7,9/10  (9 Oy) · 
15 okunma  · 
5 beğeni  · 
843 gösterim
Güney Pasifik'in ortasında, su yüzeyinden 35 metre derinlikte, Okyanus'un dibinde yatan dev bir gemi kalıntısı keşfedilir. Amerikalı bilim adamları bu şaşırtıcı, ürkütücü keşfi incelemek üıere denizin derinliklerine inerler. Buldukları şey onların hayal gücüne meydan okuyacak ve bilimsel tüm tecrübeleri ile alay edecektir.0, küreye benzer bir UZAY GEMİSİ'dir. Görünüşe göre, gökyüzünden aşağıya düştüğünde fazla hasar görmemiştir. Ancak, işin en ilginç yanı en az üç yüz yıllık geçmişi olması... 'Gerçek bir heyecan... Biliyorsunuz, onlar gelecekler. Ya da biliyor musunuz? Son 10 sayfa, onların ne olduğunu veya ne olması gerektiğini anlatıyor.' -The New York Times Book Review- 'Crichton, okuyucusunun kalp atışlarını hızlandıran bir yazardır.' -Newsday- (Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 1994
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9751007666
 • Orijinal Adı:
  Sphere
 • Çeviri:
  Edip Uras
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
mithrandir21 | Uğur D. 
 05 Oca 2016 · Kitabı okudu · 57 günde · 7/10 puan

Çeviri güzel, okumada zorluk çıkarmadan kolay bir şekilde kendini okutturuyor ama bir Amerikan romanına uymayacak şekilde "Hayırdır inşallah" "ALLAH yardım etsin" vb. gibi bize ait cümlelerin Harryler'in Johnsonlar'ın kullanmasını çok garipsedim, o an dikkatimi dağıtmadı desem yalan olmaz. Küre final öncesi bölümün biraz gereksiz uzun tutulması haricinde bana göre başka kusuru olmayan, Crichton'ın bir başka güzel bilim kurgu romanı.

Utku 
20 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitaptan bahsetmeden önce, Michael Crichton'un kitaplarının her birinin konusu farklı olmasına rağmen böylesine kaliteli ve okurken o anki atmosferi size en derinden yaşatan bir yazar tarafından yazılmış bu kitapları okuyabilmek büyük bir şans.

Küre bu kitaplar arasında güzel bir şekilde bilim-kurgu, uzay ve denizaltı konularını birleşimi. Adım adım ilerleyen ama bu ilerleyiş durumunda tahminlerinizde çoğu zaman yanılabilirsiniz çünkü kitap sürprizlerle dolu. Bu da Michael Crichton kitaplarında alışılan bir durum.

Bir tarafta küre karşısında insanlar.

Ediz Özatik 
27 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 3/10 puan

Bu kadar güzel bir konu bulupta ancak bu kadar kötü işlenebilirdi.
Okunamayacak kadar değil aslında.
Ama büyük bir fırsat kaçmış.
İşin ilginci bu kitabın filmi de yapıldı ve oda kötüydü.

Kitaptan 2 Alıntı

Bana iyileşmek istemeyen hasta göster sana iyileştirmek istemeyen bir doktor göstereyim..Eğer bir hasta ile gelişme kaydedemiyorsan o zaman başka bir şey yap, herhangi bir şey yap. Ama bir şeyler yap...

Küre, Michael Crichton (Sayfa 356 - Inkilap Kitabevi)Küre, Michael Crichton (Sayfa 356 - Inkilap Kitabevi)
mithrandir21 | Uğur D. 
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

İYİ. MEMNUN OLDUM. BU ÇOK BÜYÜK VE GÖSTERİŞLİ BİR VARLIK.
"Evet doğru." dedi Norman alnındaki terleri silerek. Tanrın diye düşündü, elinde dolu tabanca tutan bir çocukla konuşmak gibi bir şey bu.

Küre, Michael Crichton (Sayfa 286)Küre, Michael Crichton (Sayfa 286)