Psikopat Kovac & Liska Serisi 3

8,2/10  (45 Oy) · 
140 okunma  · 
42 beğeni  · 
1.619 gösterim
New York Times'ın çok satan Tami Hoag asla unutamayacağınız, dehşet dolu cinayetlerin işlendiği evde başlayan yeni romanında sizi bir kez daha derinden sarsacak. Çünkü amansız iki dedektifin yaptığı araştırmalar kısa zamanda tam bir insan avına dönüşür ve neticesinde de insan kötülüğünün hangi sınırlara varabileceği bir kez daha gözler önüne serilir. Bunlar öylesine vahşi öylesine korkunç cinayetlerdi ki en soğukkanlı cinayet masası dedektiflerinin dahi yaşamlarını tepeden tırnağa etkilemişti. Haas ailesinin vahşice katledilmesi tüm toplumu derinden sarsmıştı ama herkes kısa zamanda bu cinayetleri işleyenin Karl Dahl olduğunda hemfikir olmuştu. Sadece Yargıç Carey Moore kamuoyunun bu genel yargısını paylaşmıyor gibi gözüküyordu. Bunun sonucunda da kendisini büyük bir tehlikenin tam göbeğinde bulmuştu. Yargıç otoparkta kimliği bilinmeyen birinin saldırısına uğrayınca Minneapolis emniyetinden iki dedekti hem bu saldırıyı araştırmak hem de yargıca zarar gelmesine engel olmak amacıyla işe koyulurlar. Son derece sert bir dedektif olan Sam Kovac'la ondan hiç de aşağı kalmayan nüktedan ortağı Nikki Liska kanıtları değerlendirmeye fırsat bile bulamadan Karl Dahl hastaneden kaçıp, izini kaybettirmeyi başarır. Şimdi her şey tamamen değişmiştir ve ne yazık ki kontrolden de çıkmış gibi gözükmektedir.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  470
 • ISBN:
  9944983111
 • Orijinal Adı:
  Prior Bad Acts
 • Çeviri:
  Ender Nail
 • Yayınevi:
  Koridor
 • Kitabın Türü:
ERKAN BIYIKLI 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

son 250 sayfayı tek seferde okudum sürükleyici içerik bu olsa gerek ..beklediğim sonuç çıkmadı galiba bi çok okuyucuda benim gibi düşünmüştü ters köşe oldum..

Seda Köktürk 
16 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

Polisiye kitaplarda kitabın başlarından itibaren katilin kim olduğunu ''ha işte katil bu olmalı,kesin bu'' dediğiniz tarzda romanlar vardır ya ama sonuçta farklı biri çıkar. Bu kitapta da tam eminim dediğiniz anda fikrinizi değiştirecek kadar şaşırtmalı bir anlatım var. Sonundaki sürprize hazır olun... Sürükleyici ve tüyler ürpertici de diyebilirim...

Kader Babayiğit 
29 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sürükleyici bir polisiye romandı. Bitirene kadar her akşam sabırsızlıkla acaba şimdi nolucak diye merakla okumaya başlıyordum. Sonuç tahmin ettiğim gibi çıkmadı tam bir yanıltmacayla okuru şaşırtmıştı yazar.

Rogojin 
 29 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk kez Tami Hoag okuyorum. Yeni başlamış polisiye roman maceram için son derece heyecan dolu, gerçekten son elimden bıramadığım bir kitap oldu Psikopat. Olumlu ve olumsuz şeyleri bir arada söylemek gerek: kitap bir Hollywood filminin getirdiği bir aşinalıkla başlayıp bitiyor, bütün karakterler, olaylar, olayların akışı, sonuç. Burada yeni olan hiç birşey kesinlikle yok. Ancak yazar bütün bu klişeleri çok güzel yoğuruyor, ve ortaya okunması gerçekten keyifli bir eser çıkarıyor. Bütün kitaba yayılan öfke hissi yazarın suçun kökenine dair neler düşündüğü konusunda ipuçları veriyor: ya genetik yükümüz, ya öfke hislerimiz bizi bir suçlu yapmak için yeterli sebepler gibi. Bu noktada yazar suçun toplumsal boyutlarıyla ilgili hiç bir düşünce, bize suç gibi görünmeyen sosyal istismar biçimleri hakkında - mesela sınıfsal sebepler gibi, yoksulluk gibi- bir şey söylemiyor. Bunu belki bir çok yazar yapmıyor; ancak karakterlerin öfkeyle hareket ettiğine dair o kadar çok şey okuyoruz ki sanki yazar öfkenin ya da negatif hislerin suç sebebi olduğuna bizi ikna etmeye çalışıyor gibi geliyor .

Bu arada, kitabın lehine söylenebilecek birşey daha var; karakterlerin sayısı fazla ve her birisinin içi doldurulmaya çalışılmış. Katzenbach'ın Kızıl 1-2-3 kitabında yapamadığı şeyi burada Tami Hoag çok rahat başarıyor: bakış açısı karakterlere göre değişiyor; katildi, polisti, maktûldü hepsinin kendi sesini duyabiliyor, bakış açısını anlayabiliyoruz. Bu, iyi bir özellik. Ayrıca yazarın diyalogları yazarken tasvirlere kıyasla daha başarılı olduğunu da söylemek gerek: diyaloglar sahici, doğal, gerçek.

Polisiye edebiyata duyduğum merak ne kadar sürer bilmiyorum. Tami Hoag, Katzenbach, henüz denemediğim Michael Connely, Celil Oker ve birkaç yazarla daha bu serüveni sürdürmek düşüncesindeyim.

Anıl Atik 
23 Mar 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tami Hoag'ın şu ana kadar en beğendiğim romanıydı. Müthiş bir polisiye değildi ama tekrar okumak için akşam olmasını iple çektiren bir eserdi diyebilirim. 7/10 puan

veykay 
29 Mar 2016 · Kitabı okuyor · Beğendi · 9/10 puan

Zamanın en iyi gerilim ve merak uyandıran kitap.. aksiyon ve kurgu su güzel olmuş yazar iyi bir kitap yazmış. öneriyorum bu yazarı şiddetle ;)

Rümeysa Bozdoğan 
18 Oca 2016 · Kitabı okudu · 19 günde · Puan vermedi

Her ne kadar polisiye roman dalında Jean-Christophe Grange tek favorim olsa bile Tami Hoag güzel bir iş çıkarmış. Severek ve çok çabuk okudum.

Birol Çakmak 
11 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Beklediğim gerilimi yaşatmadı sadece son kısımda olan şaşırtmaca ufak bir heyecan yaşattı o kadar.

Kitaptan 6 Alıntı

Nurhan Işkın 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kadın şimdi kıpırdayamayacak bir halde yüzükoyun yere kapaklanmıştı. Karl onun boynunu sıkmaya başlamıştı.Kadın yumruklarını savurmaya,üzerinde ki Karl'dan kurtulmaya çalışıyordu ama her geçen saniye çığlıkları adamın parmaklarının baskısıyla azalıyordu.

Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 193)Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 193)

Korkmak korkuya rağmen gerekeni yapmaktır. Korku duymuyorsan cesur da olamazsın ki.

Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 429)Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 429)

Nasıl oluyordu da kadınlar, erkekler hangimizin penisi daha büyük diye tartışıp dururken dünyayı ele geçiremiyorlardı.

Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 123)Psikopat, Tami Hoag (Sayfa 123)

Karanlık sokağa çıkarken yaşamın erkekler için acımasız bir savaştan ibaret olduğunu düşünüyordu.

Psikopat, Tami HoagPsikopat, Tami Hoag