Suçlu Zevkler Anita Blake, Vampire Hunter Serisi 1

8,3/10  (22 Oy) · 
60 okunma  · 
16 beğeni  · 
808 gösterim
Bir Vampir Avcısı Anita Blake Romanı

"Doğru söylüyordu. Kapıyı kapatıp onu karanlık ve sıcak yolda bıraktım. Ölüleri diriltip yaşayan ölüleri huzura kavuşturuyordum. Yaptığım şey, kimliğim buydu. Eğer motivasyonumu sorgulamaya başlarsam, vampirleri öldürmeyi de bırakırdım. Bu kadar basitti. Bu gece motivasyonumu sorgulamıyordum, o zaman hala, bana verdikleri ismi taşıyan bir vampir avcısıydım. Ben Cellatım."
Ruhun karanlık arzularını, Laurell K. Hamilton'dan daha iyi kimse bilemez. New York Times çok satanlar listesinin üst sıralarından inmeyen Hamilton, Suçlu Zevkler'de bizi Anita Blake ile tanıştırıyor. Anita, esmer, ufak tefek ama çok tehlikeli bir ölü diriltici ve vampir avcısı. Fakat şehrin en güçlü vampiri onun yardımına ihtiyaç duyunca, Anita en büyük korkusuyla yüz yüze geliyor: Karşısında kendi duyduğu açlığı Anita'da da uyandırıp onu baştan çıkartabilecek bir adam var.
Karanlık sokaklarda bir köşeye sinmiş, avlanmayı bekleyen yaratıkların korktukları tek bir kişi var: Anita Blake...
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  350
 • ISBN:
  9759758733326
 • Orijinal Adı:
  Guilty Pleasures
 • Çeviri:
  Mert Süğlün
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meryem Özalp 
23 Haz 15:26 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bir vampir serisi daha. Diger kitaplari nasil okurm blmiyorm ama basladm gitti. Idare ederdi basta fazla odaklanamadm ama olsundu :)
Anita Blake bir ölü diriltici yani zombi yapiyor ölüleri. Bir de vampir avcısı. Vampirler ona Cellat adını vermisler. Aslinda cok korkuyor. Korkumun uzerine giderm mantigi var kızda. Neyse bas vampirleri birileri öldryr. Bu kitaptaki görevi bu. Cok guclu bir vampir bunu istyr. Basi hem bu vampirle hem de diger tuhaf yaratiklarla belaya giriyor. Bendn bu kadar bu seriye baslicaksnz sunu bilmelisinz ne ararsnz var yaratk olark :D
Bir de kitabin ismi sizi yaniltmasn. Bir barin ismi o kadr :)

Ayşen BÜLBÜL 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aksiyonun vampirlerin zombilerin tavan yaptığı bir serinin ilk kitabı. Serinin devamını getirmedim her ne kadar heyecanlı olsa da. Vampirlere ilgisi olanlar okuyabilir. Anita adındaki kızın insan dışı varlıklarla sınanması

özgür turan 
15 May 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Vampirler, zombiler ve daha ilginçleri ile dolu bir serinin başlangıcı. Bu kitabı çok merak ediyordum ve çok beğendim. Fantastik bir polisiye kitabı ayrıca üslubu da çok doğal.

Sinem 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bolca vampir romanı okusam da Anita Blake diğer serilerden çok daha farklı ve beni daha çok tatmin etti. İlk kitaba göre oldukça başarılıydı ve serinin devamı için iyi bir güven oluşturdu bende.

Kitaptan 2 Alıntı

Meryem Özalp 
21 Haz 22:50 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Korku, aşktan ya da nefretten daha fazla yakınlaştırıcıdır ve çok daha hızlı çalışır."

Suçlu Zevkler, Laurell K. Hamilton (Sayfa 83)Suçlu Zevkler, Laurell K. Hamilton (Sayfa 83)
özgür turan 
 05 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ölüm
Bir huzur evi ve yanında büyükçe bir mezarlık vardı. Mezarlığın yanındaki bir huzur evinde yaşayanların ne düşüneceğini hep merak etmiştim. Bir hatırlatma mıydı? Yoksa ne olur ne olmaz diye bir kolaylık mı?

Suçlu Zevkler, Laurell K. Hamilton (Sayfa 174)Suçlu Zevkler, Laurell K. Hamilton (Sayfa 174)