Kaçık Kafe Anita Blake, Vampire Hunter Serisi 4

8,2/10  (14 Oy) · 
40 okunma  · 
9 beğeni  · 
716 gösterim
Kurtadamlar arasında cinayetler kol geziyor. Ve elbette ki, meçhul katili bulma şerefi yine Anita'ya düşüyor. Ancak bu kez durum farklı, çünkü Anita sadece dedektiflik görevini değil aynı zamanda malum sevgililerinin hayatlarını koruma görevini de üstleniyor!

Vampir yetiştiriciliği sektöründe işler aralık ayıyla birlikte yavaşlamaya başlar ve Anita Blake bazı enteresan davaların peşine düşer. Yerel kurtadam çetesinin lideri Marcus, eline sekiz kayıp kurtadamın adının yazdığı bir liste tutuşturur ve Anita'dan onları bulmasını ister. Ancak her şey öyle göründüğü kadar kolay değil çünkü ufacık bir sorun var, o da Anita'nın asabi sevgilisi Richard'la Marcus'un arasındaki iktidar savaşı! Tabii bu arada Anita'nın bir diğer aşkı Jean Claude da kıskançlık krizlerine girmiş durumda. Tüm bunların üstüne bir de Anita tarafından çözülmeyi bekleyen korkunç bir cinayet davası var. Ve elbette Edward'ı da unutmayalım... Hani şu Anita'nın kana susamış avcı arkadaşı! Anita, Richard ve Jean Claude'u Edward'a yem olmaktan korumak zorunda kalacak!

"Gerilimi yüksek, iyi yazılmış, sınır tanımayan... şaşırtıcı."
-Denver Post-

"Nefeskesici." - St. Louis Post Dispatch

"Dini macera kitapları arasında Da Vinci Şifresi'nin yeri neyse, vampir romanları arasında Anita Blake serisinin yeri de o." - -USA Today-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2010
 • Sayfa Sayısı:
  407
 • ISBN:
  9789758733446
 • Orijinal Adı:
  The Lunatic Cafe
 • Çeviri:
  Mert Süğlün
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Leyla yüksel 
12 Eyl 01:20 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Bitirdim. Dördüncü kitabın sonunda yazarın anlatım tarzına alışmaya başladım bu hoş bir tanıma. Yine yine Jean Claudela aralarında bir şey olmadı bu durum artık beni ciddi anlamda üzüyor. Richard karakterini seviyorum ama çok fazla masum Anita onun yanında profesyonel bir katil. Edward'a da alışmaya başladım fakat Anita'nın ona söylediği yalanları nasıl farketmiyor anlamış değilim. Bir kaç yorum da bu kitabın kurtadam ağırlıklı olacağını okumuştum evet öyleydi daha fazla polisiyelik olay vardı fakat önceki kitap kadar heyecanlı değildi daha çok Anitanın sevgilileri arasında seçim yapma seansı gibi bir şeydi be umarım Jean Claude'u seçer

Sinem 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu kitapta vampirler değil de kurtadamlar daha ağırlıktaydı. Kitabın polisiye yönü de çok daha fazlaydı. Ama en çok sevdiğim şey yazar da yanlı bir duruşu olmaması. Ne kurtadamlara ne de vampirlere yakın değil ve tercihini yapması için okuyucuya kendi başına bırakıyor. Her yazar bunu başaramaz :)

özgür turan 
25 May 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Güzel bir Anita Blake kitabı daha. Konu olarak önceki kitaplarına göre daha çok polisiye ağırlıklıydı. Bu sefer vampirler çok yoktu likantrop ağırlıklıydı. Yine sürükleyici ve akıcıydı.