Kafası Kıyak

5,4/10  (5 Oy) · 
27 okunma  · 
5 beğeni  · 
830 gösterim
Hippi devriminin yaşandığı 60lı yılların sonunda geçen Kafası Kıyak hippi düşüncesi ve muhafazakârlığın çılgınca çatışmasına sahne olan oldukça eğlenceli bir hikâye. Roman çiçeği burnunda Katyanın Mallorca Adasına sanat eğitimi almak için gitmesiyle başlar. Katya ait olduğu yeri bulamamış, toy ve güzel bir üniversite öğrencisidir. Yaşamaya başladığı bu dağ köyü sanatçılar, üçkâğıtçılar, filozoflar ve manyaklarla doludur. Birçok erkek (ve birkaç kadın) Katyayla yakınlaşmak istemektedir fakat Katya kimi seçmesi ve nasıl bir insan olması gerektiği konusunda kararsızdır.

Hippi Franz, Katyanın almış olduğu dini eğitimin öğrettiği her şeyin tam tersini yapan bir karakterdir ancak diğer herkesten daha güvenilir ve sevimli görünmektedir. Ünlü İspanyol ressam Piccolo Londo kendisine yeni resim projesinde yardımcı olmasını istediğinde Katya tereddüt yaşar; ressam ve asistanı çıplak çalışmaktadır. Fakat çevresindeki herkes bunun kaçırmaması gereken bir fırsat olduğunu söyler. Bu çılgınlıklar içerisinde Katya yepyeni bir dünyada kendini keşfetme yolculuğuna çıkar.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053430957
 • Çeviri:
  Onur Yusufoğlu
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Vipassana 
03 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

60'lı yıllar ve hippi yaşamı cezbettiği için kitabı okumaya başladım. Ve o yaşamı da fazlasıyla görüyorsunuz inanın :) Ama kitapdan umduğumu bulamadım. Sırf o dönemden bir kesit sunmak için yazılmış gibi. Elle tutulur bir hikâye olmadığı için dil biraz daha espiritüel olabilirdi. En azından bu kitabı daha çok sevdirirdi.

Sefa Mehmet 
22 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın 4 puandan fazlasını hak ettiğini düşünerek bu yorumu yazma gereksinimi duyuyorum. Kitabın başlangıcı Katya'nın sanat eğitimi almaya Mallorca Adasına gitmesi ile başlamaktadır. Katyanın yaşadığı ruh halleri kitapta çok iyi aktarılmıştır. Zevk alarak okunabilecek bir kitaptır. Önyargı ile yaklaşmamanızı tavsiye ederim.
Saygılarımla...

Kitaptan 1 Alıntı