Küçük Bir Kış Masalı

8,3/10  (8 Oy) · 
29 okunma  · 
6 beğeni  · 
703 gösterim
Stoneybridge, herkesin birbirini tanıdığı İrlanda'nın batı kıyısında küçük bir kasaba. Chicky Starr, rüzgârlı Atlantik Okyanusu'na bakan kayalıklar üzerinde eski bir malikâneyi alıp orayı otel yapmaya karar verdiğinde, herkes onun deli olduğunu düşünür. Ama Chicky kararlıdır ve yeğeni Orla ile arkadaşının oğlu Rigger'ın yardımıyla, "Küçük Bir Kış Masalı" adını verdiği; sıcak, konuksever bir ev ile kilometrelerce uzanan bir kumsal, kayalıklar ve yabanıl kuşlar, uzun yürüyüşler, doğayla baş başa, huzurlu bir tatil vaat eden otelini açar.Sonrası artık umut etme ve hayata tutunma öyküsüdür; hem Chicky, hem de konukları için… Maeve Binchy, Amerika'da star hayatından sıkılan ünlü bir oyuncuyu, hayallerinin peşinden gitmek yerine aile şirketinin başına geçen bir İsveçliyi, müstakbel kayınvalidesiyle tatil yapmak zorunda kalan bir hemşireyi, tanık oldukları ölümlerin etkisinden kurtulamayan bir doktor çifti, yeni emekli olmuş huysuz bir öğretmeni, altıncı hissiyle geleceği gören bir kütüphaneciyi kışın bir haftalık tatilde bir araya getiriyor ve bize "Her hayat bir roman" dedirten muhteşem bir öykü sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  372
 • ISBN:
  9786050918779
 • Çeviri:
  Şen Süer
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Bengi 
30 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Batı İrlanda'da yeni açılan bir otel ve çalışanları açılış yaptıkları ilk haftada hem kendilerinin hem de kapılarını çalan herkesin hayatına adeta sihirli bi değnekle dokunuyor. Otel ziyaretçilerinin hayat öyküleri ayrı bölümler halinde anlatılırken her birinin hikayesi bu sevimli otelde birleşir. Geçirilecek olan bu bir hafta, hayatına yeni bir yön vermek isteyen Anders,mutluluğu arayan Henry ve Nicola çifti,yaşadığı kırgınlıkları unutmak isteyen Freda ve daha birçok müşteri için yepyeni bir deneyim olacaktır.Benim en çok hoşuma giden ise hemşire Winnie’nin hikayesi oldu.

Maeve Binchy in okudugum ilk kıtabı güzel bir kitaptı ama bayıldım denilecek kadar degil ve 370 sayfadan daha az olması gerekirken konu uzatılmıs bu yuzden gereksiz konularada yer verilmiş diye düşünüyorum buda beni sıktı okurken ama bu kitabı ceviren Şen Süer'e teşekkür ediyorum. :)

Büşra Sarıoğlu 
01 Şub 15:13 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitapta olaylar , olay örgüsü çok güzeldi. Ama yazarın anlatımı biraz sıkıcıydı. Olay için okunur ama. Asla pes etmemek gerektiğini her kötü durumdan ders çıkarman gerektiğiyle ilgili bir kitap.
Chicky ve onun hayatında yaşadıklarını ve yeni başlangıçla Stoneybiridge (Batı Irlanda) de bir otel açmasıyla Taş evi yenilemesiyle Bayan Sheedy ile Rigger ve Orla yardımıyla otel açmasıyla ilgili. Ve ilk hafta gelen müşterilerin tek tek hayatlarını ve Taş evden sonra değişimlerini anlatıyor.
Tavsiye ederim. Ama kitap okumaktan sıkılmayanlar için.

Deniz-ays 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu

Okuma alışkanlığı kazanmamda yazarın çok büyük bir Payı var hayatımda. İrlanda'yı anlatması(her Kitab'ında) ve hep mutlu sonlar olması çok hoş. Eskiyle yeniyi birleştirmesi harika bence. Sara jio bence maeve'den etkilenmiş gibi gözüküyor.

Kitaptan 2 Alıntı

Bengi 
30 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

'Bu yalnızca onun tarzı' derken ne demek istiyordu? Tarzlar insanın kişiliğinin aynasıydı.Yoksa onları nasıl tanıyacaklardı?

Küçük Bir Kış Masalı, Maeve BinchyKüçük Bir Kış Masalı, Maeve Binchy
Kübra 
14 Tem 19:09 · Puan vermedi

Bildiğin komik dünya işte.Bir kez bunu kavradın mı yolun yarısını kat etmişsin demektir.

Küçük Bir Kış Masalı, Maeve BinchyKüçük Bir Kış Masalı, Maeve Binchy

Kitapla ilgili 1 Haber