Mustafa Kemal Atatürk'ün Liderlik Sırları

8,0/10  (6 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
487 gösterim
"Atatürk'ün liderlik ve yöneticilik özelliklerini çok farklı bir derleme ve anlatış şekli ile aktarmış olan Sayın Adnan Nur Baykal'ın böyle bir eseri tüm Türk yönetim dünyasına kazandırmış olması teşekküre ve tebrike şayendir."
Tanju Argun/Yönetici

"Andan Nur Baykal'ın başarısı, liderliğin zaman aşımına uğramayan kurallarını Türk ulusunun yetiştirdiği bir lideri örnek göstererek anlatması. Yöneticilere, Atatürk'ün liderlik sırlarını inceleyerek kendilerini geliştirmeleri için fırsat yaratan bir referans kitabı."
Mehmet M.Bayraktaroğlu/Yön.Kur.Bşk-Futurekids

"Yönetim konusu için Atatürk'ün örnek alınması beni gerçekten şaşırttı. Kendimi Paulo Coelho'nun "Simyacı" adlı romanının kahramanı gibi hissettim. Aradığımız hazineler meğer yanı başımızda imiş. Halbuki, biz onları hep kendilerine yönetim ve yöneticilik konularında da kayıtsız şartsız hayranlık duyduğumuz başta Amerikalılar olmak üzere Batılı yabancıların bize öğretmelerini bekledik. Bu eser sadece Atatürk'e olan saygı ve sevgimizin değil, birey ve millet olarak özgüvenimizin artmasını da sağlayacaktır."
Ulaş Bıçakçı/Danışman,Eğitimci,Yazar

"Liderlik ve yönetim konusunda önemli bir başvuru kitabı niteliğindeki bu yapıt, eğitmenlerimize, her alandaki lider ve yöneticilerimize önemli bir kaynak oluşturacaktır."
Prof.Dr.Doğan Cüceloğlu/Eğitmen,Yazar,Düşünür
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2011
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789753221184
 • Yayınevi:
  Sistem Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Elif Şahin 
30 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yönetici ve liderlik özelliklerini sırasıyla; açık olmaktan, zamanlama yeteneğine kadar elli farklı başlık altında, Atatürk'ün hayatından kesitlerle Adnan Nur Baykal'ın kaleminden sunuyor. Kurgusu konuyla ilgili merak ettiklerinizi yanıtlayıcı bir başlık listesi sunuyor.

ANDAÇ KUTAY SAKA 
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · 48 günde · 9/10 puan

Atatürk'ün liderlik hususunda ders alınabilecek nitelikte örnek teşkil eden olaylar anlatılarak yöneticilik ve liderlik konusundaki başarısı gözler önüne serilmiş kitapta.Ayrıca her olaydan sonra verilen örnek alınması gereken hususlar Atatürk'ün bizzat söylediği cümlelerle güçlendirilmiş.Dönemin o zorlu koşullarında liderliğe kimsenin yönlendirmesine ihtiyaç duymadan adım adın ilerleyen bir askeri deha...Okurken kendinize sorular soracağınız bir eser...

Kitaptan 1 Alıntı