Kendi Kendine Etkin Hızlı Okuma Anlama Ve Öğrenme Hızınızı Arttırın

6,0/10  (3 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
610 gösterim
Artık 300 Sayfayı 2 Saatte Tam Anlayarak Okuyabileceksiniz

"Ben zamana çok önem veriyorum; çünkü okumak çok önemli ihtiyacımız. Etkin Hızlı Okuma`dan, çok faydalandığımı söylemeliyim... Çok kısa zamanda, ciddi bir etkinlik, ciddi bir dikkat ve okuduğunuzu süratli bir şekilde okuduğunuz için, dışarıdaki etkenlerden daha az etkileniyor, daha konsantre ve daha odaklı okuduğunuz için de daha iyi bir anlamayla karşılaştığınızı görüyorsunuz; ben çok etkilendim; herkese tavsiye ederim."

Muzaffer Akpınar, Turkcell CEO`su (2001-2006)

"Etkin Hızlı Okuma , gözümün yazı üzerinde kayarken algıladığı alanı genişletmeyi öğretti. Eskiden bir bakışta bir - iki kelime görür ve her satırı kelime kelime okurken, şimdi bir satırı sadece üç parçaya ayırarak blok halinde okuyabiliyorum. Bu bana neredeyse üç kat daha hızlı okuyabilme olanağı sağlıyor. Ayrıca `Ön Okuma` ve `Amaç Saptama` gibi taktiklerle daha bilinçli ve amaca yönelik okuyabiliyorum. Metnin geneli hakkında fikir sahibi olunca detaya inmek çok daha kolaylaşıyor."

Sibel Üney, Levi`s Genel Müdürü

"Gerçekten de artık metinlere çok daha konsantre olup, romanın içine çok daha çabuk girebiliyorum. Sonuçlardan çok memnun kaldım.`` -"Yazılı bilgi birikiminin günden güne arttığı günümüzde, Bilgi Çağının bireyinin Hızlı Okuma tekniğini öğrenmesi yararlı olacaktır. Bu teknik sayesinde, okuma hızı ile beraber anlayış seviyesi de artış gösterir. Bireyler, böylece, kısa zamanda çok bilgiye ulaşma ve bilgi birikimlerini genişletme imkanına sahip olacaklar. Etkin Hızlı Okuma, okuma hızının ve becerisinin gelişmesinde büyük fayda sağladığını düşünmekteyim."

Prof. Dr. Adnan Kulaksızoğlu, Marmara Üni. Özel Eğitim Bölüm Başkanı
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2008
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9789944326766
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü: