Kişisel Gelişim Zırvaları Yaşamın Standart Kullanım Kılavuzu Olur Mu?

9,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
633 gösterim
"10 adımda mutluluk"

"25 kuralla başarıya ulaşın"

"Düşünme şeklinizi değiştirin, hayatta istediğiniz her şeye, hemen sahip olun!"

Siz de sıkılmadınız mı artık bu yalanlardan?

Dünyada her gün onlarca kişisel gelişim kitabı yayımlanıyor, kendi başına bir sektör haline gelen bu kategorideki kitaplardan ilişki kurmayı, özgüvenli olmayı, başarıyı yakalamayı "öğreniyoruz"...

Peki, ülkemizde bu kitapları inceleyen, tutarsızlıklarını, hatalarını yani zırva olup olmadıklarını ispatlayan çalışmaların birkaç tane olması şaşırtıcı değil mi?

Mustafa Gödeş, yapılmayanı yapıyor ve kişisel gelişim ile kişisel gelişim zırvalarını, keskin çizgilerle, birbirinden ayırıyor.

"Kişisel gelişimin bu kadar popüler olmasındaki en büyük neden; insanlara kısa yoldan, hiç emek harcamadan zenginliği, başarıyı ve mutluluğu vaat etmesidir. Zengin olmak için birkaç yüz sayfalık bir kitapta bulunan yüzeysel bilgilerin okunup uygulanmasının yeterli olacağı vaadi, insan doğasına hep cazip gelmiştir. İlgi çekici kapak tasarımları ve üzerindeki çarpıcı sloganlar, insanı sıkıp bunaltan, derin, teorik bilgiler yerine okuyucunun ilgisini çekecek hazır, kısa, spot bilgiler, şimdiye kadar kimsenin keşfedemediği sırların verileceği iddiası, kişisel gelişim kitaplarını hep cazip hale getirmiştir."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786054609154
 • Yayınevi:
  Esen Kitap
 • Kitabın Türü:
Erhan Kurupınar 
22 Ağu 2013 · Kitabı okudu · 9/10 puan

kişisel gelişimin nasıl sektör haline gelip,insanları nasıl ağına düşürdüğünü öğreneceksiniz.Okurken hiç sıkılmayacağınız,eğlenceli gülerken düşündüren bir kitap olmuş.Yazarı tebrik ederim.