Divane Güzeller

6,5/10  (6 Oy) · 
32 okunma  · 
7 beğeni  · 
617 gösterim
Sol, medeniyetin peşinde olmakla övünüyor sağ ise, kültürü korumakla. Kültürün yüzü geriye dönük olduğu için sağ aydına hep gerici denir. Kuru iftira! Medeniyetin yüzü ileriye dönük diye bir solcuya ilerici demek kadar abes. Kültür söylemi taşıyanların yobazları olduğu gibi, medeniyet savunucuların da yobazları var. İşin ilginç yanı, dünyada adı anılan her medeniyet, şimdi kendi kültürünün ilhamıyla geleceğini inşa etmeye çalışmakta ve bütün uluslar da şimdi bunun peşine düşmektedir. Bu da bizim sağ ile sol aydınlarımızın artık buluşması gerektiği anlamına gelir. Bizce herkes kendini sorgulamalı, sık sık sorgulamalı.

Üzerine düşen görevi yapıp yapmadığı konusunda vicdanını rahatlatıcı cevaplar alasıya kadar sorgulamalı. Görmezden gelenler de, görülmek isteyenler de; geçmişi avuçlarında tutanlar da geleceği şekillendirmeye yeltenenler de artık bir şeyleri ortak üretmek, doğru hedeflere birlikte yürümek zorundalar. Küçük çıkarlar uğruna, tarih affetmeyecektir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2004
 • Sayfa Sayısı:
  153
 • ISBN:
  9789758950102
 • Yayınevi:
  Kapı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esra nur 
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 31 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Bizce herkes kendini sık sık sorgulamalı"
Edebiyatı divan edebiyatını nasıl olması gerektiğini beyitlerle hikâyelerle anlatan muhteşem bir kitap tavsiye ediyorum

Muhammed İsa ÖZTÜRK 
22 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sol, medeniyetin peşinde olmakla övünüyor sağ ise, kültürü korumakla. Kültürün yüzü geriye dönük olduğu için sağ aydına hep gerici denir.

Divane Güzeller benzeri kitaplar