Koruyucu Psikoloji Çocuk Eğitiminde Duygusal Rehberlik

9,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
468 gösterim
Zaman geçiyor, hayat hızlanıyor, günümüzde her şey gibi anne babalık tutumları da yeniden tanımlanıyor. Bugün çok sayıda aile çocuklarıyla sorun yaşıyor ve sayısız kaynaktan gelen bilgilerin bombardımanı altında kafaları karışıyor. Ne yapmalıyız? Doğru bir anne-babalık nasıl olmalı? Çocuklarımızı rekabetçi kişiler olarak mı yetiştireceğiz yoksa erdem sahibi insanlar olarak mı?

Koruyucu Psikoloji, merhamet ve vicdan sahibi çocuklar yetiştirirken onları dış dünyanın getirebileceği gerginliklerden nasıl koruyacağımızı tartışıyor. Çocuklarımıza erdem, dürüstlük, ahlak, vicdan gibi değerleri aktarırken onlarla en güzel biçimde iletişim kurmanın yollarını ortaya koyuyor. Hedefi, 'duygusal ve ahlaksal zekâsı yüksek insanlar' yetiştirmek olarak belirliyor. Ve ısrarla, hiçbir zaman hiçbir şey için geç kalınmış olmadığını; iyi niyet, çaba ve kararlılıkla yüründüğünde yaşananların hayatı anlamlandıracak ve kolaylaştıracak birer tecrübeye dönüşebileceğini vurguluyor.

Prof. Dr. Kemal Sayar ve Psikolog Feyza Bağlan'dan, modern dünyada her aileye gerekli olan anne babalık tutumları üzerine kapsamlı ve farklı bir kılavuz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786051142319
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aysel Allahverdiyeva 
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · 5 günde

Bazı anneler, babalar kendi çocuğunu koruduğunu düşünür.Onlara sorarsınız:"Çocuğunu nasıl koruyorsun?"Onlar sana şöyle cevab verirler:"Kendi istekleri ile değil,benim isteklerim ile davranırsa ben zaten onu korumuşum gibi olur."Şimdi ben sorarım:"Çocuğunuzun çocukluğunu elinden alarakmı onu koruyorsunuz?"Kendim kendi soruma cevab vereyim."Siz çocukğunuzun çocukluğunu elinden alarak onu çocukken guya korumuş olursunuz.Lakin büyükken o, sizden kendi çocukluğunu istese onu nasıl koruyacaksınız?!