Giriş Yap
176 syf.
·
Puan vermedi
Yeni nesil tüm meslektaşlarıma , gönülden tavsiye edebileceğim , pratik bilgileri içeren , ufkunuzu genişleten, zaman zaman kendinizi sorgulayabileceğiniz ama okuduğunuzda sizi tatmin edecek , farkındalık kazanabileceğiniz sohbet tadında bir eser.
Yeni Nesil Öğretmen Olmak
9.4/10 · 134 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
1- hergün hedeflerimi yazarım. 2- ulaşamayacağım hedefler yazarım.
648 syf.
·
Beğendi
·
6/10 puan
Zorba
Uzun zamandır okuyup yarım bıraktığım bir kitap kendileri. Kitapda sürekli bir öğüt,sürekli hayatla ilgili dersler dersler vermesi beni şıktı. Kişisel gelişim kitabı okumak istesem zaten o türü okumayı tercih ederim. Karakter olarak Zorba’yı sevmedim ve gerçekçi bulmadım. Ama yorumların çoğuna baktığımda çoğu kişinin beğendiğini görüyorum. Acaba benim göremediğim neydi bu kitapta Ayrıca kadınlar hakkındaki yaklaşımlar da hiç hoşuma gitmedi. Kitabı sevmedim.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
95 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bir İbrahim Sofrası
Bir İbrahim Sofrası Mustafa Erkan YEDİRENK KİTAPLARI İçimde, ilmik ilmik acılar örülüyor, Bahtımın bilinmeyen renkleri görülüyor. Altın yılları ömrün, bir cilveyle karardı. Günah bedelle kardeş, bağış beşere yârdı; Alacası şafağın, cümle âlemi sardı. Bir İbrahim Sofrası hânemde seriliyor. Kalbimde, katmer katmer ümitler deriliyor. Ey Vedûtların Şâh’ı, her seher âh eyledin. Sâyeban kılıp, kulda hayrı gümrâh eyledin. ‘Gel’ dedin, boyun büküp, koşageldim huzura. Hâdim kıldın varlığım, sencileyin nâzıra. Özrüm vardı niyâzım, her dileğe hazıra. Hemen imdada gelip kolayı râh eyledin, Eşiğini bizlere Sen güzergâh eyledin. Tek kelâmla açıldı, bana gönlün hem yüzün; Başım göklere erdi, kovuldu keder, hüzün. İblis’i zincirledin, melânet kora düştü. Esîr oldu benliğim, ol nefis zora düştü. Şifâlandı elinden, beş duyum nûra düştü. Rahmetiyle soğuttu bağrımı nemli gözün. Hükmü kalmadı artık ne acının ne sözün. KİTAP YORUMUM: Bir çay saatinde okuyabileceğiniz hayata dair şiirler içeren güzel bir kitap olmuş. Şiir kitaplarında çok yorum yapamıyorum maalesef ama kitaptan bir alıntı paylaşım yapacağım. #alıntı Al hançeri be ey zalim Ölümcül yarala beni Kim neylesin harabeyi Umulur yar ala beni. DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
Bir İbrahim Sofrası
10.0/10 · 4 okunma
Gökyüzünü ve yıldızları bu şekilde gördüğümüz zaman küçük kazalar ve hayal kırıklıkları tüm önemini yitiriyor, öyle değil mi ?
·
2
149
1.490 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30