7,4/10  (8 Oy) · 
14 okunma  · 
6 beğeni  · 
980 gösterim
New York'taki Doğal Tarih Müzesi'nde yapılacak büyük sergi açılışından birkaç gün önce müzenin karanlık koridorları ve gizli odalarında hunharca cinayetler işlenir. Otopsi sonuçları 65 milyon yaşındaki bir virüse işaret etmektedir...

İzlerden yola çıkarak insan gücünün kat kat üstünde bir varlıkla karşı karşıya olduğunu düşünen Ajan Pendergast'ın cinayetlerin peşine düşmesiyle bitmek bilmeyen tehlikeli bir kaçış ve kovalamaca başlar. Peki tüm bu karmaşanın sorumlusu kimdir, katliamın asıl sebebi nedir? Sergide yer alan "Mbwun" adlı kutsal heykelin laneti ile bu cinayetlerin bir ilişkisi var mıdır?
Vahşi ölümlerin ardında yatan asıl gerçek nedir?

"Dünyanın en korkunç mekânında olağanüstü hayal gücüyle
sergilenen bir macera."
-Kirkus Reviews-

"Stephen King hayranları İblis'i almakta hiç tereddüt
etmesinler."
-School Library Journal-

"Sürükleyici bir gerilim, renkli karakterler ve olağanüstü bir kurgu... İblis hiç tartışmasız alınmalı, okunmalı!"
-BookList-

"Bir müzenin karanlık koridorları, tanımlanamayan bir DNA ve cinayetlerle örülü nefes kesen kurgusuyla İblis, hayal gücündeki başarısını her satırda gözler önüne seriyor."
-Publishers Weekly-

"Sizi bir girdap gibi içine çeken bu kurgu, Ajan Pendergast
karakteriyle heyecan verici şekilde mükemmelleşiyor.
Elinizden bırakamayacaksınız!"
-GoodReads-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  576
 • ISBN:
  9786053481492
 • Orijinal Adı:
  Relic
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
09 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı oldukça yavaş okumama rağmen çok sevdim. Çoğu yerinde keşke bu kadar uzatmasa dedim, itiraf ediyorum ama hikaye bir o kadar da kendine bağlayıcıydı. Konusu oldukça dikkat çekici. Özellikle de Doğal Tarih Müzesi, arkeoloji ve gizemli medeniyetler ile olaylar zaten oldum olası benim dikkatimi çekiyor. Bir de bunları bir kitapta bulmak oldukça zevkliydi benim için.
Sonunda iki yere oldukça şaşırdım. Hiç beklemediğim iki şey oldu. Biri, kitabı okuyanlar için sürpriz olsun, diğeri zaten benim kadar dikkatsiz değilse okuyucunun farkına varacağı bir şey. Bu kitabın bir serinin ilk kitabı olması. İkinci kitabı okumak için sabırsızlanıyorum.

Bir müzenin karanlık koridorları, tanımlanamayan bir DNA ve cinayetlerle örülü nefes kesen kurgusuyla İblis, hayal gücündeki başarısını her satırda gözler önüne seriyor.

Tuncay YILDIRIM 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Korku gerilim severler için çok güzel bir roman. Sürükleyici ve anlatımı güzel. Okurken sahnelerin içinde hissediyorsunuz. konu ve olaylar çok iyi kurgulanmış. .