8,0/10  (12 Oy) · 
32 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.829 gösterim
Herkesin bir korkusu vardır. Seninki ne?

Biri kendini yırtıcı hayvanların önüne attı. Diğeri boşlukla yüzleşmek için yüksek bir binanın tepesine çıktı. Bir başkası emniyet kemerini takmadı ve arabasını son hızla sürdü. Hepsi de ölüme korkusuzca yürüdü ve gözlerinde zafer dolu bir bakış vardı. Sanki sonunda özgür olabilmişlerdi. Komiser Erick Flamand bu gizemli ölümlerin sorumlusunu bulup
bu katliama bir son vermeli.

Ama önce, kendi korkusuyla yüzleşmeli...

12'den fazla dile çevrilen Korku insani duyguların karanlık derinliklerine ustalıkla inen bir gerilim.

Gerilim garanti
-Carrefour Savoirs-

"Bir Fransız, Amerikalıları uzmanlık alanlarında yenerse!.. Hayran bırakan, benzersiz bir üslup. Serfaty'nin kitaplarının orijinalliğine yaklaşan çok az gerilim romanı var."
-LCI-

"Thierry Serfaty duygularımızla ustalıkla oynuyor."
-Coolture-

"Okurları saplantılarının uyandırdığı korkularla yüzleştirme sanatı olan psikolojik gerilim türünde Serfaty'den beceriklisi yok."
-Nouvel Obs.com-

"Serfaty psikolojik gerilim romanlarının en büyük ustası." -France Dimanche-

"Thierry Serfaty'nin yeteneklerinin sınırı yok."
-Le Figaro-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  536
 • ISBN:
  9786055289331
 • Orijinal Adı:
  Peur
 • Çeviri:
  İsmail Yerguz
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Psikolojik gerilim sevenler icin cok iyi bir kitap fakat sanki kitap yarida kaldi.devami var mi bilmiyorum.seri olabilir.eger degilse olmali!!!tavsiye ederim.

Fikir acayip derecede hoşuma gitmişti. Hatta kitabı ilk çıktığında alamadım, hemen alınacaklar listemde ilk sıraya koydum ki gözden kaçırmayayım diye. Amma ve lakin yazar, kitabı seri haline getirmekte karar kılmış gibi sonu havada kalan bir kitap sunmuş bizlere. Ayrıca çeviriden kaynaklı olsa gerek, bazı yerlerde anlamsız cümlelere rastlamak mümkün.
Gelelim karakterlere... Romanın iş bitirici tayfasında bulunan Erick ve eşi Laura Flamand, mükemmel kadın ve mükemmel erkeğin birbirini bulup, "bulmuşken de kaybetmeden evlenelim bari" demiş olduğu bir ikili. Ne yazık ki bu ikili, iş bitirirken de dedektiflik özelliklerinden ziyade dişilik ve yakışıklılık (biraz da rozet) meziyetlerini kullanıyorlar. Bunlara "anne" lakaplı Marina da yardım etmekte.
Neyse fazla kötüleme yapmadan şöyle bağlayayım. Yazar, kitabı 100 sayfa falan uzatarak tek kitap halinde bitirse fena olmazdı. "Duygusal" nedenlerden ötürü devam etme isteği olabilir, saygı duyarız...