Profil
176 syf.
·
Puan vermedi
Yeni nesil tüm meslektaşlarıma , gönülden tavsiye edebileceğim , pratik bilgileri içeren , ufkunuzu genişleten, zaman zaman kendinizi sorgulayabileceğiniz ama okuduğunuzda sizi tatmin edecek , farkındalık kazanabileceğiniz sohbet tadında bir eser.
Yeni Nesil Öğretmen Olmak
Yeni Nesil Öğretmen OlmakMetin Özdamarlar · Timaş Yayınları · 2022525 okunma
1- hergün hedeflerimi yazarım. 2- ulaşamayacağım hedefler yazarım.
Reklam
648 syf.
6/10 puan verdi
·
Beğendi
Zorba
Uzun zamandır okuyup yarım bıraktığım bir kitap kendileri. Kitapda sürekli bir öğüt,sürekli hayatla ilgili dersler dersler vermesi beni şıktı. Kişisel gelişim kitabı okumak istesem zaten o türü okumayı tercih ederim. Karakter olarak Zorba’yı sevmedim ve gerçekçi bulmadım. Ama yorumların çoğuna baktığımda çoğu kişinin beğendiğini görüyorum. Acaba benim göremediğim neydi bu kitapta Ayrıca kadınlar hakkındaki yaklaşımlar da hiç hoşuma gitmedi. Kitabı sevmedim.
Zorba
ZorbaNikos Kazancakis · Can Yayınları · 202015,6bin okunma
95 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Bir İbrahim Sofrası
Bir İbrahim Sofrası Mustafa Erkan YEDİRENK KİTAPLARI İçimde, ilmik ilmik acılar örülüyor, Bahtımın bilinmeyen renkleri görülüyor. Altın yılları ömrün, bir cilveyle karardı.
Bir İbrahim Sofrası
Bir İbrahim SofrasıMustafa Erkan · Yedirenk Kitapları · 20215 okunma
Gökyüzünü ve yıldızları bu şekilde gördüğümüz zaman küçük kazalar ve hayal kırıklıkları tüm önemini yitiriyor, öyle değil mi ?
80 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
309 günde okudu
Her sayfada elimde kalem kendimi buldupum cümlelerin altını çize çize okuyorum ayıp olmasa tüm kitabı alıntı diye paylaşırım o kadar biz ki bu kitap...
Olağanüstü Bir Gece
Olağanüstü Bir GeceStefan Zweig · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 2023141,4bin okunma
Reklam
160 syf.
9/10 puan verdi
·
5 günde okudu
Dinazorları güzel bulur musunuz?
Monica Maron, adını ilk kez işittiğim bir yazar... Animal Triste, ilk kez duyduğum Latince bir deyiş... Açıkçası, tanıdığım en kitapkurdu arkadaşımın “bu kitabı çok methini duyduğum için aldım” sözü olmasa belki kıyamete kadar yolumuz bu kitapla kesişmezdi, belki de kesişirdi, şimdi olmasa da 5, 10 ya da 25 yıl sonra, bilemiyorum.:) Doğu Almanya’da doğmuş, ardından Batı’ya taşınmış Alman bir kadın yazar Monika Maron. Kitabın ana karakteri de bir kadın ve yaşamı duvarın öncesinde başlayıp sonrasına uzanıyor. Berlin’e gitmiş ve müthiş etkilenmiş biri olarak tek başına bu bile kitabı benim için ilginç kılmaya yeterdi. Yazarın kendine has, yalın, neredeyse çocuksu üslubuna hayran oldum. Müze, dinazor, et yiyen bitkiler, aşk, Hadrian Duvarı, Berlin Duvarı... derken hüzün ve sürpriz bir final. Wilhelm Genazino’nun ardından 1 ay içinde tanıdığım ve aklıma kazıdığınım ikinci Alman yazar.
Animal Triste
Animal TristeMonika Maron · Alef · 2016404 okunma
271 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Merhaba kitap severler; Tarihi kurgusu,olay örgüsünde arkeoloji ile bilgiler,arkadaşlık,yardımseverlik, sıcacık aile ilişkileri ve iletişimi hat savhadaydı... Kitap yorumu; Arkeoleji Profesörü olan Çınar Bey, oğlu Barışa arkadaşlarıyla gitmesine izin verir. Çınar Bey, son kazı çalışma yerinde çok önemli bir tablet bulur...Hazinenin sırrı olarak kalması gerekiyordu.Fakat aksilikler yakasını bırakmayan,hesapda olmayan olaylarla karşı karşıya kalır. Barış ise kampa gideceği gün,bir adam yaklaşır iyi niyetinden yaralanıp yardım ister. Biraz daha anlatırsam spoi girecek en iyisi burda bırakıyım...
OkuyAnne
OkuyAnne
öncülüğünde @kozayayin 'den çıkan #yediverenkitapları serinin 4. olan @bilgeongere 'un kaleme aldığı #Gizemliyolculuk isimli kitabı #okuyanne ekibi ile okuyup inceledim. @kozayayin @maviyunusokuloncesi #fundaileheryerdeoku #books#bookstagram #heryerdeoku ÖNEMLİ UYARI; Son olarak bookstagramlara sesleniyorum; sürekli yorumlarımı çalıp okumadığınız kitabı kolay yolla temin edip yayın evi,yazar ve benim emeğime hiçe sayarak yorumlarımı kopyala yapıştır etmenizden,noktasından virgülüne kadar kendinizden bir şey katmamanızdan yıldım artık..Belki ben farketmiyorum fakat yazar ve yayın evi bizzat farkediyor...Sayısını bende unuttum yakaladığımda büyük bir zevkle ifşa ediceğimi ve gerekli yerlere başvuracağımı üstüne basa basa belirtiyim.Yasal hakkım neyse uğraşıcam sizin gibi emek hırsızlarına prim vermiceğim.Şimdi yorumumu kopyala yapıştır yapıcaksan bir kere daha düşün...
Gizemli Yolculuk
Gizemli YolculukBilge Akçakoca Öngöre · Koza Kitap · 201110 okunma
104 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Yazarın anlatımıyla çok sürükleyici ve olay nerden nereye geldi dedirtecek bir hikaye. Severim böyle beni şaşırttan yazarları ve kitapları. Bence okumadıysanız hemen başlayın.kısa ve etkili bir kitap olduğunu düşünüyorum
Satranç
SatrançStefan Zweig · Bilgi Yayınevi · 2016233,5bin okunma
Pervaneler kendiliklerinden atılırlar mum ışığına.
Sayfa 306 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu
Reklam
408 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Yıllardır Vatikan'ın bazı sırlarının saklandığı söylenir. Glenn MEADE gerçek olaylardan alıntı yazdığı bu komplo teorisinde Vatikan'ın işleyişini ve Hristiyanlık ile ilgili parşömenleri halka açıklamasını çok güzel ele almış ve İsrail Vatikan Suriye üçgeninde gelişen olaylar dizisini anlatmıştır.
İkinci Mesih (Ciltli)
İkinci Mesih (Ciltli)Glenn Meade · Kırmızı Kedi Yayınları · 2018368 okunma
1.487 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.