Kızıl Ateş Saklı Miras Serisi 1. Kitap

8,3/10  (22 Oy) · 
29 okunma  · 
12 beğeni  · 
945 gösterim
New York Times Çoksatanlar Listesi'nde birçok kez 1 numaraya oturmuş olan Ilona Andrews, SAKLI MİRAS serisinin ilk kitabında büyülü bir macera ve tutkulu bir hikâye sunuyor.

Ben ateşim: Benim için yan.

Nevada Baylor dedektiflik kariyerinin en zorlu göreviyle karşı karşıyaydı; dengesiz bir şüpheliyi bulup ailesine teslim etmek. Bu görev tam bir intihar girişimiydi. Yakalaması gereken kişi en yüksek seviyede büyü gücüne sahip bir Lider'di ve önüne gelen her şeyi ve herkesi ateşe veriyordu.

Ve sonra son derece karanlık ve baştan çıkarıcı bir milyarder ve aynı derecede güçlü başka bir Lider, Connor "Çılgın" Rogan ortaya çıkmış ve Nevada'yı kaçırmıştı. Nevada ondan kaçmakla, kendisini onun kollarına bırakmak arasında bocalıyordu. Ve daha da kötüsü, hayatta kalabilmek için Çılgın Rogan'la işbirliği yapmak zorundaydı.

Rogan da Nevada'yla aynı hedefin peşindeydi, bu nedenle ona ihtiyacı vardı. Fakat Nevada kolay lokma değildi ve Rogan hayatında ilk kez kendinden başka birisini önemsemeye başlamıştı. Ama Rogan büyü dünyasında aşkın da en az ölüm kadar tehlikeli olabildiğini çok önceden öğrenmişti.

"Ilona Andrews her zaman vaadettiğini veriyor. Kızıl Ateş kaçırılmayacak bir roman."
-#1 New York Times çoksatan yazarı Sherrilyn Kenyon-

"Kalbi sıkıştıran bir romans ve dur durak bilmeyen aksiyon; işte Ilona Andrews!"
-New York Times çoksatan yazarı Jeaniene Frost-

"Bağımlılık yaratıcı, sağlam bir hayal gücü ve son derece seksi!"
-New York Times çoksatan yazarı Eloise James-

"Paranormal romans türündeki yerini sağlamlaştıran yetenekli Andrews, hangi türde olursa olsun ne kadar iyi bir hikâye anlatıcısı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor."
-Romantic Times Bookreviews-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2015
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786055016463
 • Orijinal Adı:
  Burn For Me
 • Çeviri:
  Hanife Albayrak
 • Yayınevi:
  Yabancı
 • Kitabın Türü:
angelsbooks 
31 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kapak bana 'Ölümcül Deney' filmini anımsatıyor, orjinalinden daha iyi olmuş. Öncelikle şunu söyleyeyim, bu kitabı bu kadar beklettiğime pişmanım. Keşke daha önce okusaymışım. Yani kitabı beğendim. Başlar bana kopuk geldi biraz. Yani yazarın vermek istediği şeyi anlıyorum ama bir türlü bana geçmiyor. Yarıdan sonra bu durum biraz daha toparlandı. Yazarın güldürme potansiyeli de var. Bu yeteneğini daha fazla konuşturmalıydı bence. Kitaba bir diğer eleştirim çevirisi için. Şimdi bana örnek yaz deseniz yazamam, işaretlemedim çünkü. Ama cümlelerde yanlış dizilimler var ve göze çarpıyorlar. Ben bu durumdan rahatsız oldum. Netice de kusurlarına rağmen ben bu kitaba 8 puan verdim gitti.