Özgürlük Peygamberi Hz. Muhammed O'nun Hayatı Şevkat, Sevgi ve Sadelik Bakımından Tükenmez Bir Servettir

0,0/10  (0 Oy) · 
12 okunma  · 
5 beğeni  · 
772 gösterim
O yüce insan bütün azgın ve zorbalarla savaşmış, insanlığın kardeşliği, özgürlük ve çilekeş yüreklerin onurunu korumak için çalışmıştır.

O sadece kendi peygamberliğine inananların değil inanmayanların da daha güzel bir dünyada yaşayabilmeleri için çırpınmıştır.

O'nun mirası sadece O'na inananların değil, bütün insanlığın malıdır.

Abdurrahman Şarkavi'nin yazdığı Özgürlük Peygamberi yüreği insanların acılarını, sorunlarını ve özlemlerini kuşatacak kadar geniş bir insanın, Peygamber Efendimizin hayat hikâyesidir.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2008
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789759961725
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Polis Sevdası  
 19 Ara 2017 · Kitabı okudu · 729 günde · Beğendi · Puan vermedi

Peygamber efendimiz doğdundan beri ne kadar zorluklar çektini savaşlarda onun için canını ortaya hiçe sayanlar kafirlerin nasıl tuzak kurdukları bi kitap bu kadar gerçekçi olamaz yani insan okudunda kendisini orda yaşamış gibi hissediyor

Kitaptan 2 Alıntı

Maddelane 
 29 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Erdemli olmak zaaf değildir. Olmamalıdır
Öyleyse erdemlerin zaaf noktaların değil seni koruyan sağlam surlar olsun!
Kötü insanlar erdemleri ezemedikleri zaman bunlarin gölgesine sığınarak kurtulmaya çalışırlar. İyi insanlara düşen bu gerçeği çok iyi kavrayıp kötülerin kendilerini aldatmalarına izin vermemeleridir. Kötüler başları dara düşünce bağışlamalarını isteyeceklerdir. Ama -çoğunlukla- iyilerin saflarına katılmak için değil zamanı gelince harekete geçecek kötülerin sancağı altında mücadele etmek için...

Özgürlük Peygamberi Hz. Muhammed, Abdurrahman ŞarkaviÖzgürlük Peygamberi Hz. Muhammed, Abdurrahman Şarkavi
Maddelane 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

anekdot
Rasulullah bitkin halde tebessüm ederek Aişe ye şöyle dedi:“Benden önce ölseydin de kalkıp seni kefenleseydim ve namazını kılarak seni toprağa verseydim ne olurdu?” Aişe, kızgın bir şekilde bağırdı:“Bu başkasına nasip olsun! Yemin ederim, eğer böyle olsaydı, benim evimde diğer hanımlarını ağırlardın...”
Aişe 'nin bu kıskançlığı O`nu güldürmüştü.

Özgürlük Peygamberi Hz. Muhammed, Abdurrahman Şarkavi (Sayfa 410)Özgürlük Peygamberi Hz. Muhammed, Abdurrahman Şarkavi (Sayfa 410)