Kayıp Kedi

6,7/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
494 gösterim
Genç bir kadın İzmir'de evinde ölü bulununca MİT'e bağlı Emre Tuğrul yönetimindeki beş kişilik özel bir ekip bu kuşkulu cinayeti araştırmaya başlar. Amaçları, bilinen bir suç şebekesinin İstanbul'da ikamet eden üst düzey adamlarından biri hakkında kanıt toplamaktır.

Bu araştırma sırasında suç örgütünün polis-savcı-hâkim üçgeniyle işlettiği şantaj ve farklı düşünenleri ortadan kaldırma düzeninin tam merkezine dalarlar. Narkotik polis şefleri, hukuk insanları, şantaj uzmanları, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancılarla muhatap olurlar.

Yüksek teknoloji kullanan Emre ile arkadaşlarının araştırmaları şaşırtıcı sonuçlara gebedir. Bir cinayetten yola çıkarak vardıkları yerde Türkiye'ye kurulmuş büyük kumpasların arka planları durmaktadır.

Kayıp Kedi, gizem, bilimkurgu, korku, fantastik ve polisiye türünün ustası Sadık Yemni'den merak uyandıran ve soluk soluğa okunacak bir polisiye.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2015
 • Sayfa Sayısı:
  276
 • ISBN:
  6059908757
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
31 Ara 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Usta yazardan oldukça güzel bir casusluk ve macera romanı. Deniz adında bir çevirmen, kedisini kaybetmiştir ve aramaktadır. Aynı akşam Nilüfer adında bir arkadaşı evini kiraya verdiği Meral'den haber alamadığını ve merak ettiğini söyler. Deniz eve gittiğinde Meral'in öldürülmüş olduğunu görür. Artık kendi hayatı da tehlikededir. Devletin başına bela olan paralel çetenin ölüm listesindedir. Ancak çeteyi çökertmeye çalışan MİT'in Seksek ekibi, şefleri Emre başkanlığında Deniz'e yardım edecektir. Bu arada cemaatin eski tetikçilerinden Behti de pişman olmuştur ve hatasını telafi etmek istemektedir. Deniz, Emre'nin kitap kurdu arkadaşı Cüneyt ile edebi tartışmalar yaparken ve son işi olan Borges çevirisine devam ederken, iki taraf da oldukça kanlı bir biçimde savaşacaktır. Acaba bu savaşın galibi kim olacaktır? Meral'in sevgilisi olan cemaatin üst düzey yetkilisi kimdir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

R. Yasa 
24 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Paralel ihanet çetesinin yaptiklarina dair guzel bir inceleme olmuş. Fakat romanda cok fazla gereksiz karakter ve gereksiz ayrıntı vardı. Ahmet Ümit ten sonra çok bayagi gelecektir.

Kitaptan 2 Alıntı

Burcu Yenidoğan 
22 Mar 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şekersiz çayın buruk, topraktan ödünç alındığını çok belli eden kokusu bahçedeki genleşmiş sükunetle birleşince içinde habire tur kazanmak isteyen endişe motorunun gayreti yavaşladı.

Kayıp Kedi, Sadık Yemni (Sayfa 20)Kayıp Kedi, Sadık Yemni (Sayfa 20)
Burcu Yenidoğan 
08 Mar 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kedi severler
Ayla şiddetli bir kedi severdi. Mahalle KESE'sinin, KEdi SEverler ekibinin adı konmamış başkanıydı.

Kayıp Kedi, Sadık Yemni (Sayfa 14)Kayıp Kedi, Sadık Yemni (Sayfa 14)