8,3/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
425 gösterim
"Onlarca insan hayatına sihirli bir dokunuşun peşinde, ama sadece Benjamin Parzybok bu sihiri koltukta aramayı akıl etmiş. Koltuk bir kaybedenler destanı."
-Los Angeles Times-

"Biraz Murakami, biraz Tom Robbins ve biraz Don Kişot..." -Scott, Me and My Big Mouth-

Bu, günümüzün acımasız gerçeklerinin bir araya getirdiği üç kaybedenin, üç seçilmemişin, birer kahramana dönüştüğü kült bir öykü. Büyülü olana inanışa, gözle görülenin ötesine, Tolkien'in efsanevi dünyasına Tom Robbinsvari bir yolculuk.

Kahramanlarımız üç ev arkadaşı. Bir yazılım devini hackleyip küçük de olsa bir şöhret kazanmış -ve işsiz kalmış asosyal yazılımcı Thom, hiçbir zaman yeterince akıllı ve hızlı olamamış küçük sahtekarlıkların adamı Erik ve rüyaları sıklıkla gerçek çıkıyor olmasa kesin deli tanısı konulacak, kafası darmaduman bir amatör kahin Tree.

Onları kahramana dönüştüren, okyanus aştıkları yolculukları boyunca adını koyamadıkları bir arayışa sürükleyen ise, paylaştıkları evde üzerinde pinekleyip durdukları kocaman, turuncu renkli bir koltuk. Bu, bir bakıma, onların olduğu kadar, koltuğun da yolculuğu. Koltuğun gitmek istediği bir yer var ve bu yolculuğu tamamlamadan kahramanlarımızı bırakmaya niyeti yok. Üstelik bir koltuk böylesine büyülü olduğu zaman, isteyeni de çok oluyor buna silahlı adamlar da dahil.

Hayata katılmayanların, hayatın anlamını keşfettiği bu yolculukta Piri Reis'le karşılaşmaları çok mu şaşırtıcı?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786056180156
 • Çeviri:
  Algan Sezgintüredi
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Hatice Nur Özcan 
01 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum en değişik ve ilgimi çekici kitaplardan birisi. Kurgusu betimlemeleri ve bazı sosyal içerikleriyle müthiş bir kitap. Sımsıkı dostlukların ve gündelik hayatın sorunlarının anlatıldığı bu kitabı okumanızı öneririm.