Rabbinin Adıyla Yaşa! Günümüzü Aydınlatan Ayetler...

8,7/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
32 gösterim
Elinizdeki kitap, Kur'an-ı Kerim'in sadece ölülere gönderilecek bir hediye olarak değil de öncelikle dünya hayatını mutlu, huzurlu geçirmek isteyenlere hayatın her ânını Rabbimizin rızasına uygun planlamamıza ve yaşamamıza fırsat oluşturan bir rehber olarak gönderildiğine inanan biri tarafından yazıldı.
Kur'an-ı Kerim benim için evlat, eş, anne, kardeş, anneanne, gelin, öğretmen, komşu, arkadaş, yazar, yönetici, vatandaş ve insan kimliklerimi şekillendirmede başvurmaya çalıştığım kaynak kitap oldu.
Uzun bir ömrü gözden geçirdiğimde çok net iki şey görüyorum;
Birincisi; hayat boyunca kendimi ve başkalarını üzmeme neden olacak hataları hep kaynaktan uzaklaşınca yapmışım. Bir problemle karşılaştığımda "Rabbim bu konuda ne diyor? Rol modelim nasıl davranmıştır acaba?" diye düşünmediğim zamanların sonucu hep hüzün hep kırgınlık hep acı olmuş.
Yaşadığım problemlerin çözümü için ayetlerden yardım istediğim de ise sonuç hep huzur ve mutluluk olmuş.
Umarım elinizdeki kitap, sizlerin hayatına da huzur ve mutluluk katar...
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786055563615
 • Yayınevi:
  Çınaraltı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Elfida 
24 Kas 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Muhteşem bir kitap Hamdolsun bu kitabı okuduğuma...
Kitap ''Kur'an- ı Kerim'in sadece ölülere gönderilecek bir hediye olarak değil de öncelikle dünya hayatını mutlu, huzurlu geçirmek isteyenlere hayatın her anını Rabbimizin rızasına uygun planlamamıza ve yaşamamıza fırsat oluşturan bir rehber olarak gönderildiğine inanan biri tarafından yazıldı'' paragrafı beni çok etkiledi.
Yazar kitabı önce Ramazan günlerinde yazdıklarıyla sonrada Vakti cuma bölümleriyle yazarak her yazdığı günde bir ayet veya bir sureyi en güzel bir şekilde öğretmeyi amaçlamış, yaşananlardan yaşanacaklara, sahip olduğumuz her şeye ne kadar şükretmemize, bir şeyin olumlu yönleriyle ele almamıza ve öğrendiğimiz her şeye ve daha bir çok şeye hamd etmemiz gerektiğini çok güzel iletmiş.
Bakış açısı beni çok etkiledi açıkçası... Bu yazarla mutlaka ama mutlaka tanışıp kitabın sonundaki Güney Amerika'dan Ankara ' ya yerleşen Meryem Hanım'la tanışmayı gerçekten çok isterim. Bu kitabı gerçekten bir an önce okuyacaklarınız listesine ekleyin çok şey katacağına inanıyorum. En azından insan olabilmek konusunda biraz daha kendimize çeki düzen verebileceğimizi düşünüyorum. Okuyup okutturabilmeniz amacıyla...