Mango Sokağı'ndaki Ev

7,0/10  (5 Oy) · 
25 okunma  · 
9 beğeni  · 
580 gösterim
Eleştirmenlerce saygıyla övülen, her yaştan okuyucunun beğenisini kazanan, Amerika'da ilköğretimden üniversitelere tüm okullarda öğretilen ve dünya çevresinde pek çok dile çevrilen Mango Sokağı'ndaki Ev, Esperanza Cordero'nun olağanüstü hikâyesini anlatıyor. Bazen içinizi acıtan bazen de gülümseten kısa bölümlerden oluşan Mango Sokağı'ndaki Ev Chicago'da büyümekte olan bir Latin genç kızın kendini ve bir sokakla sınırlı küçük dünyasını keşfe çıkışının öyküsü. Pek çok okuyucunun ruhuna dokunabilen çok az kitaptan biri.

Sandra Cisneros dünyaca tanınan ve edebiyat alanında pek çok ödül kazanmış bir yazar. Eserleri pek çok dile çevrilerek yayımlanmış olan Cisneros'un Mango Sokağı'ndaki Ev'i yalnız Amerika'da dört milyondan fazla satılmıştır.

"Cisneros sadece yetenekli bir yazar değil aynı zamanda olmazsa olmaz bir yazar."
New York Times
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  168
 • ISBN:
  9786055433543
 • Orijinal Adı:
  The House on Mango Street
 • Çeviri:
  Selin Yurdakul
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şüheda Büşra 
16 Şub 12:22 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu kitabın önerisini bir dergide görmüştüm.. İçimden nasıl bir kitap olduğuna dair birçok şey geçti.. Minicik olan kitabın kapak resmini dergiden çizmiştim.. Sonra kapağı değişti, çok üzüldüm.. Yıllar sonra buldum aldım.. Hayal kırıklığı.. Kitabın girişi çok uzun tutulmuştu, yazar kendisinden bahsediyordu.. Sonra iyi ki okumuşum diyorsunuz.. Okurken anlıyorsunuz Esperanza siyahi bir kız.. Olumsuzluklar var genel olarak.. Kitap beni hayal kırıklığına sürükledi.. Çok farklı bir kitap bekliyordum.. Belki de bu benim suçumdu.. Kitap, beklentisi olmadan okuyanlar için güzel olabilir.. Yine de okuyun.. Okumaktan zarar gelmez..