Edebiyat ve Yeni Zamanların Kültürü

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
403 gösterim
Semih Gümüş'ün, "Eleştirinin Saati" başlığı altında topladığı yazıları, Edebiyat ve Yeni Zamanların Kültürü'yle devam ediyor. Gümüş, son dönem edebiyatımızın hem önde gelen eleştirmenlerinden biri hem de kayıtçısı. Bu kitabındaki yazıları yakından okuyunca göreceksiniz ki yazar, yalnızca yeni kitapların bir değerlendirmesini yapmıyor, edebiyat dünyamızı da tüm sorunlarıyla kuşatıyor. Yazarın görünür olma çabaları, nitelikli edebiyatın okura ulaşmada yaşadığı sorunlar, genç yazarların edebiyat okuruna tanıtılması, ödüller, eleştiri kavramının sınırları ve yanlış anlamaların saptanması... Gümüş, "dergici" kimliğiyle zaman zaman nabız yoklamaları da yapıyor, edebiyatımızın gidişatını, kanonunu, okurun eğilimlerini belirleme çalışmalarını da yine bu yazılarda enine boyuna değerlendiriyor, Edebiyat ve Yeni Zamanların Kültürü, yeni zamanların edebiyatını anlamak için önemli bir kaynak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9789750718953
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Aslı T. 
 18 Eyl 23:33 · Kitabı okuyor

Yaşadığı yeri yurdu bilen, dolayısıyla kendini hiçbir yerde yurdunun dışında hissetmeyenlerin dünyamızda gitgide azaldığını söyleyebiliriz.

Edebiyat ve Yeni Zamanların Kültürü, Semih Gümüş (Sayfa 31 - Can Yayınları)Edebiyat ve Yeni Zamanların Kültürü, Semih Gümüş (Sayfa 31 - Can Yayınları)
Aslı T. 
18 Eyl 21:55 · Kitabı okuyor

Sonunda iyi bir sinema izleyicisi olmaktadır düğüm. Ondan sonra bir filmi doğru izlemeyi, okumayı öğreniriz. Yalnızca mutlulukla ayrılıyorsak salondan, orada bir eksik olabileceğini düşünmek gerekebilir.

Edebiyat ve Yeni Zamanların Kültürü, Semih Gümüş (Sayfa 28 - Can Yayınları)Edebiyat ve Yeni Zamanların Kültürü, Semih Gümüş (Sayfa 28 - Can Yayınları)