İnsanı Tanıma Sanatı - Psikolojik Testler ile Karakter Analizi

8,3/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
543 gösterim
Kendinizi ve çevrenizdekileri daha yakından tanımak için...

Kim istemez kendi öz kişiliğinde göremediklerini öğrenmek?
Eksiklerini, yeteneklerini, eğilimlerini, zayıf ve güçlü yönlerini bilmek...
Başarılı olacağı girişimlerde bulunmak...
Başarısız olacaklarından uzak durmak...
Uyum sağlayacağı kişi ve çevreleri bilip onlarla doğru ilişkiler kurmak...
Dostlarını bilinmeyen yönleriyle tanımak...
Çevresindeki kişilerin içyüzlerini görmek...
İnsanları tanımak, öğrenmek, yön vermek ve yönetmek...
Sosyal ilişkilerinde bilinçli ve kararlı davranmak...

Psikolog Tuncel Altınköprü, İnsan Tanıma Sanatı serisini işte bu amaçla kaleme aldı. Psikolojik Testler ile Karakter Analizi'nde kişiliği, psikolojik testler yardımıyla çözümlemeyi amaçlayan yazar serinin diğer kitapları olan; Şahsiyet ve Karakter Analizi, Beden ve Yüz Yapısı ile Karakter Analizi ve El Yazısı ile Karakter Analizi'ni de okurlarının yararına sunuyor. İnsanı Tanıma Sanatı'yla kendinizi ve çevrenizdekileri daha yakından tanıma fırsatını bulacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2015
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9786051511283
 • Yayınevi:
  Hayat Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yavuz Gencay 
14 Şub 2017 · Kitabı okudu · 20 günde · 8/10 puan

Alanında uzman kişilerin yaptıkları deneylere çokça yer verilmiş. Ayrıca analiz özelliği taşıyan bir kitapta, olması gereken sistematik düzenden biraz uzak kaldığını düşünüyorum. Gerçi serinin diğer kitapları da buna benzer bir vizyona sahipti ama umarım yazar yeni serilerinde daha düzenli bir bilgi aktarımını tercih eder. Genel itibariyle faydalı ve nitekim yenilikçi bir eser olduğunu söyleyebilirim, iyi okumalar dilerim..

Aysel Allahverdiyeva 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · 5 günde

Kendinizi iyi tanımak istiyorsanız kenardan kendinizi gözlemlemeye çalışın.O zaman kendinize bir çok sorular soracaksınız.Eğer cevabını bilibde kendinize cevab vermekden korkuyorsanız demek ki, kendinizi hiç beyenmediniz.Hayatınızı cevab veremediğiniz sorulardan kaçarak yaşamayın, onların üzerine gidin.O zaman kendinizi daha iyi tanımış olacaksınız.

Kitaptan 1 Alıntı

Yavuz Gencay 
31 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Gerçekler Kanıt İster
İnsanoğlu neyin gerçek bir kaza, neyin bir karşı çıkış olduğunu bilebilseydi, yanılgıların ardındaki gerçekleri görebilseydi, kuşkusuz yaşamına daha bilinçli ve sağlıklı yön verebilirdi.

İnsanı Tanıma Sanatı - Psikolojik Testler ile Karakter Analizi, Tuncel Altınköprü (Sayfa 32)İnsanı Tanıma Sanatı - Psikolojik Testler ile Karakter Analizi, Tuncel Altınköprü (Sayfa 32)