Çıt Yok

9,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
498 gösterim
İkinci Dünya Savaşı yıllarında İstanbul'un sakin bir semti... Burada ortaya çıkan ve sessizliği silah olarak kullanan bir cani… Mezarlıkta süren bir aşk… Nazilerce bombalanan bir gemi... Horoz dövüştüren bir aşiret; bir insanla bir horozun ölümcül düellosu… Bir "arı terbiyecisinin" sarsıcı masalı… Birbiriyle ilgisiz gözüken yumak çözülecek ve bunların zannettiğinizden daha fazla sizinle ilgili olduğunu anlayacaksınız. Katmanları arasında sürekli keşifler yapabileceğiniz güçlü bir roman ÇIT YOK.
Bize ait olduğuna inandığımız mutsuz sesten kurtulmanın yolu o sesi bir oyunda kaybederek özgürleşmektir. Kaybederek kurtulmak... İşte ÇIT YOK bunun romanı.
Bitmesin diye sayfalarını yavaş çevirdiğimiz kitaplar... Okuduktan sonra kapağını bir yerde gördüğümüz zaman bir sevgili sureti gibi yüreğimizi hoplatan kitaplar... O kitaplardan biri olarak hayatınıza girecek Çıt Yok. Bu romanla birlikte kendinizle yeni bir ilişki kuracaksınız. Tek sayfası bile boş olmayan, her an yeni bir keşifle okuma hazzınızı- romanda anlatılan öyküler kadar- renkli kılacak bir roman Çıt Yok.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  302
 • ISBN:
  9786058749504
 • Yayınevi:
  Mephisto Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Bahar Acar 
15 Eyl 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın da söylediği gibi her oyun kazanmak için oynanmaz. Kazanma hırsıyla oynarken oyunun güzelliğini yitiririz çünkü. Bu kitabı okurken de kulağa küpe etmeli bunu, yani "ne olacak şimdi"den ziyade anlatılan her hikayenin güzelliğine bırakmalı insan kendini. Yaşlı bir adamdan da küçük bi çocuktan da, bi katilden de bi aşıktan da pek çok şey öğreniyor insan.

Kitaptan 2 Alıntı

Bahar Acar 
15 Eyl 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Dünyayı, onu sevdiğimiz birine tarif ederken yaşarız aslında. Bütün sanatlar, güzellikleri anlatan her şey bu oyunun çeşitlemeleridir yalnızca. "

Çıt Yok, İsmail Güzelsoy (Sayfa 76)Çıt Yok, İsmail Güzelsoy (Sayfa 76)