Dua Gibi Sev

·
Okunma
·
Beğeni
·
-999.479
Gösterim
Adı:
Dua Gibi Sev
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
318
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056677311
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mola Kitap
Allah biliyor cümlesi ne kadar da yürekleri rahatlatan bir cümle. Gücünüzün yetmediği insanlar çıkıyor karşınıza hiçbir şey yapamıyorsunuz. Hakkınızı yiyorlar sesinizi çıkaramıyorsunuz. Sizi üzüyorlar, kırıyorlar ama karşılık veremiyorsunuz. Ama yine de takılmıyorsunuz. Çünkü yüreğinizde "Allah biliyor" cümlesinin verdiği bir rahatlık var. Sadece güçsüzlük anlarınızda da değil bazen öyle yorgun oluyorsunuz ki müdahale etmek için kılınızı kıpırdatasınız gelmiyor. Ancak yine de yaptıkları yanına kar mı kalacak diye düşünmenize gerek yok. Çünkü her şeyi gören, bilen bir yaratıcı var...

"Varlığı bile rahatlatan bir sevda Allah var, gam yok...”
190 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Selamunaleykum Arkadaşlar,


İncelememi kaldırmayı uygun buldum.

İyi Okumalar...

Allah’a Emanet Olun Canlar…

’Gözyaşı ile yıkanan yüzden daha temiz bir yüz olamaz.’’ William Shakespeare
318 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Uzun zamandir okumak istediğim fakat surekli erteledigim bir kitapti. Ve ben erteledigime pişman oldum. Çunku harkulade bir kitap hikaye falan değil. Tavsiye kitabi olarak da duşunebilirsiniz bunu. Ozellikle dertli oldugunuzda okumanizi tavsiye ediyorum. Kitabin kapak resminden, içindeki çizimlere kadar herşeyi mükemmeldi. Içeriği şöyle ve ya böyle diyemiyorum çunku birden fazla içerik var. Hem eski sevgilisine isyanlarini yaziyor, hem DUA etmenin ne kadar onemli oldugunu. Hem sabri yaziyor hem dostluğu anlatiyor. Anlatamiyorum kitabi. Bugun cok kotu gunumdeydim ve yalniz hissediyordum kendimi. Birden bu kitabi okumaya başladim iyi ki okumuşm çozum bulamadiğim şeylere de çozum buldum.. hayatla ilgili çok guzel dersler veriyor ve ayni zamanda çok bilgilendirici bir kitap. Mevlanadan sozlerinde olmasi çok guzel. Sanirim yazarimiz çok zorluklar çekmiş. Çunku insanın boyle bir kitap çikarabilmesi için bir suru derdi olmasi gerekir. Yazari ben cok sevdim diğer kitabini okumak nasib olur inşAllah. Yazarimiz kadinlari nasilda guzel anlatiyor oyle. Ve bazi konulara terbiyesini bozmadan nasil da deginiyor. Işte buna yazar denir. Hayat kadını, kerhane vs.. boyle şeylere edeplice değinmiş. Erkek ve Adam arasindaki farki bize en iyi şekilde gostermiş. Sıkılmadan okudum ve 3 saatte bitirdim. Kitapta alti çizilecek bir suru guzel soz vardi hepsini alinti olarak paylaşmak isterdim.. Aşkı, sevgiyi, dostluğu kardeşliği en iyi şekilde anlatiyor. Boyle insanlari gordukce hala gelecege dair umut oldugunu farkediyorum. Bu tur insanlarin nesli tukenmedi bunu bilmek huzur veriyor. Çok yuce gonullu biriymiş gercektende. Hani şu hergeceyi gece klüplerinde, barlarda geçiren erkekler var ya onlardan değil. Allahin bir lutfudur bu.. ben çok sevdim yazari. Çok iyi bir insan. Herşeyden once DUA etmek ne demek onu biliyor. Kadinlarin kiymetini biliyor. Aci çekmiş yine de kin beslemiyor kadinlara karşi. Onu gercek hayatta tanimayi cok isterdim.. Kitabtan çok şey oğrendim ve bu yazarin sayesinde. Ilerde evleneceğim adamı DUA gibi sevmeyi oğrendim. Ve sabretmenin önemini kavramaya başladim artik. Eskiden sabretmek bana imkansiz gelirdi. Neyse bu kadar yeter
318 syf.
·Beğendi·9/10
Yazarı Hikmet Anıl Öztekin’e benzettiğim doğrudur. İkisi de Aşk ve Din temalı kitaplar yazıp bu iki unsurun nasıl birleştiğini kanıtlıyorlar aslında. Daha yazarın kitabın başında söyledikleri takdire şayan, bırakıyorum buraya. (Bu Hızlı Resim olayına da iyi alıştım he)
https://i.hizliresim.com/A1aOaB.png
Böyle değerli kitapların için, bu değerli insanların asla 5 kuruş dahi değeri olmayan birine 500 £ (hem de kağıt) değerini vermesini çok garipsemişimdir. Çünkü bu insanlar önce bunun acısını çekerler sonra da öyle bir yazarlar ki şaşarsınız. O kadar kötü bir histir aslında yazdıkları ama biz insanlar (yalana gerek yok bende dahil) genellikle sözleri beğenir, vay be deriz kendimizce. Onların neler yaşadıkları kimsenin umrunda değildir hatta abartmıyorum böylelerini sokakta görsek tanımayız. (gene ben de dahil)
Dile kolay adam 8 yıl beklemiş. Ben en fazla 1 sene dayanabildim de açıldım. Adam 8 yıl beklemiş. 8 yahu. Fiziksel acı anlıktır geçer izi kalır ama kalp acısı gerçekten çok zor be. O kadar ki Allah düşmanımı bile böyle imtihan etmesin diyebilirim ancak. Büyük Sabır lazım büyük.
Yazarın sayfa 35 de yazdığı yazı da bahsettiği o şarkıyı da paylaşmak istedim sizlerle. Şarkı çok güzel. Tabi en başında da dediğim gibi Allah düşmanımın başına vermesin bu Aşk Acısını. Mutluluğunu, Huzurunu versin ama Aşk acısını vermesin be.
Yüksek doz da acı içerir !
https://www.youtube.com/watch?v=Eb_zQTv7KqU
Yazarın en son ‘Tek Kalem Söz Antolojisi’ adını verdiği 10 sayfalık bir kısım var. Bende alıntı yapmıştım bir tane. O kısım da oldukça güzeldi. Böylelikle de kitabımızı noktalamış olduk tabi.
Yoğun merak üzerine bir soruya da bu kitap vesilesiyle cevap vermek istiyorum. Birkaç yerde ‘Sevdiği veya Sevgilisi olduğunu söyleyen insanlara yönelik’, “Neden bu tarz kitapları okuyorsunuz” sorusuyla karşılaştım. Bu soru akıllara gelebilir ve oldukça da mantıklıdır. Ancak bunun cevabını da şu şekilde verebiliriz:
Bu tarz kitaplar bizleri geliştirir. Çünkü yazara göre biraz Dini içerikte olmasının yanında (Müslüman olduğumuz için Dini içerik önemlidir. Gerçi sadece Müslümanlık değil tüm Din inanları için böyledir) bizlere bazı tavsiyeler verir. Sevgi ve Muhabbet yönünde. İşte bu tavsiyelere uymak bizler için önemlidir. Hatta sizin açınızdan da özellikle bayan arkadaşlar için sormak istiyorum. Yolda giderken giydiğiniz rahat kıyafetler -özellikle yaz sezonunda- sizler için çok güzel ve rahat hissettiriyor ancak sapık gibi bakanları gördükçe de üzülüyorsunuz. Sizler bu tarz rahat şeyler giyip, rahatça konuşurken hatta ‘Gülümserken’ sizleri bakışlarıyla dahi insanların laf atmaması mı daha hoş yoksa kalbinizi kıracak, belki de en güzel gününüzü mahvedecek insanlar mı? İşte bu kitap, bu tarz kitaplar bunu öğütler. Kadınlar için değil Erkekler içindir. Siz nasıl olursanız eşiniz de öyle olur diyerek Erkekleri, ADAM olmaya çağırır. Gerisi de sizlerin anlayışına kalmış efendim.
Söyleyeceklerim bu kadar, cümleten iyi akşamlar, mutlu günler, kendinize iyi bakın efendim..
318 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
190 sayfalık, nasıl okuyup bitirdiğinizi anlayamayacağınız, bitirdiğinizde kuş gibi hafif hissedeceğiniz bir kitap. Alıntı yapılacak, altı çizilecek güzel tespitlerle dolu. Özellikle kitaptaki çizimlere bayıldım. Benim için çok keyifli ve huzurlu bir yolculuktu.
318 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Son zamanlarda okuduğum popüler kitaplar arasında ki içi dolu tek kitaptı diyebilirim. Çok şey öğrendim kitaptan buna değer vermek gerçek sevgi, beni gerçekten sevenler, empati duygusu dahil. Dolu dolu 6 günlük bir yolculuk oldu benim için ama biliyorum ki son yolculuk olmayacak Dua Gibi Sev başucu kitabım olacak. Yazarına burdan teşekkürlerimi iletiyorum.
318 syf.
·3 günde·9/10
Kendime değer vermem gerektiğini anladığım bir kitap oldu. Etrafımdakileri mutlu ederken kendimi unutmuşum. Onlarla ugraşmaktan sevenlerimi kaybetmişim. Onları çıkarıyorum hayatımdan ve beni ben olduğum için sevenleri alıyorum hayatıma ve insanları oldugu gibi kabul etmeyi onları degiştirmemeyi öğreniyorum diyeceğiniz bir kitap. Okunması da kolay sayfalar akıp gidiyor.
318 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabın daha ilk cümlesi insanı mest ediyor doğrusu. "Bir insanın en dürüst olduğu andır: DUA ettiği an… Bu yüzden DUA GİBİ SEV’dim ben seni Ve istedim ki, sen de DUA GİBİ SEV beni…" sadece bu cümleye bi 10 dakika düşündüm desem yeridir. Okudukça kendimi bulduğum ve nerde hata yapıyorum cümlelerime cevap niteliğinde yazılmış bir kitap. Önce kişisel kitabı zannettim desem abartı olmaz ancak sonradan farkına vardım ki yazarın öyle gaz vermek gibi bir derdi yok. Olayları olması gerektiği gibi yazmış zerre abartı yok. Ve birde birine özel yazılmış mektupların parçaları olarak adlandırdığım kısımlar var belli ki közlenmiş bir aşk var ortada merak etmedim desem yalan olur. Birgün romanlaşıp karşıma gelirse soluksuz okuyacağım kesin. Son olarak "Kötü şeyler yaşasalarda kötü olamayan insanlar var" demiş yazar, bence o insanları bir araya toplayıp dernek kursalar o derneğin başkanı Cuma Bozkurt olurdu. İnsan kitabından bile anlıyor sen ne güzel bir insansın öyle...
318 syf.
·Beğendi·10/10
Dua Gibi Sev aralıksız okuduğum bir kitap oldu gerçekten bana çok şey kattığına inanıyorum. Bunlardan en önemlisi de hiç farkında olmadığım yanlışlarımın farkındayım artık. Bu sanırım en güzel farkındalık katma olayı. Size tavsiyem hiçbir yerden bulamazsanız internetten bulup okuyun. Kaçırılmaması gereken bir eser. Zaten son zamanlarda sosyal mecralarda fazlasıyla yer edinmeye başladı. Yazarın Wattpad hesabı var satın alamayacaklar okusun diye kitapları oraya eklemiş, gerçekten takdire şayan bir hareket benim için. Bu davranışından da anlayacağınız gibi zamane yazarları gibi para için yazan biri değil o, insanlarda farkındalık oluşturmak isteyen güzel kalpli insanlardan birisi. Umarım bir gün tanışma fırsatım olur. Bu arada Wattpad kullanıcı adı: CumaBozkurt91
İnceleyince okumak istedim açıkcası .İlgimi çekti kitabın bana iyi geleceğini düşünüyorum. Bir kitabı okumaya başlamadan önce bi enerji vardır onu almak gerekir ben o enerjiyi bu kitaptan aldım.
318 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Aşkın her hali şiir sözler ve örneklerle anlatılmış bir eser hoş değişik olmuş. Okumayan herkese öneririm aşktaki pişmanlık aşka geckalmalar aşkın binbir türlü hali değişik hallerde bu kitap da işlenmiş anlatılmış.
318 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bu eser,hayatımızda olan kuralları,tecrübeleri,görgüyü,edebi,ahlakı,sevgiyi,merhameti,yalnizligi,boş insanları atmayı dile getirerek hem güzel kısa sözlerle alıntılarla hem de yazarın kendine ait cümleleriyle süslenmiş bir kitaptır.Ben çok beğendim,herkese tavsiye ederim.
“Dön ve üzülen arkadaşına
“Üzülme! Can yakanın mutlaka canı yanacak” de.
“Nerden biliyorsun” derse
“Peygamber (s.a.v) öyle müjdelemişti” dersin…”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Dua Gibi Sev
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
318
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056677311
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mola Kitap
Allah biliyor cümlesi ne kadar da yürekleri rahatlatan bir cümle. Gücünüzün yetmediği insanlar çıkıyor karşınıza hiçbir şey yapamıyorsunuz. Hakkınızı yiyorlar sesinizi çıkaramıyorsunuz. Sizi üzüyorlar, kırıyorlar ama karşılık veremiyorsunuz. Ama yine de takılmıyorsunuz. Çünkü yüreğinizde "Allah biliyor" cümlesinin verdiği bir rahatlık var. Sadece güçsüzlük anlarınızda da değil bazen öyle yorgun oluyorsunuz ki müdahale etmek için kılınızı kıpırdatasınız gelmiyor. Ancak yine de yaptıkları yanına kar mı kalacak diye düşünmenize gerek yok. Çünkü her şeyi gören, bilen bir yaratıcı var...

"Varlığı bile rahatlatan bir sevda Allah var, gam yok...”

Kitabı okuyanlar 26 okur

  • Elay Yusubova
  • ESra
  • Huriye Eral
  • Murat Mesut
  • Sümeyye TETİK
  • _CaN_SeLa_
  • Ferda Betül ÇİFTÇİ
  • أمينة
  • Hidooo
  • Ayşe Nur Öner

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%52.6 (10)
9
%10.5 (2)
8
%5.3 (1)
7
%5.3 (1)
6
%0
5
%10.5 (2)
4
%10.5 (2)
3
%0
2
%0
1
%5.3 (1)