Giriş Yap

Fahreddin Paşa'nın Medine Müdafaası

Peygamberimizin Gölgesinde Son Türkler

"... Ya Resulullah, biz seni bırakamayız!"
Reklam
480 syf.
·
73 günde
·
9/10 puan
Tarihimize sahip çıkalım !
Kurgu değil tarihi bir gerçeğin vesikalar ile donatılmış, belgesel kıvamında bir kitap. Bizzat müellifimizin şahid olduğu bir tarih, Birinci Dünya Savaşında yaşanılmış (unutturulmaya çalışılan!) bir kahramanlık öyküsü. Müdafaa'dan sonra İstanbul'a dönüşünde bu kahramanlık öyküsünü anlatınca Feridun Kandemir, Osmanlı'nın önemli aydınlarından Süleyman Nazif köpürür : "Çocuk ! Çocuk! Neler söylüyorsun sen ? Bunlar burada anlatılmaz. Bir meydana koş, bütün İstanbul'a, bütün bir millete bağıra bağıra anlat bunları !" dedikten sonra bu kitap gün yüzüne çıkıyor. Düşmanlarının "Çöl Kaplanı" olarak adlandırdığı Ömer Fahreddin Türkkan Paşa'nın Medine'yi, Peygamber emanetini, nasıl müdafaa ettiğine şahit olacaksınız. Ortadoğuda ingilizlerin yaptıkları alçak politikalarıyla ve parayla satın aldıkları Arapları nasıl ve neler vaat ederek kandırdıklarını ve sonunda Arapların Osmanlı'ya ve Türklere karşı nasıl cephe alıp arkadan vurduklarını anlatıyor. Lütfen okuyalım, okutturalım, tarihimizi bilmek elzem, ecdadımız neler yaşamış, dava şuurunu idrak etmemiz lazım. Başka yorumlarda görüşmek dileğiyle, Vesselam
Fahreddin Paşa'nın Medine Müdafaası
9.0/10 · 245 okunma
Vatan, o vatan kendi öz evladını vefalı bağrında kucaklayarak muhafaza ettiğinden dolayı sevilir, inancındayım. İnsanın vatanına karşı olan bağlılığı, o vatandan gördüğü himaye ve menfaat karşılığıdır. Benim; ırz, namus, haysiyet ve şerefimi korumayan vatana hiç bağlılığım yoktur.
"Herkes sadece vatana karşı borçlu olduğu vazifeyi yapar ve orada işi biter"
Reklam
480 syf.
·
19 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının okuması gereken bir kitap. Osmanlı nasıl yıkıldı, kimler hain kimler vatansever. Dönemini çok güzel bir dil ile anlatan roman niteliğinde bir tarih kitabı. Şiddetle tavsiye ederim.
Fahreddin Paşa'nın Medine Müdafaası
9.0/10 · 245 okunma
2
24
235 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42