Kan ve Aşk (Bir Tarihi Masal)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1549
Gösterim
Adı:
Kan ve Aşk
Alt başlık:
Bir Tarihi Masal
Baskı tarihi:
Haziran 2016
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059144490
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Hiçbir Aşk kanla yazılamaz

İntikam ateşinin AŞK'a aşka dönüşme savaşı
Yıl 1760…
Kelimelerin sustuğu, kılıçların konuştuğu yedi yıl savaşları tüm acımasızlığıyla devam ederken AŞK intikam ateşinde doğacaktı…

Bir Leydi;
Hoyrat bir nehir, ateşten doğan keskin bir kılıç, yayından fırlamış bir ok, ne aşka boyun eğer ne de kanla yazılacak bir kadere…

Bir Lord;
Öfkeyle kaynayan bir okyanus, fırtınalarla bilenmiş bir hançer, ne sınırlara boyun eğer ne de aşktan örülmüş zincirlere… Nehir ve okyanus, savaş ve barış, tutku ve nefret…
(Tanıtım Bülteninden)
496 syf.
·3 günde·10/10
Işıl Parlakyıldız yazarından okuduğum ilk kitab olmuştu ve hatıramda güzel aşk romanı diye kaldı bile,bir birinden nefret eden iki krallık...Lord Vincent düşman krallığın kızı Emmayı kaçırır ve evinde tutsak saklar. Her şey de bundan sonra başlar,bazı dönemlerde lord kıza şiddet uygular hatta zorluyor,ama kendileri de bilmeden bir birlerine çoktan aşık olmuşlar...yazar o kadar güzel anlatmışki karakterler arasındakı çekimi..bi türlü elimden koyamadım kitabı. Hatta ikinci kez de okuduğum oldu...düşünmeden okumanızı tavsiye ederim.. amma bir şey söylemeliyim kitapta şiddet te var.
496 syf.
·1/10
Boyle kitaplar için puanlama kısmına 0 rakamı da eklenmeli. Kitaba yapilan yorumlara baktığımda sok oldum diyebilirim. Kitabin bir saheser oldugu, türk yazar tarafından yazıldığı için gurur duymamiz gerektiği söylenmiş. Ben bu kitaptan duysam duysam utanç duyarim.

Kitabin başında erkek fatma olarak tanıtılmaya çalışılmış esas kızımız Emma, babasının katili tarafından zorla alıkonuluyor. Bu kişide tabiki esas oğlan olan Lord Vincent. Kitabi ozetlememiz gerekirse kitap boyunca Vincent Emma'ya hem fiziksel hemde duygusal şiddet uygulamasının yanında yetmezmis gibi defalarca tecavüz ediyor. Tabiki Emma'da bu adam benim babamın katili, burada aylardir tutsak tutuluyorum, beni sevip saygı duyan ve buradan kurtarmaya çalışan bir nisanlim var, hakaret, siddet ve tecavuz hayatimin bir parcasi oldu demeden Vincent'a aşık oluyor. Kadının erkeğe karşı cikmasi, kendini savunması akil alır şey degil bu kitapta. Basta erkek fatma olan kızımız vincent'i görünce sut dökmüş kediye donup sürekli ağlayan acınası bir kadına donusuyor, tabi bu olurken sürekli erkegimizin ne kadar güçlü otoriter vb olduğu vurgulaniyor.

Bir kadının tecavüze uğrarken tecavuzcusunun ne kadar güzel öpüştüğünü düşünmesi hangi akla hizmeten yazılmış bir şeydir anlayamiyorum. Kadınları aşağılayan, erkeklerin mali olarak gösteren bir kitaptan daha fazlası değil bu roman.

Vincent'in kizinin korkudan babasıyla konuşamamasını bile sempatik bir şeymiş gibi göstermiş yazar.

Ne vereceğiniz paraya ne de zamaniniza değer, hic kimseye tavsiye etmediğim gibi yazarı da şiddetle kiniyorum .
496 syf.
·3 günde·6/10
İki Düşman hanedanın lord ve leydi sinin aşklarını anlatıyor... Işılca nın kalemini seviyorum fakat buradaki kadın karaktere ne aşkını ne de nefretini güzel yansıtabilmiş..
496 syf.
·11 günde·Puan vermedi
18. yüzyıl..
İngiltere'nin güneyinde iki hanedanlık..
Yıllarca sükûnet içerisinde yaşayan Bristol ve Truro hanedanlıkları dış mihrakların oyunlarıyla! bir iç savaşın eşiğine gelir.
Ve anlaşma aşkla sağlanır..
Hikaye güzel,kurgusu gerçekten iyi ve diyaloglar Işılca'nın herzamanki üslubuyla esprili..

Ve lâkin,

Sürekli tekrarlanan olaylarla gereksizce uzatılmış olması akıcılığı bozmuş..
18.yy da bir Lord ve bir Leydinin aşk hikayesini okurken, esas kız Emma'nın türk kızı vari bitmeyen tripleri,esas oğlan Vincent'in;"Ya benimsin,ya gara toprağın" tadında kabadayılıkları karakterlerin tahlilinden de puan kırdırıyor.
Sonuc olarak yarım kalmasın diye bitirdigim bir kitap oldu!

keyifli okumalar..
496 syf.
·7 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitap Yorumu
@Işılca
Kan ve Aşk

Selam Herkese ‍️‍️
Yaklaşık.2 senedir kitaplığımda neden bu kadar bekletmişim acaba kendime kızıyorum. Etkinlik kitabı bitirdim bir çırpıda. Inanılmaz akıcı, inanılmaz mükemmel, heyecan dolu bir kitaptı. Yer yer çok duygulandım yer yer çok öfkelendim , yer yer çok güldüm.
🦋Gelelim kitabımızın konusuna.🦋
Emma Loren Truro Lordu'nun biricik kızı ve Truro topraklarının Leydisi(!) AMA o bildiğimiz Leydiler gibi değil. Babasının ölümünün ardından Edessa Lorduna karşı intikam almak için yanıp tutuşan bir leydi. Elinde kılıç sırtında ok kalbinde intikam... Çocukluğundan beri evlenmek istediği Travis..
🤴Vincent . Edessa topraklarının Lordu. Barbar kaba saba bir lord . 5 dakikalık zevkinden doğan kızı Elie ile birlikte kalesinde yaşamakta.
🦋Frederich babasının ölümden sonra kız kardeşine verdiği emirle bir takım oyunlar oynar. Bu oyunun sonucunda intikam ateşiyle yanan Emma barbar Vincent karşı karşıya gelir. Edessa lordu Emma'yı alır kendi kalesine götürür. Olaylar tam da burada başlar. Aslında kızarken birbirlerine bu kadar nasıl bağlandılar? Emma Vincent'e içten içe duygular beslerken gelişen olaylar ne zaman bu kadar birbirlerine aşık olabildiler ?
🦋 Iki ülke içinde ferah ve huzurlu yasam sürdürülebilmesi için bir antlaşma yapılacaktı. Bu anlaşmanın kararını verecek olan Emma idi... peki ya p büyük aşkı ne olacaktı.? Babasının intikamını nasıl alacaktı? Babasını gerçekten Vincent mi öldürmüştü?
Peki Vincent gerçekten Emma'ya aşık mi ? ikisi evlenebilecekler mi?
Hepinize okumanızı tavsiye ediyorum. Birazda alıntılar bırakayım
Vincent " Nazlanıyorsun sanıyorum " dediğinde Emma " Sen aklını mı kaçırdın! Senin gibi barbar bir adam bu kadar romantik kelimeleri toparlamakla kalmamış bana söylemiş, daha ne isterim.
Lordum, Leydim bu dövüş için ayrılan zamanın sonuna geldik. Herkesin gördüğü gibi aşk ne isterse o oluyor, ne kural tanıyor, ne savaş istiyor. Kısacası hiç bir Aşk Kanla Yazilmiyor
Şimdiden okuyan arkadaşlara Keyifli okumalar
496 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Kalemine ve anlatımına hayran olduğum nadir yazarlardan bir tanesi olan Işılca'nın son çıkan kitabıydı Kan ve Aşk. Kitaplığımda yerini Duygu, Alim, Bekir ve Köle2nin yanında yerini okunmuş olarak aldı. Bitmesin diye başlamaya kıyamadığım , başlayınca da hızımı alamayıp merak ve heyecanla okuyup bitirdiğim en sevdiğim kitaplar arasında da baş köşeye kuruldu bu kitap. 1700 'lü yıllarda diye başlayan arka kapak yazısı sizi yanıltmasın, evet konu o zamanlarda geçiyor ama anlatım o kadar şahane ki o zamanlarda durumunuza göre bir leydi veya lord olarak yaşamayı isteyebiliyorsunuz yani. Sevgili yazarımız kitabı adıyla, kapağıyla ve tabi konu anlatımıyla hakkını vermiş vesselam. Sevgili yazarım biliyorum imkansız ama ayda bir kitap çıkarsanız da bizi bu güzel kitaplarınızla ihya etseniz diyorum :) :) :)
496 syf.
·Beğendi·9/10
#okudumbitti Güzel arkadaşım Pinar ile beraber başladığımız kitap muhteşem ötesi harikaydı. Uzun zamandır tarihi kitap okumamıştım 1 bucuk gün gibi kısa bir süre de bitirdim.
Leydi Emma kılıç tutmayı bilen ok atabilen birine leydi demek ne kadar doğru olur bilmiyorum en büyük özelliği de çenesi olsa gerek. insanın başına ne gelirse çenesinden gelişmiş leydi Emma bunun ispatı diyorum. ve Lord Vincent başka söze gerek yok bence. Mutlaka hemen okuyun diyorum.
496 syf.
·1/10
Babasının katili olduğunu düşündüğü ve kendisine tecavüz eden lorda aşık olan bir leydi. Bol seks ve bir o kadar saçma trip barındıran diyologlar. Beğenmedim
496 syf.
·9 günde·Puan vermedi
#kitapyorumum
#Işılca
#KanVeAşk
#İndigoyayınları

Kitap Adı: Kan Ve Aşk
Yazar: Işılca
Yayın evi: İndigo
Sayfa Sayısı: 495

Işılca'yı bilirsiniz. Duygu, Ali'm, Sedat ve Bekir'den.
Yazı tarzı ile yine döktürmüş Işılca. Kurgu farklı ve tarih kokuyor. Başta kitaba alışamadım. Ama olaya, insanlara kendinizi kaptırdığınızda kitabın nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. Kurguda, Emma'nın Vincent'e olan aşkına , kararsızlığına ikilemde kalmasına, Emma'nın yaşadığı yaptığı her şeye rağmen ayakta dimdik durabilmesine hayran kaldım. Vincent namı değer Edessa Lordu, onun da bazı hareketlerine, hatta çoğuna sinir oldum ancak sonunda onu da sevdiğime kanaat getirdim. Emma onu her şeyiyle severken bize karışmak düşmezdi değil mi?
Şimdiden okuyacaklara keyifli okumalar diliyorum.

#alıntı
"Hiçbir aşk kanla yazılmıyor."
496 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu kitabın bir türk yazardan çıkması bence gurur verici ve inanması cidden zor. Orta çağ dönemini bence çok başarılı kaleme almış yazar .Kurguya özellikle karakterlere bayıldımmm . Emma ile deli dolu ,Vinkent ile boş hayallere dalacağınız bir kitap

Kitap, muhteşem bir Historical .
Ben içinde dükler,Lord'lar,Leydiler ,Prensler ,
prensesler'in olduğu kitapları okumaya bayılıyorum ...tarihi roman severler için soluksuz okunacak mecera Kan Ve Aşk

Kitanımız ,1760'lı yılların ingiltere'sinde savaşların kıran kırana olduğu bir dönemde geçer ...

Bir birine iki düşman ülke, Loren hanedanlığı ve Edessa hanedanlığı yıllardır aralarında olan savaş barış sağlanarak sonlanır. İki ülke halkı kardeş ilan edilerek bir birlerinin halkını bile kalelerinde barındırırlar takiiiii Loren Lordu Edessa askerleri kılığında bir pusu kurulup öldürülene kadar ...
İki ülke arasındaki düşmanlığı tekrar tetikler .
Sonrasımı ?

Sonrası aşk ,sonrası ihtiras,sonrası şehvet ,savaşlar ,sevinçler .Ve kahkahaların havada uçuştuğu bölümler ...

Loren Leydisi" erkek fatma "Emma ile Edessa Lordu Vincent arasında geçen, ustaca tarihle harmanlanmış acayip bir aşk macerası ,aynı zamanda okurken dönemin savaşları, keleleri ,atları , kılıçları gözünüzde canlandırmanız hiç zor olmuyor .Kesinlikle dili çok akıcı bir solukta okutuyor kendini .Işıl Şenyüz 'ün kelemine sağlık ,bence bu tarzda bir roman daha yazmalı diye düşünüyorum .
496 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Bu kitapta Lord'lar ve Leydi'ler var...
İngiliz asilzadesi Lord Vincent, barış içinde yaşadıkları başka bir toplumun Lord'u öldürülüp Onun üzerine atıldıktan sonra iki toplum arasında savaş başlamak üzere iken, Vikent savaş olmasın diye uğraşmakla meşguldü. Ona iftira atanları ve Lordu öldürenleri bulmaya çalışırken. Ölen Lordun kızı Emma'yı 2 aylık bir esir almak zorunda kaldı. Tabi bunun öncesinde Emma Vikent'i savaş sırasında ilk önce okla vurdu sonra da bıçağını Vikent'e sapladı. Vikent ölümden döndü.
Bu vahşi ve bir o kadar da güzel ve çekici kadından uzak durması çok zor olacaktı.
Emma, babasını öldüren adam olarak gördüğü Vikent'ten nefret ediyordu. Bir de Onun esiri olmak iyice işleri karıştırıyordu. Emma asla asiliğini ve çenesini tutamayan biri olduğu için bu çenesi Onun başına işler açtı.
Vikent, Emma'dan uzak duramadı ve birlikte oldular. Emma hem Vikent'e hem de kendine çok kızgındı. İkisi de birbirine aşık olmuşlardı. Ama bir o kadar da geçinemiyorlardı. Sivri dilleri birbirini sokan yılan gibiydi. Emma kralın emri ile geri gönderildi. İşler bundan sonra karıştı. Acaba arada ki savaş ne olacak, peki ya aşkları....
Size iyi okumalar...
496 syf.
·9/10
Blogumdan alintılama yapıyorum.
Vincent ile Emma’nın hikayesini tarih ile birlikte okuyoruz.Ama bana sorarsanız tarih kısmı olmamış.Emma’nın babası öldürürlüt ve Emma,Edessa Lordu Vincent’ten şüphelenir.İki beylik arasını bozmaya çalışan hareketleriyle,ateşe verilen köyüne giden Emma,Vincent ile karşılaşır.Vincent,Emma’yı erkek şansını İçin erkek inçi dövüşür ama kadın olduğunu anlayınca Vincent,Emma’yı esir alırız.Yaklaşır dört ay boyunca aralarındaki sürtüşme ve tartışmalar büyük alevli bir aşka dönüşür.
-"Kollarında atının önünde oturan kadının
sessizken çok daha güzel olduğunu düşündü. Acaba onun dilini koparsa nasıl olurdu?"
-"Nasıl bir kadındı bu? Ne sohbet ediliyor, ne seviliyor ve arkasını döndüğü anda ya
oklanıyor ya da bıçaklanıyordu."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kan ve Aşk
Alt başlık:
Bir Tarihi Masal
Baskı tarihi:
Haziran 2016
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059144490
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Hiçbir Aşk kanla yazılamaz

İntikam ateşinin AŞK'a aşka dönüşme savaşı
Yıl 1760…
Kelimelerin sustuğu, kılıçların konuştuğu yedi yıl savaşları tüm acımasızlığıyla devam ederken AŞK intikam ateşinde doğacaktı…

Bir Leydi;
Hoyrat bir nehir, ateşten doğan keskin bir kılıç, yayından fırlamış bir ok, ne aşka boyun eğer ne de kanla yazılacak bir kadere…

Bir Lord;
Öfkeyle kaynayan bir okyanus, fırtınalarla bilenmiş bir hançer, ne sınırlara boyun eğer ne de aşktan örülmüş zincirlere… Nehir ve okyanus, savaş ve barış, tutku ve nefret…
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 99 okur

  • Evrim Özel
  • Pelin Sarıçiydem
  • Aslınur Tüfekçi
  • Ayşegül
  • B.
  • hilal bayırlı
  • Gökşen uludağ
  • Nazlı Özdemir
  • Ebru kunduracı
  • AfraNur Bilgi

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%39.5 (17)
9
%11.6 (5)
8
%18.6 (8)
7
%7 (3)
6
%2.3 (1)
5
%4.7 (2)
4
%0
3
%4.7 (2)
2
%0
1
%11.6 (5)