Kayıp Renk

7,7/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
1 beğeni  · 
499 gösterim
Ayrı dünyalar ve ayrı hülyalar bir yerlerde kesişir; birbirine değer, birbirini ezer ya da yüceltir.
Çok sevdiğimiz bir kokuyu bile hissetmeyiz bazen. Bazen de bir nargile dumanı, yeni ve sisli bir ufuk açar önümüze; şimdiki zaman geçmişle harmanlanır.

Kendimizi rahatlatmak için kurduğumuz o müthiş soru iç dünyamızda çalkalanıp durur: "Eğer kararları biz vermiyorsak, yaptıklarımızdan nasıl sorumlu olabiliriz?"

Şairin dediği gibi, bizi 'yakıp yıkan bir nazar' ve 'kaderin üstünde bir kader' mi vardır?
Ak ile kara kadar farklıdır beklentilerimiz:

O delikli kayanın ötesinde hazine varmış... Kredi almanın püf noktaları varmış... Bu memlekette güpegündüz adam kaçırılırmış... Bu işler telefonda konuşulmazmış...
Çoğu zaman o içindeki enerjinin aslında kendisi olduğunu bilir insan. Kalbinde ona doğruları söyleyecek ikincil bir mekanizmayı arar durur.

Bu romanda varlığın ve yokluğun, bekleyiş içerisinde sorgulanan bir aşkın, değişen sosyal ve ekonomik yapımızın tarihini okuyacak, kendinizi bir iç yolculuğun ortasında bulacaksınız.
Kaderi kimin şekillendirdiğini yeniden düşünecek ve hayat için verdiğiniz kararları sorgulayacaksınız.

Kayıp Renk, hayatın sorular kadar cevapları da içerdiğine inananların öyküsü...
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  439
 • ISBN:
  9786051313009
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kutlu TOKDEMİR 
 25 Tem 03:36 · Kitabı okudu · 8/10 puan

ufuk 'nun yeniden hayata gözlerini açması hastane okul iş hayatı önüne çıkan zirvenin merdivenlerinden ilk aşkı ve son aşkı herşey domino taşları gibi sıralanmış giderken sevdalarına zincirler vuruşu benimsemesi mücadelesi sürüklüyor insanı

Kitaptan 2 Alıntı

"Dağınık bir şekilde yerleşmiş küçük bir kasaba… Anadolu’nun yüzlerce kasabasından biri… Binalar adeta havadan paraşütle bırakılmış da hava akımına göre indikleri yere razı olmuş gibi gelişigüzel oturtulmuş…"

Kayıp Renk, Hüseyin TunçKayıp Renk, Hüseyin Tunç

"Tereddüt eden ve biraz da korkan bir ruh hali içindeydi ve içinde bulunduğu sisli his dünyasını bütün hücreleri dillendiriyordu."

Kayıp Renk, Hüseyin TunçKayıp Renk, Hüseyin Tunç