Günahkar (Yedi Günahkar Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.853
Gösterim
Adı:
Günahkar
Alt başlık:
Yedi Günahkar Serisi 1
Baskı tarihi:
Nisan 2017
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059641173
Orijinal adı:
Born Sinner (Se7en Sinners #1)
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Baskılar:
Günahkar
Born Sinner
Yirmi iki yıl önce annemin soğuk ve ıslak rahminden koparılıp Şikago’nun beton kucağına, pislik ve yoksulluğuna bırakıldım. İstatistiklere bakılırsa, bu sokaklarda, on sekiz yaşımdan sonrasını görmemem gerekirdi. Ama kaderin bambaşka bir planı vardı. Tek bir amaç için doğmuştum: Yaşadığım dünyaya yıkım ve ölüm getirmek. Düşüncelerim saf güçtü benim. Sözlerim silahım olmuştu. Kötülükten doğmuştum ama onlar Tanrı’nın lütfuyla beni kurtuluşa taşımaya çalıştılar. İlk yaptıkları ise beni öldürmeye çalışmaktı. Kendilerine ‘Yedili’ diyorlar. Onlar günahın ve kurtuluşun elçileri, zamanın başından beri korktuğumuz her şey onlar. Liderleri ise en ölümcül olanları. O asla kaybetmez. Taviz vermez. Hepsinden önemlisi, fâni zayıflıklara yenik düşmez. Yani benimle tanışana kadar bu böyleydi. “Bir milyon insanı kurtarmak için birini öldür.” Beni esir aldığında ilk söylediği buydu. Beni kollarının arasına aldığı andan itibaren aklına kazımaya çalıştığı şey, tam olarak buydu.
448 syf.
·2/10 puan
Lejyon.
Düşünsene bir karakter var ve adı Lejyon.
Gitme Lejyon. Buraya gel Lejyon. Beni bırakma Lejyon. Lejyon diyeceğime çeker giderim daha iyi. İçinde J harfi olan isimlere bir gıcığım var -Nejat ve Nejdet hariç. Neyse.

Kitap öyle bir başlıyor ki güzel olacak, dehşete düşeceksin falan sanıyorsun. Yok. Alakası yok. Meğersem kitap İblisli, melekli, şeytanlıymış. Ve hiç de güzel değilmiş. Dehşete düşürmüş ama berbatlığı yüzünden düşürmüş. ,

Lejyon efendiden L olarak bahsedilirken, seveceğimi düşünüyordum. Gizemli havalarıyla, konuşmayışıyla, geçip gidişiyle falan bayağı havalıydı. Ya sonra bence kitabı bizim ülkeden biri yazmaya başladı. Bir karakter bu şekilde nasıl mahvedilebilir??

Kızın adını bile hatırlamıyorum, o anlatıyordu ama ben onunla hiç muhatap bile olmadım. Bir anda bütün saçı gri olmuşta, dövmeleri varmışta, düşünceleriyle her istediğini yaptırıyormuşta muş muş. Cidden sıkıcı artık. Çok farklı bir şekilde, insanı kendinden alacak şekilde yazmayacaksan kullanma şu olağanüstü şeyleri.

Zaten kızı kaçırıp kendi evlerine getiriyorlar, kız Lejyon beyin odasında kalıyor. Bak bak bak. Ne kadar şaşırtıcı. Bir sürü oda var ama Lejyon beyin tek yataklı odasında kalıyorsun. İşte kabus görüyorsun her gece de, bir gece Lejyon bey sana sarılıyor da bağırmaların geçiyor. Ya lütfen geçelim bu seviyeleri. LÜTFEN!

Saçma sapan bir yedili var ortada.Hiçbir karizmaları yok, sempatileri yok, sevimlilikleri yok, havaları yok. İsimleri de birbirlerinden saçma. En saçması da Kabil. Ben sevmiyorum arkadaşım İslam dininin böyle aptalca şeylerde kullanılmasını. Kabil islam diniyle mi alakalı diyeceksin şimdi, evet alakalı ama kitapta İslamla alakalı bir yer var. Çok sinirim bozuldu.

Gözardı edebilirdim, daha önce de melekli şeytanlı şeyler okudum. AMA bu kitap bir başka rezildi.

Bir baktım Lejyon bey 'seni bırakamam' 'seni koruyamadım' kafalarına girmiş. Elimde silah olsa kendime değil kitaptaki herkese sıkardım.

Böyle şeylere denk geldiğim için üzülüyorum. Yediliymiş. Peh.
448 syf.
·23 günde·Beğendi·8/10 puan
Beklediğimden çok daha iyiydi fantastik bir sosyal deneyimdi yanında romantikti dolayısıyla oldukça sevilesiydi. Lakin eklemeden geçmeyeyim +20 sularında seyreden yapısıyla dikkati çeken bir romandı filmi bile çekilebilecek bir tat bıraktı diyebilirim türü sevenlere önerimdir. :))
448 syf.
·2 günde·10/10 puan
Yine acayip bir hikaye okudum. nereden buluyorsun, diye sormayın. Ben bulurum. (Normal değilim)
.
Ve yine karakterlerin adlarını unuttum. Yedi ölümcül günah konsepti hikayenin, esas kızının düşüncelere dısıldayıp dediğini yaptıran gücüne hayran kaldım desem yalan. yedi ölümcül günahtan lejyon ile karşılaşmaları heç iyi olmuyor. Bir markette cipsleri dizerken kaçık Rusların saldırısına uğruyor esas kız. Ve tam o sırada pis yedili içeri dalıp onu kurtarıyor. Tabi buna kurtarma denirse.
.
Biraz dayak yiyor ve kaçırıp bağlanıyor falan filan. Tabi lejyonun bundan sonradan haberi oluyor. Hikayedeki asıl mesele şu: Luci var ya hani şeytan o bu esas kızın peşinde. Dünyayı kan gölğne çevirmek için kıza ihtiyacı var bir de ondan velet yapmayı düşünüyor iplis
.
Lejyon ve pis yedilisi her ne kadar iblis olsa da buna karşı. Haliyle düşmanlar dost, dostlaf düşman oluyor hikayede.
+++
Beğendim mi? Beğendim ama seri kitap ve ikinci kitabı çevrilmemiş. Yazık
.
Ve olurda denk gelirseniz hikaye baya günahkar he (((: yetişkin içerik... Haberiniz olsun.
448 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Konu ve kurgusu her ne kadar tanıdık gelsede bir şekilde kendini okutuyor . Akıcı yazılmış sıkılmadan okudum. Bazı kopuklukları var ama o kadar rahatsız etmedi .
448 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Aslında okuduğum bir tür olmamasına rağmen libraryofmiracles tavsiyesiyle okudum. Akıcıydı ama biri bana bu kitabın yarım olduğunu söylemeliydi. Yayınevi kapandı. Devamını başka bir yayınevi umarım basar.
448 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Mükemmeldi. Tek kelimeyle harikaydı. Bugüne kadar okuduğum fantastik kitaplar arasında ilk üçe girdi diyebilirim. Başlarken iyi olduğunu bildiğim için bir beklentim vardı buna rağmen bu beklentimin çok üstünde bir kitap çıktı. Çoğu yeri gözümde canlandırabildim. Genelde her kitaptan birkaç yer canlanır zihnimde ama bu kitapta birkaçtan fazla oldu bu yerler. Başta erkek karakterimizi şeytanın ta kendisi olarak beklerken bir şaşkınlığa uğradım. Ve sonra bu şaşkınlıklar devam etti çünkü yazar çok güzel bir hayal gücüne sahip ve çok iyi kullanabiliyor bunu.

Kitabın başlarında hatta en başında erkek karakterin davranışlarını çok itici buldum hatta bunun izleri bir 50 60 sayfa falan meşgul etti beni daha sonra öyle bir telafi etti ki bu kısmı duygularım tamamen değişti.

Aslında kitabın iyi olduğunu duymama rağmen gerek kapaktan gerekse isminden dolayı ve arka kapak yazısının da katkısı var elbette kötü çocuk misali bir aşk romanı okuyacağımı sanıyordum öyle olmadı iyi ki Korku gerilim türünde diye okudum bir yerde gerilimin pek olmadığını düşünsem de kan yemini sırasında o tasvirleri zihnimde değişik bir görüntü yarattı ve gerçekten korktum oysaki o derece korkulacak bir yer değildi.

Erkek karakterin ağladığı an çok üzüldüm Bestseller olmasına rağmen neden bu kitabın devamı ülkemizde çıkmadı merak ediyorum. İçinde yer yer daha çok sonlara doğru cinsellik barındırması belki de kitabın alınmaması için tek sebep ama genel olarak harika bir bütün oluşturmuş.

Kitabın sonundan bahsetmek dahi istemiyorum böyle bırakılmaz ki böyle bırakılır mı yazar hiç okuyucularını düşünmemiş bu konuda yazmış sadece ve şaşkınlığa uğramak okuyuculara kalmış resmen devam kitabı çıkana kadar delireceğim umarım en kısa zamanda çıkar.

Herkese iyi okumalar diliyorum. :)
448 syf.
·9/10 puan
Yaaa offf seriymis yaaaa. Öyle bi yerde bitti ki. Meraktan catlarim ben simdi. Kimbilir ne zaman devami gelir. Begendim gercektn. Kisacasi konusuna gelirsek..
Kendilerine Yedili diyen bir grup iblisin. İçine melek saklanan bir kız olan Eden'i korumaya çalışmaları idi.
Eden daha dogmadan once anne karnindayken şeytan tarafından işaretlenmiştir. Zamanla bunu farketse de ne oldugunu bilmemektedir. Bir gun kendini takip eden surekli gozleri onun uzerinde olan adam tarafndan kurtarilinca yavas yavas kendisi hakkindaki gercekleri de öğrenecektir. İşte o zaman her sey baslayacak ve kendini bir secim yapmak zorunda hissedecektir.
448 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
Dikkat spoiler içerir.
Eden, arkadaşı Lily ile beraber bir markette çalışmaktadır. Ve garip bir adam sürekli o çalışırken gelip alışveriş yapmaktadır. Bir gün Ruslar markete saldırır ve Lily ile o adam hayatını kurtarır. Ancak bütün dünyası tepetaklak olmuştur. Bilemediği bir şekilde insanların zihinlerine girip ona istediğini yaptırabilen Eden bunu zamanında içine girmiş olan Adriel adında bir meleğin sayesinde yapabilmektedir. Kendisini kaçıranlar ise Yediler adındaki bir iblis grubudur. Aslında Lilith olan Lily, garip görünüşlü grup lideri Lejyon, Kabil, Jinn, Andras, Phenix'ten oluşan bu grup Lucifer'in Eden'i çağırmasını engellemek için çalışmaktadır. Bunun için ellerinden geleni yapacaklardır ama Eden'in peşinde pek çok isim vardır. Gözcü'den bilgi alırlar. Büyücü kralı Dorian ve Gabriella ile görüşürler ve orada acı kehaneti öğrenirler. Lucifer, Eden'i Deccal'i doğurması için gelin olarak istemektedir. Bu arada yüzyıllardır kimse ile beraber olmayan Lejyon ve Eden birbirine yakınlaşır. Ancak Yediler'den birinin ihaneti sebebiyle Lucifer ikisini de yakalar. Acaba Lucifer amacına ulaşabilecek midir? Lejyon, Eden için bu dünyadaki hayatından vazgeçecek midir? Eden'ene olacaktır? İhanet eden kimdir? Rap müziğe yer vermesi ile de bir artı puan alan ve Keyifle okunan bir roman.
448 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Harika bir kitap bayıldım. Fantastik pek sevmem ama bu hikaye beni fena sürükledi. Serinin diğer kitaplarının çevrilmemiş olması üzücü merakla bekliyorum çünkü fena bir yerde bitti
Dünya üzerinde iyilik ve merhametin hâlâ var olduğuna inanmayı öyle çok is­tiyordum ki, insanların kendi çizdikleri maskelerin ardına saklanabileceklerini göremez olmuştum.
Ona imreniyordum. Mükemmel görünen bir eş ve bir çocuktan dolayı değil... Pahalı, tarz sahibi kıyafetleri ve sonsuz gücünden de değil. Ona imreniyordum çünkü tam olarak kim olduğunu biliyor ve bundan korkmuyordu.
"Kaçnılmaz olanı engelleyemeyecek kadar güçsüz olduğunu hissediyorsun muhtemelen. Belki de öylesindir, belki kaderini değiştirmek için yapabileceğin bir şey yoktur. Ama insan olmanın güzelliği de budur. Değişebilirsin; evrim geçirebilirsin. Dünyaya getirilme sebebinden fazlasını gerçekleştirebilirsin."
Sefaletin dokunduğu her şeyde bıraktığı bir leke vardı. Üşüyünce avuç içlerinizi kaplardı. Acıkınca , kan olup dudaklarınıza akardı. Hastayken cildinizin rengini değiştirirdi. Ovmayı , fırçalayıp bu lekeyi temizlemeyi deneseniz bile sonuç her zaman aynıydı. Siz hala toplumun terk ettiklerinden biriydiniz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Günahkar
Alt başlık:
Yedi Günahkar Serisi 1
Baskı tarihi:
Nisan 2017
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059641173
Orijinal adı:
Born Sinner (Se7en Sinners #1)
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Baskılar:
Günahkar
Born Sinner
Yirmi iki yıl önce annemin soğuk ve ıslak rahminden koparılıp Şikago’nun beton kucağına, pislik ve yoksulluğuna bırakıldım. İstatistiklere bakılırsa, bu sokaklarda, on sekiz yaşımdan sonrasını görmemem gerekirdi. Ama kaderin bambaşka bir planı vardı. Tek bir amaç için doğmuştum: Yaşadığım dünyaya yıkım ve ölüm getirmek. Düşüncelerim saf güçtü benim. Sözlerim silahım olmuştu. Kötülükten doğmuştum ama onlar Tanrı’nın lütfuyla beni kurtuluşa taşımaya çalıştılar. İlk yaptıkları ise beni öldürmeye çalışmaktı. Kendilerine ‘Yedili’ diyorlar. Onlar günahın ve kurtuluşun elçileri, zamanın başından beri korktuğumuz her şey onlar. Liderleri ise en ölümcül olanları. O asla kaybetmez. Taviz vermez. Hepsinden önemlisi, fâni zayıflıklara yenik düşmez. Yani benimle tanışana kadar bu böyleydi. “Bir milyon insanı kurtarmak için birini öldür.” Beni esir aldığında ilk söylediği buydu. Beni kollarının arasına aldığı andan itibaren aklına kazımaya çalıştığı şey, tam olarak buydu.

Kitabı okuyanlar 68 okur

  • Alyeska
  • Olcik
  • Emrah can demir
  • Suzan KÖYCÜ
  • Nurgül Sarıkaya
  • Gül
  • Ceyda Çetin
  • Ölü denizin külleri...
  • Ecoliko
  • b. d dinc

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%27.6 (8)
9
%10.3 (3)
8
%48.3 (14)
7
%0
6
%6.9 (2)
5
%3.4 (1)
4
%0
3
%0
2
%3.4 (1)
1
%0