Nefis Terbiyesi

9,3/10  (3 Oy) · 
9 okunma  · 
6 beğeni  · 
677 gösterim
İbn-i Kayyım'ın irfan ve duygu yüklü metodunun en belirgin örneklerini taşıyan Tıbbu'l Kulub-Nefis Terbiyesi iç dünyasına yolculuk yapmak isteyenler için yerinde bir el kitabı olma özelliğini taşıyor. Bir çok ibadet, yasak ve emirlerin, insanların iç dünyasını esas alarak açıklayan kitabın bir özelliğide getirilen alternatif terbiye metotlarının Kur'an ve Sünnet'le olan güçlü bağlıdır.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9759066864
 • Çeviri:
  Osman Arpaçukuru
 • Yayınevi:
  Karınca Kitap
 • Kitabın Türü:
Maşide Durmaz 
 16 Ağu 21:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok sevdiğim bir alim'in kitapları.Yine insanın iç dünyasına ışık tutan bir kitap.Şeytan'ı ve nefsin vesveselerinden Allah'a sığınırım.Kitabı düzgün bir şekilde okuyup birazda insanın kendi çabası ve Allah'ın yardımıyla güçsüz olan şeytanın bizler üzerinde hakimiyet kurmasına imkan vermemek ümidiyle.Veeee nefsin insana gireceği giriş kapılarında ribat görevi tutmak ümidiyle.. Rabbim amel edenlerden kılsın beni ve tüm okuyanları.....
Allahumme amin

Ziya karababa 
 01 Haz 00:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitapi okumaya başladığınızda sayfaların nasıl cevrildiginin farkına varamiyorsunuz.Eser dil bakımından anlaşılır ve akıcı üslubu sayesinde bir çırpıda okunacak düzeyde.İnsanlari bireysel olarak sorgulamaya ve kararmış katılaşmış vicdanları umursamayan vicdanları yola getirmeye yaradığını belirtmek isterim.Hem okuyun hem okutun.