Psikopat Kovac & Liska Serisi 3

8,1/10  (54 Oy) · 
165 okunma  · 
46 beğeni  · 
1.680 gösterim
New York Times'ın çok satan Tami Hoag asla unutamayacağınız, dehşet dolu cinayetlerin işlendiği evde başlayan yeni romanında sizi bir kez daha derinden sarsacak. Çünkü amansız iki dedektifin yaptığı araştırmalar kısa zamanda tam bir insan avına dönüşür ve neticesinde de insan kötülüğünün hangi sınırlara varabileceği bir kez daha gözler önüne serilir. Bunlar öylesine vahşi öylesine korkunç cinayetlerdi ki en soğukkanlı cinayet masası dedektiflerinin dahi yaşamlarını tepeden tırnağa etkilemişti. Haas ailesinin vahşice katledilmesi tüm toplumu derinden sarsmıştı ama herkes kısa zamanda bu cinayetleri işleyenin Karl Dahl olduğunda hemfikir olmuştu. Sadece Yargıç Carey Moore kamuoyunun bu genel yargısını paylaşmıyor gibi gözüküyordu. Bunun sonucunda da kendisini büyük bir tehlikenin tam göbeğinde bulmuştu. Yargıç otoparkta kimliği bilinmeyen birinin saldırısına uğrayınca Minneapolis emniyetinden iki dedekti hem bu saldırıyı araştırmak hem de yargıca zarar gelmesine engel olmak amacıyla işe koyulurlar. Son derece sert bir dedektif olan Sam Kovac'la ondan hiç de aşağı kalmayan nüktedan ortağı Nikki Liska kanıtları değerlendirmeye fırsat bile bulamadan Karl Dahl hastaneden kaçıp, izini kaybettirmeyi başarır. Şimdi her şey tamamen değişmiştir ve ne yazık ki kontrolden de çıkmış gibi gözükmektedir.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  470
 • ISBN:
  9944983111
 • Orijinal Adı:
  Prior Bad Acts
 • Çeviri:
  Ender Nail
 • Yayınevi:
  Koridor
 • Kitabın Türü:
ERKAN BIYIKLI 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

son 250 sayfayı tek seferde okudum sürükleyici içerik bu olsa gerek ..beklediğim sonuç çıkmadı galiba bi çok okuyucuda benim gibi düşünmüştü ters köşe oldum..

İsmail Altunbüker 
 29 May 09:36 · Kitabı okudu · 8 günde · 6/10 puan

Psikopat
Tami Hoag'ın yazmış olduğu bir eser İlk 2006 yayınlanan tam 470 sayfa Polisiye bir eser ...

Kitabın iyi yönleri farklı bir konusu var üslubu ve akıcılığı güzel klasik bir polisiye eser ...

Kitabımızın kötü yönleri konu kurgu güzel ama işleyiş biçimi çok klasik Amerikan filmi gibi gerilim hiç hissedemedim sadece son olay hariç yersiz şakalar espiriler kadın orada ölecek adamlar olay yerine gelmiş hala espiri yapıyorlar falan devrik cümleler var kitapta kitapta asıl kahraman psikopat ortada hiç yok sonunda boy gösteriyor o kadar kitapta olay yapanlara yoğunlaşacağına olay yapmamış insanları suçlamaya çalışıyor falan kocasıyla bayağı uğraştık ne için koca bir hiç için onun haricinde kitap yetişkinlere hitap ediyor bol küfürlü ...

Kitabın konusuna gelirsek bir anne ile çocukların hunharca öldürülmesi işkenceye maruz kalmaları ile başlıyor ve bir şüpheliyi tutukluyorlar bizim yargıç sadece şüpheli olduğu için hemen karara bağlamıyor ve olaylar ondan sonra başlıyor önce psikopat onu dövüyor sonra bir çok kişiye hedef oluyor konu bunun üzerinde ilerliyor ...

Sonuç olarak Kitap genel itibarı ile güzel ama orta halli klasik bir polisiye kitapta bir çok suçlu var ama Psikopat ortalarda yok cinayetler kovalamaca var ama hararet yok kitap daha çok gerçek suçlu olmayanlara hararet yapmış vermiş veriştirmiş falan okunabilir ama çok gerilimi olan bir kitap değil onun haricinde yetişkinlere hitap eden bir eser tabi ki ben ilk kez Tami Hoag okuyorum tek eserle anlaşılmaz nasıl bir yazar olduğu o yüzden diğer eserlerine de bakacağım okuyan okuyacak olan herkese keyifli okumalar dilerim en tatlı en güzel kitaplar sizlerin olsun Türkiye ...

Seda Köktürk 
16 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

Polisiye kitaplarda kitabın başlarından itibaren katilin kim olduğunu ''ha işte katil bu olmalı,kesin bu'' dediğiniz tarzda romanlar vardır ya ama sonuçta farklı biri çıkar. Bu kitapta da tam eminim dediğiniz anda fikrinizi değiştirecek kadar şaşırtmalı bir anlatım var. Sonundaki sürprize hazır olun... Sürükleyici ve tüyler ürpertici de diyebilirim...

Kader Babayiğit 
29 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sürükleyici bir polisiye romandı. Bitirene kadar her akşam sabırsızlıkla acaba şimdi nolucak diye merakla okumaya başlıyordum. Sonuç tahmin ettiğim gibi çıkmadı tam bir yanıltmacayla okuru şaşırtmıştı yazar.

Hicret Kırtay 
19 Ağu 16:53 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Yazarın okuduğum ikinci kitabı ve gerçekten beğendim. Olay örgüsü öyle zekice işlenmiş ki katili bulmanız kolay olmuyor. İçiçe geçmiş kazalar sorgulamalarla okuması zevkli bir kitaptı.

Rogojin 
 29 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk kez Tami Hoag okuyorum. Yeni başlamış polisiye roman maceram için son derece heyecan dolu, gerçekten son elimden bıramadığım bir kitap oldu Psikopat. Olumlu ve olumsuz şeyleri bir arada söylemek gerek: kitap bir Hollywood filminin getirdiği bir aşinalıkla başlayıp bitiyor, bütün karakterler, olaylar, olayların akışı, sonuç. Burada yeni olan hiç birşey kesinlikle yok. Ancak yazar bütün bu klişeleri çok güzel yoğuruyor, ve ortaya okunması gerçekten keyifli bir eser çıkarıyor. Bütün kitaba yayılan öfke hissi yazarın suçun kökenine dair neler düşündüğü konusunda ipuçları veriyor: ya genetik yükümüz, ya öfke hislerimiz bizi bir suçlu yapmak için yeterli sebepler gibi. Bu noktada yazar suçun toplumsal boyutlarıyla ilgili hiç bir düşünce, bize suç gibi görünmeyen sosyal istismar biçimleri hakkında - mesela sınıfsal sebepler gibi, yoksulluk gibi- bir şey söylemiyor. Bunu belki bir çok yazar yapmıyor; ancak karakterlerin öfkeyle hareket ettiğine dair o kadar çok şey okuyoruz ki sanki yazar öfkenin ya da negatif hislerin suç sebebi olduğuna bizi ikna etmeye çalışıyor gibi geliyor .

Bu arada, kitabın lehine söylenebilecek birşey daha var; karakterlerin sayısı fazla ve her birisinin içi doldurulmaya çalışılmış. Katzenbach'ın Kızıl 1-2-3 kitabında yapamadığı şeyi burada Tami Hoag çok rahat başarıyor: bakış açısı karakterlere göre değişiyor; katildi, polisti, maktûldü hepsinin kendi sesini duyabiliyor, bakış açısını anlayabiliyoruz. Bu, iyi bir özellik. Ayrıca yazarın diyalogları yazarken tasvirlere kıyasla daha başarılı olduğunu da söylemek gerek: diyaloglar sahici, doğal, gerçek.

Polisiye edebiyata duyduğum merak ne kadar sürer bilmiyorum. Tami Hoag, Katzenbach, henüz denemediğim Michael Connely, Celil Oker ve birkaç yazarla daha bu serüveni sürdürmek düşüncesindeyim.

Anıl Atik 
23 Mar 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tami Hoag'ın şu ana kadar en beğendiğim romanıydı. Müthiş bir polisiye değildi ama tekrar okumak için akşam olmasını iple çektiren bir eserdi diyebilirim. 7/10 puan

veykay 
29 Mar 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 9/10 puan

Zamanın en iyi gerilim ve merak uyandıran kitap.. aksiyon ve kurgu su güzel olmuş yazar iyi bir kitap yazmış. öneriyorum bu yazarı şiddetle ;)

Rümeysa Bozdoğan 
18 Oca 2016 · Kitabı okudu · 19 günde · Puan vermedi

Her ne kadar polisiye roman dalında Jean-Christophe Grange tek favorim olsa bile Tami Hoag güzel bir iş çıkarmış. Severek ve çok çabuk okudum.

Birol Çakmak 
11 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Beklediğim gerilimi yaşatmadı sadece son kısımda olan şaşırtmaca ufak bir heyecan yaşattı o kadar.

Kitaptan 11 Alıntı

Nurhan Işkın 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kadın şimdi kıpırdayamayacak bir halde yüzükoyun yere kapaklanmıştı. Karl onun boynunu sıkmaya başlamıştı.Kadın yumruklarını savurmaya,üzerinde ki Karl'dan kurtulmaya çalışıyordu ama her geçen saniye çığlıkları adamın parmaklarının baskısıyla azalıyordu.

Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 193)Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 193)
BİLAL ÖZTÜRK 
23 May 18:44 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Korkmak korkuya rağmen gerekeni yapmaktır. Korku duymuyorsan cesur da olamazsın ki.

Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 429)Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 429)

Aslında şu an için istediği tek şey sarılabileceği, sığınıp, sıkıntısını paylaşabileceği biriydi. Ama böyle biri yoktu.

Psikopat, Tami HoagPsikopat, Tami Hoag
BİLAL ÖZTÜRK 
19 Mar 11:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nasıl oluyordu da kadınlar, erkekler hangimizin penisi daha büyük diye tartışıp dururken dünyayı ele geçiremiyorlardı.

Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 123)Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 123)
BİLAL ÖZTÜRK 
27 May 19:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nankör bir çocuk, yılanın keskin dişinden bile çok acıtır insanın canını.

Psikopat, Tami HoagPsikopat, Tami Hoag
BİLAL ÖZTÜRK 
19 Mar 11:50 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Karanlık sokağa çıkarken yaşamın erkekler için acımasız bir savaştan ibaret olduğunu düşünüyordu.

Psikopat, Tami HoagPsikopat, Tami Hoag

Belki bir beş dakika belki de saatler geçmişti. Zamanın bir anlamı yoktu.

Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 9 - Koridor)Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 9 - Koridor)
2 /