Dünyada İlaç Ve Kimya Terörü

9,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
162 gösterim
Kimyasal ilaçların önemli bir kısmı artık kesin tedavi değil hayat boyu alınması gerekecek şekilde dizayn ediliyor. İnsanlar belli bir yaştan sonra ömür boyu çeşitli ilaçlarla yaşamaya mahkum ediliyor. Bunlar bir süre sonra önce böbrekleri olumsuz etkiliyor ve diğer sağlık sorunlarını da tetikliyor. Sağlık sistemininde hastalara gereksiz yere ve gereğinden fazla ilaç yazılması neredeyse rutin bir uygulama oldu. Sağlık sistemi içinde hakim olan unsur; ilaç firmaları ve onların ne pahasına olursa olsun kârlarını arttırma olunca sağlık sistemi soruşturulur hale geliyor.

Kimyasalların ilaç alanı dışındaki tehlikeleri ise hem çevre hem insanlık için adeta bir terör oluşturuyor. Yaşamımıza 1950'lerden itibaren 100 bin civarında yeni kimyasal madde girdi. Yaşamımız plastik gibi kimyasal kökenli maddelerle çevrildi. Bunları çok bilinçsiz kullanıyoruz ve bu atıklar da yüzlerce yıl tabiattan kaybolmayarak çevreyi, havayı ve gıda zincirimizi zehirliyor.Sağlıklı yaşam alanlarımızı her geçen gün elimizden alıyor.

ABD'de yapılan bir araştırmada, yeni doğmuş çocukların göbek bağında 300'e yakın kimyasal madde bulunmuştur. Bilinçsiz yaşam ve daha çok para kazanma uğruna hem kendimizi hem ana karnındaki çocuklarımızı bile zehirlemekteyiz. Yaşam konusunda bilgili olmak ve bu konuda organize hareket ederek bir şeyler yapmaya çalışmak, insanlık ve gelecek nesiller adına yapılabilecek en erdemli görev olacaktır.

"Modern yaşamda kimyasal ilaçlar ve kimyasallar bilinçsiz kullanıldığı takdirde insanların sağlığını bozarken çevreye de büyük zararlar veriyor. Elimizde çalışma bu konudaki hayati gerçekleri bize belgeleriyle sunuyor.Tokalak insan sağlığı ve çevre konusundaki yanlışlıkları ortaya koyarken son bilimsel veriler eşliğinde bizlere bilinçli yaşam konusunda anlaşılır bir şekilde yol gösteriyor."
(Tanıtım Bülteninden)

Kitaptan 2 Alıntı

Oktay Şen 
26 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Biyoemperyalizmin biyolojik silahlarından biri tohumlar ise diğeri de aşıdır.


Loboratuvarda oluşturulmuş bir grip virüsünün özellikle bir ülkeye yollanması çok kolaydır. Bundan sonra Dünya Sağlık Örgütü gibi kuruluşlar vasıtasıyla dünya basınında bu konuda birkaç abartılı haber yaptırdığınızda sizin ülkenin turizmi başta olmak üzere ekonomik sektör o sene çöktü demektir. Buna karşı sağlık bakanlığının tedbirleri ve harcayacağı para, halk arasında oluşan panik derken bir virüsle bir ülkeyi sosyal ve ekonomik kaosa sokmak mümkündür.

Dünyada İlaç Ve Kimya Terörü, İsmail TokalakDünyada İlaç Ve Kimya Terörü, İsmail Tokalak
Oktay Şen 
25 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Kötü melekler iyi yaratıldılar fakat iradenin kusurlarıyla iyiliklerini yitirdiler."

Dünyada İlaç Ve Kimya Terörü, İsmail Tokalak (Jeffry Burton)Dünyada İlaç Ve Kimya Terörü, İsmail Tokalak (Jeffry Burton)