Lokanta

7,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
0 beğeni  · 
430 gösterim
Toplumun şiddete karşı duyarsızlaştığı, kötülüğün hâkim olduğu sokaklarda işlenen sıra dışı cinayetler. Öldürmekten çok cezalandırmayı amaçlayan, adli tıp yetkililerini çaresiz bırakan faili meçhuller. Bilimin açıklayamadığı, iz bırakmayan ve zamanla hayranlık uyandıran bir katil.
Nişantaşı’nda şık bir restoran, Beşiktaş’ta bir döner salonu, Kuzguncuk’ta küçük bir lokanta ve Gaziantep’te bir kebapçı. Tüm yemek sanatçılarını buluşturan gizemli tesadüfler.
Şiddet kapınızı çaldığında, ailenize dokunduğunda, adalete inancınız kalmamışsa ne yaparsınız?

Şimdi ilahi adalet zamanı!
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2006
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789752107021
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Kübra 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazarın dili çok acemi. Yer yer yapmacık diyaloglar var. Hatta o kadar yapmacık ki, gülümsemeden edemedim. İllaki bu alanda yabancı yazarlar daha kuvvetli yazıyorlar. Ama o kadar güzel bir olay örgüsü kurmuş ki, dilinin acemiliği gölgede kalmış. Cinayetler, tecavüzler, acı, biraz olağanüstülük, aile ve cezalandırma. O cezalandırma ki, işte gerçek hayatta da bunu istiyor gönüller. Kitap acıyla ilerlese de tatmin eden bir sonu var.... Yazar kalemini biraz daha kuvvetlendirdiğinde bu kitaptaki gibi merak uyandıracak fikirleri devam ederse çok başarılı olabilecek biri...

Kitaptan 1 Alıntı

Kübra 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Birden aklına geldi, hata yapıyordu. Meslekteki bilinen, ama konuşulmayan kurallardan işkenceyle ilgili olanını hatırladı: ''Dayanmak istiyorsan düşünmeyeceksin, düşünmek çukura yuvarlanmaya benzer. Ne kadar derine düşeceğini kestiremezsin.'' (Başkomiser)

Lokanta, Hakan Yel (Sayfa 118)Lokanta, Hakan Yel (Sayfa 118)