İsrael (Nilden Fırata Devlet Oyunları)

·
Okunma
·
Beğeni
·
134
Gösterim
Adı:
İsrael
Alt başlık:
Nilden Fırata Devlet Oyunları
Baskı tarihi:
2014
Sayfa sayısı:
452
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055514952
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pozitif Yayınları
Baskılar:
İsrael
İsrael
416 syf.
·7 günde·9/10 puan
Kutsal kitap Tevrat/Tanah ışığında yazılmış yahudilerin 4000yıl oncesinden İsrailogulları olarak başlayarak günümüz İsrail'e nasıl dönüştügünü anlatan araştırma-inceleme kitabı..Avrupa ve ortadogunun bulunduğu hal, yürütülen stratejiler hakkında ,kendi kaynaklarından verilen ciddi stratejilerin anlatıldıgı ve bunları bizlerin dikkate alarak yeni savunma ve atak stratejiler geliştirmemizin gerektigini anlatan güzel bi eser.Abd, ingiltere, fransa ve İsrail hakkinda yapilan degerlendirmeleri cok dogru buldum.İsrail'in Nil'den Fırat'a sahip olma gayesini kavarayabileceginiz bi eser olmuş.Çok fazla subjektif değerlendirdigi konu yok, bu hakkini sadece Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullanmış, bu kısmını taraflı buldum kitabın.Erdoğan siyasetinin yanlış oldugunu, Turgut Özal ve Tansu Çiller siyasetinin bir devamı olduğunu ileri sürmüş.kitap 2012 yılının oldugu için o dönemdeki öngörülere ait bazı ithamları var,şuan 2019'a girmek üzereyiz siyasi anlamda gözle görülür farkliliklar var Bu fark devletler arası ilişkiler.o kısmı şuan değerlendirdigimde dengelerin değistigini gördüm. Genel anlamda beğendiğim bir eser oldu.Hakim olunması gereken konular oldugunu düşündüğüm için herkesin okumasını tavsiye ederim.Keyifli okumalara..
452 syf.
·10 günde·Beğendi·7/10 puan
Kitap Yahudilerin 3 bin yıllık tarihini inanç temelli olarak onların gözünden anlatmış. Erdal Sarızeybek kendi yorumunu neredeyse katmadan orta doğuda kök salan israil devletini ne yapmak istediğini ve kehanetlerini bizleri nelerin bekleme ihtimali olduğunu kısaca anlatmış. 452 sayfa kıssa mı diyebilirsiniz ama 3 bin senelik yahudilik inancı için özet sayılır. Ancak Erdal beyin genel anlamda çalışmasını başarılı bulmama rağmen ileriye dönük olabilecek ihtimaller konusunda biraz farklı düşünüyorum. Artık toplumlarda algı oluşturma yöntemleri çok daha kolaylaştı. Bu yüzden senaryolar çok daha farklı olacaktır.
Güç büyük, ama İsrail'in konduğu Toprak bu güçleri barındıracak yeterlilikte büyük değil. O halde yayılması gerek..önce savaştı ama olmadı ,o halde İsrail şimdi Savaş dışı bir strateji ile karşımıza çıkacak demektir bu..
İsrail devletine karşı topyekün imha ancak iki şekilde olasıdır;biri nükleer silah kullanımı,diğeri ise bu cografyadaki tüm Müslüman ülkelerin birleşerek İsrail'e karşı topyekün imha harekatina girişmesidir.
Israiloğullarının kutsal toprakları ele geçirmek için yaptığı katliamlar tarih sayfalarına binlerce insanın kanı ile yazılıyordu..

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İsrael
Alt başlık:
Nilden Fırata Devlet Oyunları
Baskı tarihi:
2014
Sayfa sayısı:
452
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055514952
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pozitif Yayınları
Baskılar:
İsrael
İsrael

Kitabı okuyanlar 18 okur

  • Muhammet tek
  • Serhat tosun
  • Elifsu
  • Merdan Tokdemir

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%12.5 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0