Gam

8,3/10  (9 Oy) · 
15 okunma  · 
8 beğeni  · 
827 gösterim
Gönül denen gezgin ruh sürekli aşkı arar ve onu hep son menzilde bulur...

Tevfik Erdem önemli bir sır verecekmiş gibi baktıktan sonra ciddi bir ifadeyle devam etti.

"Aşk bir ruh tutulmasıdır sevgili Alp. Ruh, bu dünyada kayıptır ve hep eşini arar. Eşinin kim olacağını, nasıl olacağını hiç kimse, hatta kendi bile bilemez. O, dümeni kırık bir yelkenli gibidir, rüzgâr nereye sürüklerse oraya savrulur. Bu arayışın sonunda eşini de hep bu menzilde bulur. Tüm ümidini kaybetmişken, yalnızlığın ebedi olduğunu sanıp bunalırken onu bulur ve tüm hayatıyla sarılır..."

"Peki mutlu olurlar mı?" diye sordu Alp.

Tevfik Erdem titreyen sesiyle cevap verdi. "Aşkı bulduğun o menzil var ya, işte onun arkasında hem cennet hem de cehennem vardır. Gönül aşka düşünce ikisine de girer, çıkar. Kâh yaralanır kâh keyiflenir. Fakat neticede sadece birinde kalır."

Gam, beklenmedik ve büyük acıların, buz tutmuş kalplerin ve birbirine tamamen zıt kültürlerin kaosunda aşkla kenetlenen sevdalı ruhların öyküsüdür...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789752117204
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
DERYA... 
27 Şub 16:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

hani bazı kitaplar vardır...okuduktan yıllar sonra bizi her sayfasını hatırladığınız....işte bu öyle bir kitap...gözyaşları arasında okuduğum bana çok şey kattığına inandığım olağanüstü bir kitaptı...okuyun mutlaka...

Librarian 
11 Ağu 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hakan Yel ile ilk tanıştığım kitabı.Gam'ı yazarın diğer kitapları içinden tanıtımında geçen bir alıntı diyaloğu yüzünden özellikle seçmiştim.Muhakkak ki siz de okumuşsunuzdur ya da kitabı incelediğinizde okuyacaksınız. Konu hepimizin bir köşesinden canını acıtan doğu meselesi.İki yönüyle de.Uzun zamandır özellikle gündemi de ilgilendiren bir mevzuya dair roman okumamıştım.Romantik, fantastik...vs vs.türündeydi hep okuduklarım. Gam...Çok acıtıcıydı.Ülkemizde dünya kadar çatının içine düşmüş ateşlerin dile getirilişi içimi çok yaktı. Boğazım düğüm düğüm okudum.Her kelimesini taşıdığı anlamları kaybettiririm korkusuyla yudum yudum içtim.Yazarın cesur ve yerinde eleştirilerine bayıldım.Onca içsel monoloğun tek anından bile sıkılmadım.Diğer kitaplarını da muhakkak kütüphaneme ekleyip okuma sıralamamda da ön sıralara çekeceğim.Binlerce Mehmetcikten biri olan Alp'i ve onun Leyla'sını okuyun derim.

Asiye Yıldız 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Hakan Yel beğendiğim polisiye yazarı. Bu kitabını da konusuna bakmadan aldım. Okudukça da çok beğendim. Ülkemizin kanayan yaralarını anlatmış. Anlatırken de sürüklüyor. Kendini kahramanın yerinde buluveriyorsun. Önyargılarımla yüzleştim diyen okuyuculara katılıyorum. Genç subayın gazi oluşu, genç kadının mutlu ailesinin elinden alınışı, engelli insanların sorunları ve en güzeli tüm engellerin ortasında aşk. Ve evet aşk yine hayatları güzelleştiriyor. Yinede hazırlıklı olun şok olacağınız bir son sizi bekliyor.

ÖMER 
10 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bu kitabı suan okuyorum ve keşke hiç bitmese.. bu kiitab bizlere kurguda olsa engellii bir subayın hayata tutunusunu anlatıyor bence .. herkes burdan bır anlam çıkarır ve cıkarmalıdırda ..

Cemre Kara 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitap tıpkı bir türk filmi gibi ilerliyor ancak toplumumuzun kanayan yaralarına yazar çok güzel değinmiş kullandığı dil akıcı ve gerçekten okunan değil kendi kendini okutan bir kitap yazar dil konusunda kendini geliştirirse süper olur bazı ifadeler oldukça basite kaçmış ancak yine de okuması zevkliydi.Bir doğulu kadınla bir gazinin engel tanımaz tutkulu aşkı işte bu okunur.

Elif Öksüz 
17 Eki 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın ilk aşk romanı olma özelliğine sahip. Daha ilk bölümün sonunda gözleriniz doluyor. O kadar güzel bir anlatım var ki, kendinizi romanın baş kahramanı Alp'in yerine koyuyorsunuz sık sık. Hayatta hiç tahmin etmeyeceğiniz bazı şeylerin, 'Hayatta olmaz' dediklerinizin başınıza gelebileceğinizi gösteriyor bu kitap.

Elif Öksüz 
17 Eki 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu arada kitaptaki yüzme hocasının ismiyle cismiyle gerçek olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim...

Kitaptan 9 Alıntı

Gülsüm Yalçın 
22 May 23:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Herkesin mayını onu bekler, kimse kimsenin mayınına basmaz, bassa da patlatamaz.

Gam, Hakan Yel (Sayfa 60)Gam, Hakan Yel (Sayfa 60)
Gülsüm Yalçın 
23 May 16:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yıllar, o doğal ruh bağlarımızı ne kadar zayıflatmış, inceltmis ama biz farkına varamamışız.

Gam, Hakan Yel (Sayfa 96)Gam, Hakan Yel (Sayfa 96)
Gülsüm Yalçın 
24 May 23:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayat çok karışık ve anlamsız sahneler sıralayan, bir sonrakinde ne olacağı tahmin edilemeyen saçma sapan bir oyun gibiydi.

Gam, Hakan Yel (Sayfa 169)Gam, Hakan Yel (Sayfa 169)
Gülsüm Yalçın 
25 May 16:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Insan bir yabancıyı gördüğünde ya ilk anda bir yakınlık duyar ya da hemencecik irkilir, rahatsız olurdu.Hayatin paha biçilmez tecrübelerinden süzülüp gelen bu kuralın doğruluğuna her zaman inanmıştı.

Gam, Hakan Yel (Sayfa 232)Gam, Hakan Yel (Sayfa 232)
Cemre Kara 
23 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Kardeşi ,kocayı,anayı,babayı kaybetmenin acısı aslında hayat karşısında ne kadar aciz ve sıradan olduğun gerçeğiyle yüzleşmekti onlara göre.

Gam, Hakan Yel (Sayfa 88 - altın)Gam, Hakan Yel (Sayfa 88 - altın)
Cemre Kara 
24 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Dedim ya;hayat ,yaramaz bir çoçuk gibi.Hakim olmak,yönetmek,yönlendirmek,terbiye etmeye çalışmak ,istenildiği gibi gelişmesine sebep olmak,kötülüklerden uzak tutmak imkansız.O,ele avuca sığmıyor.Yanan bir enerjiyle sağa sola saldırıyor,kurcalıyor,didikliyor,utanmıyor,sıkılmıyor,yapmacılıktan uzak ve tüm doğallıyla keşfetttiklerini önümüze getiriyor.

Gam, Hakan Yel (Sayfa 199)Gam, Hakan Yel (Sayfa 199)
Cemre Kara 
24 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Aşkı bulduğun o menzil car ya Alp,işte onun arkasında hem cennet hem cehennem vardır.Gönül aşka düşünce ikisine de girer ,çıkar.Kah yaralanır kah keyiflenir.Fakat neticede sadece birinde kalır.

Gam, Hakan Yel (Sayfa 246)Gam, Hakan Yel (Sayfa 246)
Cemre Kara 
24 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Ruhu,öldürdüğü sadakatinin tek cinayet zanlısı ve buna bağlı tarihi bir ihanetin başrol oyuncusu olarak sanık sandalyesine oturtulmuş ,köşeye kıstırılıyordu.

Gam, Hakan Yel (Sayfa 235)Gam, Hakan Yel (Sayfa 235)
Cemre Kara 
23 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Bu muhteşem ülkenin ,sefillikte ve cahillikte eşsiz olan son kuşağına içelim

Gam, Hakan Yel (Sayfa 87)Gam, Hakan Yel (Sayfa 87)

Kitapla ilgili 1 Haber