Mavi Ay Anita Blake, Vampire Hunter Serisi 8

9,0/10  (9 Oy) · 
43 okunma  · 
10 beğeni  · 
614 gösterim
"Gerçek Bir Koşturmaca. ...Büyük Romantik Heyecanlar Ve Erotik Ürperişler." -The New York Times

Delice bir tutkuyla bağlandığı sevgilisini arkasında bırakarak eski nişanlısına yardıma koşan vampir avcımız Anita Blake ile birlikte aşk ve sevgi bağları üzerine kafa patlatacağımız müthiş bir kurtarma operasyonu: Mavi Ay

Anita: "Richard bir alfa kurtadamdı. Tek ciddi kusuru da buydu. Onu birini yerken gördüğümde ayrıldık."

Ne olursa olsun, insan eski nişanlısını kolay kolay unutamaz, aradaki bağ kolay kopamaz. Anita Blake de gecenin üçünde, Jean-Claude'a aşık olmadan önce, yani bir zamanlar nişanlı olduğu Richard vesilesiyle arandığında, haberlerin iyi olmadığını sezdi. Görünüşe göre Richard tecavüzden içeri tıkılmıştı. Anita onun bir canavar olduğunu biliyordu ama sadece bu kadar, tecavüzcü olmadığına, olamayacağına da adı gibi emindi. Richard'ın masumiyetini kanıtlamak vazifesi artık Anita'nındı. Mavi ay yükselip de kurtadam için daha büyük belalar doğurmadan önce Anita tüm sorunları çözmeliydi.

"Laurell K. Hamilton, dişi karakteri Anita Blake'i erkeksi bir cesaret, kadınsı bir çekicilik ve kendi varoluşunu protesto eden sağlam bir mizah anlayışıyla donatarak yaratmış." - Publishers Weekly

Dokuzuncu Anita Blake romanı Karacamdan Kelebek, Ekim 2006'da sizlerle...

Her Yeni Anita Blake Macerası Sonraki Maceranın Çok Daha Müthiş Ve Sağlam Olacağının İspatıdır. Vampir Avcısı Anita Blake Ve Benzersiz Yaşamı Artık Bir Dünya Markası!
Anita Blake, Mavi Ay'da eski sevgilisi Richard'ı tecavüz suçlamalarından aklamak üzere Myerton, Tennessee'ye doğru bir yolculuğa çıkıyor.

Hapse düşmeden önce de bir süredir Myerton'da olan ve master derecesini almak için yapması gerekenlerden biri olarak yerel bir troll grubuyla çalışan, ayrıca aradığı lupa adaylarını saptamak üzere yerli kurtadamların arasındaki kadınları seçmelerden geçiren Richard ise, halen Anita'nın onu Ölüm Dansı macerası sırasında terk edişinin içinde açtığı yaraları sarmakla meşgul.

Macera, Richard'ın kardeşi Daniel'in sabahın üçünde Anita'yı aramasıyla başlıyor. Daniel, abisinin tecavüz suçlamasıyla tutuklandığını ve masumiyetinin ortaya çıkacağına çok güvendiği için de avukat bile istemediğini haber veriyor Anita'ya. Kadirşinas vampir avcımız da şehrin efendisinin tüm itirazlarına rağmen Asher'ı, Damian'ı ve leoparadamların neredeyse tamamını yedek kuvvet olarak yanına alarak hiç vakit kaybetmeden Myerton'a doğru yola koyuluyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  578
 • ISBN:
  9789758733903
 • Orijinal Adı:
  Blue Moon
 • Çeviri:
  Mert Süğlün
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinem 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kurtadam yanlısı olduğum için kitap beni biraz üzdü :) Ama yazar beklentiyi tavan yaptı. Daha önce yazılmamış ve kurgulanmamış şeylerle çıkıyor karşımıza ve bu da yazarın gözümdeki değerini arttırıyor. Bir sonra ki kitabı heyecanla belettiriyor insana..

Kitaptan 1 Alıntı

özgür turan 
 10 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnanç
İnancım ve dualarımla bir iblisin karşısına çıkmıştım. Bu Tanrı'nın beni affettiği anlamına mı geliyordu? Bilmiyorum. Eğer affedilmişşem Tanrı benden daha cömert demektir.

Mavi Ay, Laurell K. Hamilton (Sayfa 574)Mavi Ay, Laurell K. Hamilton (Sayfa 574)