Kara Yağmur

6,8/10  (5 Oy) · 
14 okunma  · 
3 beğeni  · 
653 gösterim
Türk işçiler ile Neo naziler arasında kavga büyümekte, ülkedeki yabancı düşmanlığı tırmanmaktadır. Yetkililer, Nostradamus'un kehaneti üzerine araştırma yapan çatlak matematikçiyi de ülke genelindeki huzursuzluğu da dikkate değer bulmaz. Ne var ki kimsenin beklemediği bir anda, kulakları sağır eden bir gürültüyle birlikte çığlıklar ve siren sesleri yükselir; ve etrafı zifiri bir karanlık kaplar. Toz haline gelmiş cam parçacıkları yağmurunun ardından yoğun bir sıcak çöker... Ve gökyüzünde beliren duman bulutunun içinden, gözleri kör eden bir ışık yükselip büyüyerek bir ateş topu haline gelir...

Kara yağmur gelmek üzeredir... Her yerde nefret ve şiddet hüküm sürmeye başlar. Hayatta kalmak, cehennemi yaşamaktır ve bu ölmekten daha zordur... Hiroşima'ya atılan bombadan en az on kat daha etkili olan bu korkunç patlamanın sorumlusu olarak başta tüm deliller İslami teröristleri işaret etmektedir. Ne var ki Güçlü Almanya'yı yeniden diriltmek isteyen Nazi yanlısı savaş sanayisi de, Rus mafyası da, ABD'deki "Hakiki Haçlılar" adlı savaş taraftarı bir organizasyon da işin içinde olabilir. Acilen cevap verilmesi gereken başka sorular vardır: Sıradaki iki bomba nerede ve kimlerin elindedir?

Daha önce yayımladığımız Sistem adlı romanıyla, tüm dünyada büyük yankı uyandıran Karl Olsberg, Kara Yağmur'la bu kez cehennemin dibine inerek insanoğlunu bekleyen en büyük felaketi, nefes kesici bir maceraya dönüştürüyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  978-975-07-1305-7
 • Orijinal Adı:
  Schwarzer Regen
 • Çeviri:
  Ömürnaz Kurt
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meral 
04 Şub 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Atom bombasının tüm acılarını farklı farklı insanlarda anlatan ve o insanların ölümleri ya da yaşadıklarında neler hissettiklerini çok güzel anlatıyorlar :) mükemmel bir kitap :)