Akıl Haritaları

8,3/10  (3 Oy) · 
10 okunma  · 
3 beğeni  · 
627 gösterim
Yaratıcılığınızı Harekete Geçirin ve Hayatınızı Dönüştürün!

Elinizde tuttuğunuz kitap, beyin ve öğrenme üzerine dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olan ve kitapları 100'den fazla ülkede büyük başarı kazanıp 30 farklı dile çevrilen Tony Buzan'ın başarıya giden yolda çığır açan tekniklerini keşfetmek için önünüze çıkabilecek en keyifli fırsatlardan biri...

Parlak fikirler üretmek, bir sunum, rapor ya da makaleyi planlamak, kişisel ve profesyonel hedeflerinizi saptamak ve yaşamınızın kontrolünü kazanmak... İşte Akıl Haritaları tam da bu saydıklarımızı yapabilmenizi sağlayan dinamik ve heyecan verici bir eser. Öğrencilik yıllarında Tony Buzan tarafından yaratılan bu kitap; daha hızlı ve zekice düşünebilmek, sorun çözümü, planlama, not alma, gözden geçirme ve daha pek çok beyinsel etkinlik için güçlü bir araç. Dokuz ayrı bölümden oluşan 93 sayfalık Akıl Haritaları BBC güvencesi ve Boyut Yayın Grubu ayrıcalığıyla siz değerli okurlarla buluşuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2010
 • Sayfa Sayısı:
  93
 • ISBN:
  9789752306424
 • Yayınevi:
  Boyut Yayın Grubu
 • Kitabın Türü:
Akif 
 20 May 2016 · Kitabı okumadı · Beğendi · 9/10 puan

Tony Buzan'ın kendi geliştirdiği ve kendine ait bir kavram olan 'zihin haritaları' ya da 'akıl haritaları' nı nasıl kullanılacağı anlatıyor. Zihin Haritaları kullanarak planlar, özetler oluşturabiliriz. Sınava hazırlananlar ve öğretmenler için kafa açıcı bir kitap. Kitabın basımı da son derece iyi, parlak kağıda renkli görsellerle örnekler iç içe. Bende olan basımı Alfa Yayınları'na ait.

Kitaptan 1 Alıntı

Deniz ATAÇ 
11 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Akıl Haritası'' kavramı, düşünen ve plan yapmak durumunda olan her insan için daha akıllıca ve daha hızlı faaliyet göstermeye yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir. Bir Akıl Haritası'nın yaratılması, beyninizin sonsuz kaynaklarına erişmek, doğru kararları vermek ve duygularınızı anlamak yolunda devrim niteliğinde bir adımdır.

Akıl Haritaları ile yeni tanışanlar için bu kitap, Akıl Haritası çıkarmanın tekniklerini, onları kullanmayı ve kavramın ardında yatan temel ilkeleri öğrenmeyi sağlayacak ideal bir başlangıç rehberidir.

Akıl Haritaları, Tony Buzan (Sayfa 6)Akıl Haritaları, Tony Buzan (Sayfa 6)