Gülen Ceset Anita Blake, Vampire Hunter Serisi 2

8,5/10  (8 Oy) · 
33 okunma  · 
6 beğeni  · 
531 gösterim
Laurell K. Hamilton'ın romanları, okuyucuları, ölü diriltici ve vampir avcısı Anita Blake'in tehlikeli dünyasına götürüyor. Yeraltından bir yaratık St. Louis'de dehşet saçıyor. Ve Anita bazı sırların gömülü, bazı insanların da ölü kalması gerektiğini öğrenmek üzere...

"Çok tehlikeli biriymişim gibi davranıyorlar bana. Oysa hiç abartmıyorum ki... Ölüleri diriltip birkaç vampir öldürüyorsun sonra da insanlar seni canavar olarak görmeye başlıyor. Tamam, bu bazen üzücü. Ama artık... Avantajları da var. Cidden buraya silahsız geleceğimi mi sandın, diye sordum mesela. Sesim kulakta ciddi ve gerçekçi tınlıyordu. Hayatın üstüne bahse girmek ister misin?"

"Yetişkinler için Vampir Avcısı Buffy... Aksiyon hiç durmuyor."
-The New York Review

"Vahşi ve eğlenceli."
-Publishers Weekly
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  370
 • ISBN:
  9759758733371
 • Orijinal Adı:
  The Laughing Corpse
 • Çeviri:
  Mert Süğlün
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinem 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Daha iyi yazılmış olsa bu kitabı birinci kitabın biraz altında buldum. Daha çok Jean Claude etrafında dönüyor olay ve Anita'nın güçlü kararlı duruşuna dışarıdan bakıyoruz..

özgür turan 
15 May 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · Puan vermedi

Aksiyon dolu macerası, başına bela olan yakışıklı başvampir Jean-Claude, bir yandan kötü adamlar ve yetmezmiş gibi birde zombiler. Anita Blake kaldığı yerden devam ediyor.

Kitaptan 1 Alıntı

özgür turan 
12 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Karanlıkta yalnız kalmıştım, ilk gözyaşlarımın tadını hissediyordum. Neden yeni tanıştığım bir fahişe için ağlamak istiyordum? Genel olarak dünyanın adaletsizliğine mi ağlıyordum?
Jean-Claude haklıydı. Hep avlar ve avcılar olacaktı ve ben avcılardn birisi olmak için çok çalışmıştım. Ben avcıydım. O zaman neden avlara sempati duyuyordum?
gerçekten neden?

Gülen Ceset, Laurell K. Hamilton (Sayfa 262)Gülen Ceset, Laurell K. Hamilton (Sayfa 262)