OT Dergi Sayı: 58 (2017 Aralık)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.516
Gösterim
Adı:
OT Dergi Sayı: 58
Alt başlık:
2017 Aralık
Baskı tarihi:
Aralık 2017
Sayfa sayısı:
62
Format:
Karton kapak
ISBN:
3990000033423
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Medu Yayıncılık
Onların istediği gibi yaşamak istemiyorum. #OğuzAtay #OTdergi Aralık çıktı!
62 syf.
·4 günde·8/10
Bu sayıyı çok sevdim, Oğuz Atayla ilgili bilmediğim çok şey varmış onları öğrendim,ıhlamur günlükleri yine Harika ve Atilla Taş'ın "Parayla kültürün kimde olacağı belli olmaz" adlı yazısını çok beğendim,Dücane Cündioğlu'nun yazısına da bir göz atın derim. Bir de dergi de bir soru vardı "Hayvanlar konuşabiliyor olsaydı en küfürbaz hayvan hangisi olurdu?"
Çevreme sorduğumda ağırlıklı olarak hamam böceği yanıtını aldım, benim cevabım ise sivri sinek(kulağımızın dibinde vızır vızır başımızın etini yiyor) :)
Keyifli okumalar diliyorum...
62 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
4 gün yazdığına aldanmayın vakit bulamadığım için bu kadar geç bitti. Başlar başlamaz sonuna kadar okunacak kalitede ve akıcılıkta bir sayı olmuş. Atilla Taş'ın hapishane günleri ile ilgili anlattıkları ve Ferzende Kaya'nın "Sağcı Türkü Solcu Türkü" başlıklı yazısı dergide en çok dikkatimi çeken yerler oldu.

Öte yandan 10 puan verebileceğim bir sayı değildi ancak ortalamanın 7de olduğunu görünce bu kadar düşük puanı hak etmediğini düşündüğüm için 10 puan verdim.
62 syf.
·2 günde
“Sevgili Dost,
Ot dergisinin bu ayki kapak resmi ve konuk yazarı,” Ben buradayım sevgili okurum, sen neredesin?” diye soran Tutunamayanlar romanın yazarı Oğuz Atay’ı ele almış, Selçuk Orhan’ın Ölümünün 40. Yolunda 40 Soruda Oğuz Atay yazısı oldukça güzeldi ve Oğuz Atayla ilgili bilmediğim çoğu şeyi öğrenmiş oldum..
Dergide ayrıca okunacak gayet güzel hikayeler, denemeler ,düşünce yazıları ,anlatılar varki kısaca söyle söyleyebilirim, Atilla Taş'ın hapishane yıllarını yazdığı "Parayla kültürün kimde olacağı belli olmaz" adlı yazısı, Ferzende Kaya'nın "Sağcı Türkü Solcu Türkü" başlıklı yazısı,Onur Ünlü’nün sinema üzerine yazısı, Haydar Ergülen’in Metin Eloğlu üzerine yazdıkları, Hayko Bağdat’ın Müslüm Gürses ve Avrupa Parlamentosu yazısı, İsmail Güzelsoy’un hikayesi, Sinan Canan’ın yazısı ve Mustafa Çiftçi’nin Yusuf’un Odası adlı öyküsü ve Dücane Cündioğlu'nun yazısını okuyum derim.
Herkese iyi okumalar.
62 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
“ Ben buradayım sevgili okurum, sen neredesin?” diye soran Tutunamayanlar romanı ile edebiyatımızda unutulmaz bir yer edinen Oğuz Atay’ı ele almış bu sayıda Ot dergi. Selçuk Orhan’ın Ölümünün 40. Yolunda 40 Soruda Oğuz Atay yazısı oldukça iyi.Onur Ünlü’nün sinema üzerine yazısı, Haydar Ergülen’in Metin Eloğlu üzerine yazdıkları, Hayko Bağdat’ın Müslüm Gürses ve Avrupa Parlamentosu yazısı, İsmail Güzelsoy’un hikayesi,Sinan Canan’ın yazısı ve Mustafa Çiftçi’nin Yusuf’un Odası adlı öyküsü bu sayıda benim ilgimi çeken yazılar.
62 syf.
·Puan vermedi
Bu sayıda Oğuz Atay olması derginin albenisini arttırmak için yetti bile.
"Ne kadar ürkünç bir iş yazmak " diyor Oğuz Atay . 40 soruda güzel bir Oğuz Atay derlemesi bulunuyor.

Okunacak güzel hikayeler, denemeler ,düşünce yazıları ,anlatılar bulunuyor.

Herkese iyi okumalar.
Vesselâm...
Akıl vermek gibi olmasın ama entelektüellerimiz, karşılarındakini küçümsemekten aşağılamaktan vazgeçsinler. Tamam, kabul, senin 13 yaşında öğrendiğin bir şeyi ben 33 yaşımda öğrenmiş olabilirim. Fakat bu benim aptal olduğum anlamına gelmez.

Parayla kültürün kimde olacağı hiç belli olmaz!
Kolektif
Sayfa 23 - undefined
Son yüzyılın en büyük hastalığı yalnızlık. İnsanlar artık birbirlerini anlamaya çalışmıyor. Nasihat vermeye, akıl vermeye ya da terslemeye alışkınız ama kimse anlamaya çalışmıyor.
İnsanlar, kendilerini başka şeylere benzetmeye bayılıyorlar. "Melek gibi olalım." diyorlar. Hayır, melek olma. İnsan ol. Başka bir şeye gerek yok.
"Ben şimdi buna yayılıp nasıl kitap okurum" diyerek satın aldığımız o rahat ve yayvan kanepelerde, genelde sadece uyuyakalırız.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
OT Dergi Sayı: 58
Alt başlık:
2017 Aralık
Baskı tarihi:
Aralık 2017
Sayfa sayısı:
62
Format:
Karton kapak
ISBN:
3990000033423
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Medu Yayıncılık
Onların istediği gibi yaşamak istemiyorum. #OğuzAtay #OTdergi Aralık çıktı!

Kitabı okuyanlar 220 okur

  • Tolga Deniz
  • Furkan Güreci
  • Recep Varoğlu
  • nur
  • Berna
  • ftugrul
  • Hasan Tunç
  • paylun
  • Zeynep Anşin
  • Sevgi Karakoç

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.3 (12)
9
%26.5 (9)
8
%23.5 (8)
7
%5.9 (2)
6
%5.9 (2)
5
%2.9 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0