Nlp İle Satış ve Pazarlama

9,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
533 gösterim
İmaja dayalı klasik pazarlama yöntemleri bu alanda çalışan insanları kendisinden öylesine uzaklaştırıyor ki, birkaç yıl içinde insan yalnızlık girdabı içinde kaybolup gidiyor. Oysa bu alanda çalışan kişinin hem kendisiyle barışık, mutlu ve doyumlu bir birey olması, hem iş veriminin artması, hem de bu alanda kalıcı olması mümkün. Bu kitap da bunu amaçlıyor. Bir ürünü satmak/pazarlamak için ille de bir imaja ihtiyacınız yok.

İşiniz insanları etkilemek. Satış ve pazarlamada tüm yeteneğinizi kullanıyorsunuz. Ama bildiğiniz gibi bazı günler harika sonuçlar alıyorsunuz, bazı günler ise yetenekleriniz hiçbir işe yaramıyor.

Her gün aynı şeyleri söylüyor, aynı ürünü ya da hizmeti satıyoruz. Peki neden farklı sonuçlar alıyoruz?

Ürününüzle/hizmetinizle ilgili her şeyi çok iyi bilmek ve çok iyi anlatmak sizi satış sanatının ustası yapmaz.

Satış, karşımızdaki kişinin bakış açısını, mantık, bilgi, duygusal bağlantı, dil kullanımı ve karizma ile güven duyarak değiştirebilme yeteneğidir. Amaç, karşımızdaki kişiye pozitif bir hayali deneyim yaşatarak, onda bu hayali gerçek kılmaya istek duyacak motivasyonu yaratabilmektir.
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  975-6744-52-9
 • Yayınevi:
  Kuraldışı Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ümit Bahçekapılı 
31 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitabı okumak için satış veya pazarlamayla ilgilenmeniz gerekmiyor. İnsanın bir fikri karşısındakine sunuşu da bir nevi pazarlama ve kabullendirmesi de bir çeşit satıştır aslında. Kitabın ismi ne kadar sıkıcı gibi görünse de yazarın sohbet eder gibi anlatımı sayesinde severek okunabilecek bir kitap. Konuyla alakalı güzel bilgiler ve taktikler mevcut.