Sır Ölümden Daha Derin Serisi 2

8,8/10  (25 Oy) · 
58 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.138 gösterim
Çıplak ve cansız bedeniyle, döşemenin üzerine bırakılmış korku verici bir natürmort tabloyu anımsatıyordu.
Saçları kara bir bulut gibi başının etrafına dağılmıştı. Yüzü porselen berraklığında, teni süt beyazdı. Gül kırmızısı dudakları vardı - vücudundaki kesiklerden sızan kanlar kadar kırmızı.
Küçük bir oyuncak bebek gibi yerde uzanıyordu - parçalanmış ve bir kenara atılmış. Kahverengi gözleri buğulu ve ifadesiz…

Marissa Fordham sır dolu bir geçmişe sahipti. Herkes onu tanıyordu fakat kimse onun hakkında bir şey bilmiyordu. Evinde tüyler ürpertici bir halde bulunduğu olayın tek tanığı dört yaşındaki kızı Haley'di. Diğer yanda kimsenin görmediği, duymadığı ve hakkında hiçbir şey bilmediği cinayetleri bile çözebilen Vince Leone bu kez içinden çıkılmaz bir bilmeceyle karşı karşıya kalmıştı. Marissa sırlarını da mezara götürmüştü ve Vince; en sevdiği insanları katilin yeni hedefi yapacak bir gerçeği açığa çıkardığının farkında bile değildi: Marissa Fordham diye biri aslında hiç var olmamıştı.

"Hoag muhteşem bir polisiye yazarı. Gizemi başarıyla kurgulayan yazar, okurunu son satıra dek saran merak duygusunu ustaca kullanıyor. Psikopat katillerle ilgili çok fazla hikaye okumuş olabilirsiniz ama Hoag karakterlerini öyle özelliklerle donatıyor ki onlara kızacağınıza mı acıyacağınıza mı karar veremiyorsunuz."
Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786054188963
 • Çeviri:
  Dilek Öykü Güneşli
 • Yayınevi:
  Koridor
 • Kitabın Türü:
Rogojin 
 25 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

'Sır', Ölümden Daha Derin serisinin 2. kitabı olarak ilk kitaptan bir kaç adım geride, klişelerle dolu, strateji olarak hatalı bir hikâyeleme içerdiğini de düşündüğüm bir eser. Herşeyden önce Sır, birinci kitabın hakikaten bir devam kitabı. Birinci kitabı okumadan okumaya kalkanlar bayağı zorlanabilir; zira kitabın sonuna dek, özellikle ilk 150-200 sayfada ilk romandaki durumlar, olaylar, karakterler ağırlığını hissettiriyor. Bunun okumayı biraz zorlaştırdığını düşündüm. Ben bile okurken ilk kitaba bu kadar dönük olmasından rahatsızlık duydum ara ara. Yazar gerçekten bir devam kitabı yazmış. Kovac ve Liska serisi de devam kitaplarından oluşuyor, ama ilk kitaplardaki karakterler ya da olaylar ağırlığını bu kadar hissettirmiyor. Kendi kanımca bir olumsuzluk yaratıyor bu.

Bu arada diyalogları iyi bulsam da klişelerin dikkat çektiğini, özellikle de aşk,sevgi sözleri, hislerin aktarılması anlamında klişelerle dolu olduğunu da belirtmek gerek. Keşke polisiyenin romantik olmakta ısrar eden kısmı bu kadar abartılı olmasa; ilk kitapta herşey daha gerçekçi gelmişti gerçekten. Burada gerçeklik hissi yaratmayan aşklar, sevgiler, çocuk sevgisi, aile özlemi ve bunların ifade edildiği klişe durumlar, söylenen klişe sözler söz konusu. Bunun dışında soruşturma, merak duygusu, cinayetler, herşey yine maharetle aktarılıyor, ilgi çekiyor. Yazarın alışık olduğumuz üzere çok karakterli, bol diyaloglu tarzı kitaba yakışıyor, sıkıntı yaratan durumları hafifletiyor. 'Sır' için asla kötü bir eser diyemeyiz, ama yazarın çıtasının altında kaldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Serinin 3. kitabını okumaya karar vermedim henüz; yazarın başka bir kitabına geçebilir, ya da araya güzel, lezzetli bir edebiyat kitabı koyabilirim... bakalım:)

İlayda G. 
07 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Kitabın başlarında birbiriyle hiç alakası olmayan olaylar arasında bir şey anlayamadım ama ilerledikçe, anladıkça heyecan hiç azalmadan devam etti. Gayet sürükleyici ve şaşırtıcı bir kitap.

Hatice Çiçekçi 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap güzel fakat yazar bana sanki kitabi gereksiz yere fazla uzatmış gibi geldi.Kitabı okurken içimin daraldığını hissetim fakat kitabın sonuna diyecek lafım yok tam anlamıyla büyüleyiciydi.

Ali Ünal 
14 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 9/10 puan

Serinin birinci kitabı "Ölümden Daha Derin"e göre bir adım ilerde diyebilirim. İnsanlar arası ilişkilerde, karakter yaratımında daha başarılı. Polisiyelerin genel kaygısı olan "kurgu" ve " şaşırtma" peşinde koşmuyor sadece. Önceliği tabi ki yine aynı kaygı ama arka planı ve temeli de başıboş bırakmamış.

Pelinsu Karabulut 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

harika bir kitap yazar betimlemeleri çok güzel yapmış kendimi olay yerinde cesede bakar gibi hissettim :)

Kitaptan 9 Alıntı

Nurhan Işkın 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gina hazır olduğunu kanıtlamak için vücudunun üst kısmını kullanarak sağ tarafından destek aldı ve kendisini kaldırmaya çalıştı.Duyduğu acı yüzünden gözlerinden yaşlar geliyordu.

Sır, Tami Hoag (Sayfa 295)Sır, Tami Hoag (Sayfa 295)
İlayda G. 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"İnsanlar bilinmeyenlerden korkarlar. Ben de bilinmeyenden korkarım. Bilmediklerimiz, canımızı acıtabilir."

Sır, Tami Hoag (Sayfa 63)Sır, Tami Hoag (Sayfa 63)
İlayda G. 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Bir insan sadece bir kez ölür, ancak geriye kalan sevenleri her gün onu kaybederler.

Sır, Tami Hoag (Sayfa 138)Sır, Tami Hoag (Sayfa 138)
İlayda G. 
06 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Bir tehdit, sen onunla yüz yüze gelene kadar tehdit değildir."

Sır, Tami Hoag (Sayfa 224)Sır, Tami Hoag (Sayfa 224)
Hatice Çiçekçi 
 28 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Dünya herkesi incitir ve sonra birçoğu, incinmiş topraklarda güçlü kalır. İncinmiş topraklarda güçlenebilirsin.

Sır, Tami HoagSır, Tami Hoag
Ali Ünal 
 14 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Hayat
Sanırım hayat böyle bir şey: Bir şeyler oluyor ve onlarla başa çıkış şeklimiz bizim kim olduğumuzu belirliyor.

Sır, Tami HoagSır, Tami Hoag
İlayda G. 
07 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Ben kesinlikle bir romantiğim. Bir mahkum kadar suçlu, bir ahmak kadar mutluyum. Ama çoğu insan bu şansı elde edemiyor. Herkes de elde etmek istemiyor zaten. ... Yolun ortasında kalmak her zaman güvenlidir."

Sır, Tami Hoag (Sayfa 316)Sır, Tami Hoag (Sayfa 316)
Emine 
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Madde mi kullanıyorsun, John?"
"Ben mi? Evet. Birkaç doz hayat içiyorum, kafam çok güzel oluyor."

Sır, Tami Hoag (Sayfa 280 - Koridor)Sır, Tami Hoag (Sayfa 280 - Koridor)