Einstein Bulmacası Aklınızın Sınırlarını Zorlayacak Bulmaca ve Paradokslar

8,3/10  (11 Oy) · 
42 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.432 gösterim
Einstein meşhur bulmacasını çocukken tasarlamıştı. Beş komşu ve bir balık hakkındaki bu hain problem öyle akıllıcaydı ki Einstein bu soruyu her elli kişiden yalnızca birinin çözebileceğini öne sürmüştü. Ama bu sadece başlangıç...

Bu kitapta, şimdiye dek tasarlanmış en şaşırtıcı zihin açıcılarla
karşılaşacaksınız. Üç kapıdan birini seçerken, sürpriz partinin hangi gün olacağına dair tahmin yürütürken ya da bilgisayarınıza düşen ve bir şekilde hep doğru çıkan maç tahmini e-postalarının güvenilirliğini hesaplarken gri hücreleriniz fazla mesai yapacak.

Çözümü bulmanız halinde ne kadar gururlansanız hakkınız. Ama aksi durumda lütfen sorumlu okurluğu elden bırakmayın; çözememenin verdiği sinirle fırlatılan kitap yaralayıcı olabilir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9786054729241
 • Orijinal Adı:
  Einstein's Riddle
 • Çeviri:
  Murat Sağlam
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Yasemin Kahveci 
11 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Mantık, felsefe,zihin oyunları..İçine girmeye başladığınızda daha derinlere çekiyor sizi..Her zaman doğru cevapları bulamasanız da çözüm yolları düşünmek bile son derece eğlenceli. Kendi tarzındaki kitaplardan ayırt edici özelliği kesinlikle eğlenceli olması. Gri hücreleri çalıştırmak için ideal. Okumalısınız, tavsiye ederim..

Gökhan Taşpınar 
02 Kas 2015 · Kitabı okudu · 17 günde · Beğendi · 10/10 puan

Einstein'ın ünlü matematik sorusu başta olmak üzere, birçok muhakeme, mantık ve zeka oyunlarının yeraldığı, zihnimizi farklı modellemeler kullanarak canlandırmak adına yanıbaşımızda bulundurulacak bir kitap...