Gölgeleri Kovala Ölüm Oyunları Serisi 2

7,9/10  (9 Oy) · 
16 okunma  · 
6 beğeni  · 
776 gösterim
Kurtulduğunu düşündüğü geçmişi karanlıkta gizli. Pusuda ve tekrar gün yüzüne çıkmak için doğru anı bekliyor. Çıkmak ve tüm geleceğini yutmak için.

Korku sinsice tüm bedenini sararken yapabileceği tek şey, geçmişinde kaçıp gittiği birine güvenmek. Ona yardım edecek, tüm karmaşayı çözüp söylediklerine inanacak biri. Gelecek ne söylerse söylesin, neyi tehdit ederse etsin, yanından ayrılmayacağına ve onu her zaman seveceğine inandığı biri...

Peki ya geçmiş çözülemeyecek kadar karışıksa?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786056403484
 • Orijinal Adı:
  Simon Says Die
 • Çeviri:
  Cem Yurttaş
 • Yayınevi:
  Eksik Parça
 • Kitabın Türü:
Güneş İbret 
07 Ağu 21:25 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

İlk kitaptaki baş kahramanımız Logan ve Amanda yerine bu sefer Logan'ın kız kardeşi(Madison) ve en yakın arkadaşı(Pierce) yer alıyor. Bu sefer ki katilimiz ise "Simon diyor ki" adlı bir çocuk oyunuyla kurbanlarını öldürüyor. Yani ilk kitaptaki katille öldürme yöntemi aynı. Sanırım bu seride beni en rahatsız eden şey;şüphelilerin az olup katilin gözünüze sokulması. Yani doğru dürüst 3-4 kişi arasında gidip gelmiyorsunuz. Sizi meraklandıracak,şüphelendirecek kadar çok seçenek yok önünüzde. Polisiye ve romantizm iç içe olduğundan dolayı kriminal olaylar fazla ön plandaymış gibi gözükmüyor. İlk kitaptan beri Madison'a nedense hiç ısınamamıştım bu yüzden kitaba ve yeni çifte odaklanmam,onları hemen kabullenmem kolay olmadı ama bir 100 sayfa sonra gayet akıcı ve ilgi çekici gelmeye başladı. Madison her ne kadar hareketli,cesur ve çılgınsa,Pierce de bir o kadar temkinli ve ciddi bir karakterdi ki bunu da FBI ajanı olmasına bağlıyorum. İkisinin uyumuna 5 üzerinden 3 verebilirim sanırım. Bu kitapta cinayetler üzerinde çok durmadı ve ilk kısım hariç katilin duygularını ve yaptıklarını kendi gözünden anlatan başka bir bölüm olmadı. İsterdim ki katilin gözünden de bir kaç şey okuyup kim olduğuna dair meraklanayım.Ama yinede katilin ortaya çıkması,geçmişinde neler yaptığı ve neden Madison'la bir bağlantısı olduğunun ortaya çıkması mantıklı ve tatmin ediciydi. Dediğim gibi cinayetler daha detaylı ve açık yazılsaydı daha güzel olabilirdi.Bunun dışında Logan ve Pierce'in kankalığı çok tatlıydı. Umarım bir şekilde serinin geri kalan iki kitabında onları tekrar görürüm. Eğer polisiyede,aşkın çok yoğun ve göz önünde olduğu romanları sevmiyorsanız pek ilginizi çekmez ama kurgusu ve karakterleri için okunabilir.

fisun 
08 Nis 19:04 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Serinin ilk kitabı gibi aksiyon ve romantizmin bir arada oldugu, sade ve akıcı bir anlatıma sahip, keyifle okuduğum bir kitap oldu. Polisiye severlere , hoşca vakit geçirmek isteyenlere tavsiye ederim..

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ 
29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ölüm serisinin ilk kitabını çok severek okumuştum ve hemen peşi sıra ikinci kitaba başlamıştım. Serinin ikinci kitabı olan “Gölgeleri Kovala” da okudum ve merakla üçüncü kitaba merakla geçtim. Lena Diaz’ın kalemine gerçekten hayran kaldım.
Son derece akıcı ve zevkli bir kitaptı. Kitap da'ki merak ögesi ön planda ve soruların cevabını öğrenmeden kitabı elinizden bırakmanız imkansız. Benim çok ama çok beğenerek okuduğum kitaplardan biri oldu. Hiç tereddüt etmeden tavsiye edebilirim.
Serinin üçüncü kitabı olan Küller ve Anılar kitabın da bu sefer Tessa’nın başı derttedir. Eğer Tessa kim diye merak ediyorsanız onun da cevabı kitapta :) Bu seri boyunca sanırım tüm kadınlar erkeklerin başının belası olmaya devam edecek :D

Şny Kskn 
27 May 20:35 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Kitabı okumadım ama srrisini okudum süperrrr herkese. Tavsiye. Ederim. :DDD

Ertap ALTUNKAYNAK 
18 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aynı kahramanları yeni ve farklı konularda anlatmak fena bir düşünce değil, kimin kim olduğunu bilmek de iyi.

Kitaptan 1 Alıntı

Ertap ALTUNKAYNAK 
29 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Girişte karanlık bir gölge belirdi. Madison adamın dikkatini çekmek için el salladı ve o an nefesi kesildi. Pierce sert bir şekilde onu pencereden kenara aldı ve derhal silahını çekti, vücudunda gerilmeyen tek bir kas yoktu. "Ne?" Pencerenin kenarına yaklaştı. "Ne gördün? "Madison'ın boğazına bir yumruk gelip oturmuştu. Yutkundu. "Damon'ı. Sanırım az önce Damon'ı gördüm".

Gölgeleri Kovala, Lena Diaz (Sayfa 139)Gölgeleri Kovala, Lena Diaz (Sayfa 139)