Rüyalar Alemi Tasavvuf ve Psikoloji Perspektifinde

10,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
156 gösterim
İnsanlar uykudadır, ölünce uyanırlar. Sufi ler, yaşam bir rüyadan ibaret değil midir, diye sorarlar. "İnsanlar uykudadır, ölünce uyanırlar," şeklindeki hadis, İslam dünyasında rüya tartışmasını büyük bir etki altında bırakmıştır. Bu kitap geçmiş deneyimler ve tecrübelerle günümüz psikoloji ekollerinin fi kirlerini buluşturmayı hedefl iyor. Rüyayla ilgili tüm bilinenleri, bilinmeyenlere ulaşmak için bir araya getiriyor. Rüya yorumlamada tek katman yerine çok katmanlı okunabilirliği göstermeyi ve iki kanatlı kuşun inşasına katkı sunmayı umuyor.

"Yaşamımızın uyuyarak geçen üçte birlik bölümünün kendimizi keşfetmek için bir fırsat olabileceğini hiç düşünmeyiz. Rüya bilincinin, yaşamımızın geri kalanını zenginleştirmesine imkân verecek psikolojik ve kültürel mekanizmalardan yoksunuz."

Uyku rüyaya çağırdığı için güzeldir ama sakınılması gereken elbette "gafl et uykusu"dur.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2016
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786059778213
 • Yayınevi:
  Sufi Kitap
 • Kitabın Türü:
İlmincisi 
08 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap daha bitmedi fakat içeriği itibariyle çok beğendim. Son zamanlarda okuduğum güzel eserlerden. Hem tasavvufi açıdan hem psikolojik, bilimsel noktalardan konuyu ele alması gerçekten ilgi çekici. Kitapı daha bitirmeden bile kesinlikle okumalısınız diyorum!