İşte Zor İnsanlar

7,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
353 gösterim
Özden Aslan, Zor İnsanlarla Zorlanmadan Baş Etmek adlı kitabında olduğu gibi, yine üç farklı zor insan tipiyle baş etmenin yollarını anlatıyor. Yazar, yaşamın içinden örneklerle zenginleştirdiği anlatımı ile okuyucuya eğlenceli bir rehber sunuyor. Zor insanları yönetmeyi öğrenmenin yolu bu kitabı okumaktan geçiyor.

İşte Zor İnsanlar, yarattığı beklentiyi tamamen karşılıyor. Çevremizde mutlaka bir Demir, Engin Bilgin, Dr. Hüsnü veya Nurcan vardır. Böyle kişilerle baş etmenin akıl oyunlarıyla dolu yolları bu kitapta. Zaman zaman güldüren, güldürürken de öğreten harika bir kitap.
-Dinçer Maden-

Harikaydı, bir solukta okudum. Öyküler, eğitici ve etkileyici; kendinizden bir parça buluyorsunuz. "Bu kişiye böyle davranırsam baş edebilirim" diyorsunuz ve ders çıkarıyorsunuz. Kitap, insanın ufkunu genişletiyor, bakış açısını yeniliyor.
-Hüma Oktay-

Kitap gerçekten çok güzel ve sürükleyici. Hizmet sektöründe çalışan biri olarak bu kitabı ısrarla tavsiye ederim. Şirketler, tüm personellerine okutmalı. Böylece çalışanlar zor durumda kaldıklarında ne yapacaklarını öğrenir.
-Özkan Bikiş-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  231
 • ISBN:
  9789756093856
 • Yayınevi:
  Elma Yayınevi
 • Kitabın Türü:
cizgiliortu 
17 Ara 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · 9/10 puan

Iste Zor Insanlar'ı kendi kategorisinde değerlendirip puanlıyorum kitabı kişisel gelişim kapsamında çok beğendim. Yazarın anlatımı basit, edebi anlamda hiçbir katkısı yok kitabın ama içinde hayata dair verdiği mesajlar çok güzel ve başarılı. Yazarın Bir Insan Kaynakları Masalı kitabını da çok severek okumuştum.

Işte Zor Insanlar'da hayatımızın her noktasında karşılaşacağımız üç zor insan tipi ile nasıl baş edeceğimizi anlatıyor sevgili Özden Aslan. Nasıl mı? Hiç merak etmeyin klasik kişisel gelişim kitapları gibi sıkıcı ve ders verir nitelikte değil anlatımı, vermek istediği mesajları hikaye anlatarak bizlere sunuyor.

Kitap 3 hikâyeden oluşuyor ilk hikaye "Ben Bilirim" diyen insan tipi ile ilgili. Ikincisi "Şikayetim Var" üçüncüsü ise "Dost musun Düşman mı?" Hadi itiraf edin bu üç tipleme ile de hayatınızın bir noktasında karşılaştınız veya hep karşılaşıyorsunuz? Onlar da karşılaştı, kim mi? Hikayelerin kahramanları... Karşılaştıkları bu insanlarla nasıl baş etmeleri gerektiğini de yaşayarak öğrendiler ve bizlere sunuyorlar. Bize de ders almak ve karşımıza bu üç zor insan tipi çıktığında yazarın verdiği mesajları uygulamak düşüyor.
Hızla okunan ve akıcı anlatımı olan bir kitap bol bol not aldım okurken. Tavsiye ederim.

Evren Erarslan 
07 Ara 2016 · Kitabı okudu · 14 günde · 5/10 puan

Özden Aslan'ın iş hayatı ile gerçek hayatı birleştirdiği kitaplardan biri daha. Kitap, 3 ayrı özelliklerde "zor" insan tipini ve bu kişilerle nasıl başa çıkılabileceği anlatıyor. Öyküler yerinde önermeler verse de hikayeler çok sığ geldi bana. Tabii ki bir romancı gibi anlatmasını beklemiyordum ama önceki kitaplarında daha samimi gelen yapı, bu kitapta değişik bir tarza dönüşmüş. Bütün öykülerinde çalışan kadınları saf, hemen aşık olan kişiler gibi yansıtıyor. Bu da kitabın vermek istediği mesajı geri plana itiyor. Çalışan kızların evlenme düşüncesiyle girdikleri iş yerlerinden anekdotlar gibi duruyor.