşündüm desem yeridir. Okudukça kendimi bulduğum ve nerde hata yapıyorum cümlelerime cevap niteliğinde yazılmış bir kitap. Önce kişisel kitabı zannettim desem abartı olmaz ancak sonradan farkına vardım ki yazarın öyle gaz vermek gibi bir derdi yok. Olayları olması gerektiği gibi yazmış zerre abartı yok. Ve birde birine özel yazılmış mektupların parçaları olarak adlandırdığım kısımlar var belli ki közlenmiş bir aşk var ortada merak etmedim desem yalan olur. Birgün romanlaşıp karşıma gelirse soluksuz okuyacağım kesin. Son olarak "Kötü şeyler yaşasalarda kötü olamayan insanlar var" demiş yazar, bence o insanları bir araya toplayıp dernek kursalar o derneğin başkanı Cuma Bozkurt olurdu. İnsan kitabından bile anlıyor sen ne güzel bir insansın öyle...
Dua Gibi Sev aralıksız okuduğum bir kitap oldu gerçekten bana çok şey kattığına inanıyorum. Bunlardan en önemlisi de hiç farkında olmadığım yanlışlarımın farkındayım artık. Bu sanırım en güzel farkındalık katma olayı. Size tavsiyem hiçbir yerden bulamazsanız internetten bulup okuyun. Kaçırılmaması gereken bir eser. Zaten son zamanlarda sosyal mecralarda fazlasıyla yer edinmeye başladı. Yazarın Wattpad hesabı var satın alamayacaklar okusun diye kitapları oraya eklemiş, gerçekten takdire şayan bir hareket benim için. Bu davranışından da anlayacağınız gibi zamane yazarları gibi para için yazan biri değil o, insanlarda farkındalık oluşturmak isteyen güzel kalpli insanlardan birisi. Umarım bir gün tanışma fırsatım olur. Bu arada Wattpad kullanıcı adı: CumaBozkurt91
İnceleyince okumak istedim açıkcası .İlgimi çekti kitabın bana iyi geleceğini düşünüyorum. Bir kitabı okumaya başlamadan önce bi enerji vardır onu almak gerekir ben o enerjiyi bu kitaptan aldım.
Aşkı taaavvufi bi üslupla anlatmak sanki mektup okurcasına okumuş olmak güzeldi tavsiye ediyorum sıkılmadan okuyacağınıza inanıyorum bu tarz kitaplar sıkıcı gibi görünsede akıcı ve anlaşılır olmaları muhteşemdi
Aşkın her hali şiir sözler ve örneklerle anlatılmış bir eser hoş değişik olmuş. Okumayan herkese öneririm aşktaki pişmanlık aşka geckalmalar aşkın binbir türlü hali değişik hallerde bu kitap da işlenmiş anlatılmış.
Bu eser,hayatımızda olan kuralları,tecrübeleri,görgüyü,edebi,ahlakı,sevgiyi,merhameti,yalnizligi,boş insanları atmayı dile getirerek hem güzel kısa sözlerle alıntılarla hem de yazarın kendine ait cümleleriyle süslenmiş bir kitaptır.Ben çok beğendim,herkese tavsiye ederim.
Yanlış insanlarla doğru şeyler yaşanmaz. Yanlışlar, sürekli yeni yanlışlar ortaya çıkartır.
İnsanların hatalarını affetmeye çalışın bu en büyük erdemlerden birisidir. Ancak her defasında sizi kaybetmeyi göze alarak hata yapan insanları asla affetmeyin. Çünkü bu erdemlilik değil sadece aptallıktır.
Hep merak etmişimdir; herkes beklentisiz sevmekten bahseder ama ibadeti bile cennet beklentisi karşılığında yapan biz kullar arasında bunu becerebilen var mıdır ?
Hayatta herkesten bir parça öğreneceğimiz bir şeyler vardır mutlaka. Kimi insanlar bizi biz yapan özelliklerimizi geliştirir ve kişiliğimize hiç kimsenin yapmadığı katkıyı yaparken kimi insanlar da zayıf yönlerimizin üzerine o kadar giderler ki ruhumuzdaki bıraktıkları izler bir ömür nefret kimliği adı altında yüreğimizin bir köşesinde saklı durur.
Yeri geldiğinde bizleri hayvanlardan ayıran en büyük özellik düşünmemizdir ama nedense harekete geçmek için hep birilerinin gazına gelmek zorundaymış gibi hissediyoruz.
Bedeni fahişe olan insan; er ya da geç kurtulur bu iğrençlikten, ruhunu kaybeden bulamaz bir daha, kurtulamaz içine düştüğü uçurumdan.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Dua Gibi Sev
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
318
ISBN:
9786056677311
Kitabın türü:
Yayınevi:
Mola Kitap
Allah biliyor cümlesi ne kadar da yürekleri rahatlatan bir cümle. Gücünüzün yetmediği insanlar çıkıyor karşınıza hiçbir şey yapamıyorsunuz. Hakkınızı yiyorlar sesinizi çıkaramıyorsunuz. Sizi üzüyorlar, kırıyorlar ama karşılık veremiyorsunuz. Ama yine de takılmıyorsunuz. Çünkü yüreğinizde "Allah biliyor" cümlesinin verdiği bir rahatlık var. Sadece güçsüzlük anlarınızda da değil bazen öyle yorgun oluyorsunuz ki müdahale etmek için kılınızı kıpırdatasınız gelmiyor. Ancak yine de yaptıkları yanına kar mı kalacak diye düşünmenize gerek yok. Çünkü her şeyi gören, bilen bir yaratıcı var...

"Varlığı bile rahatlatan bir sevda Allah var, gam yok...”

Kitabı okuyanlar 18 okur

  • أمينة
  • Veli Altınkaya
  • Ayşe Nur Öner
  • Bahar Gülü
  • V'DAT G'zik
  • Aslı
  • Nursena Erbil
  • Aliye Bayırbucak
  • Gąmźę
  • Sadık Kocak

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50 (7)
9
%14.3 (2)
8
%7.1 (1)
7
%7.1 (1)
6
%0
5
%14.3 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%7.1 (1)