1000Kitap Logosu
Saga Cilt: 1
Saga Cilt: 1
Saga Cilt: 1

Saga Cilt: 1

Saga #1

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.7
115 Kişi
245
Okunma
88
Beğeni
2.801
Gösterim
168 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 46 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Marmara Çizgi · Şubat 2014 · Karton kapak · 9789756129913
Orijinal adı
Saga, Vol. 1 (Saga #1)
Diğer baskılar
Saga Cilt: 1
Saga, Vol. 1
Çizer : Fiona Staples Ödüllü yazar Brian K. Vaughan (Y: Son Erkek, televizyon dizisi Lost) ve ciddi derecede beğenilen çizer Fiona Staples (Mystery Society, North 40) tarafından yaratılan Saga, kainattaki yerlerini bulmaya çalışan genç bir ailenin sürükleyici öyküsünü anlatıyor. Hiç bitmeyen bir galaktik savaşın karşıt taraflarında duran iki asker âşık olup tehlikeli ve eski bir dünyaya kırılgan, yeni bir hayat getirmek için her şeylerini riske atıyorlar. Fantezi ve bilimkurgu, bu seksi, devrimci destanın ilk cildinde daha önce hiç olmadığı şekilde bir araya geliyor.
5 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺36,79
8.7
10 üzerinden
115 Puan · 16 İnceleme
north
Saga Cilt: 1'i inceledi.
168 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Lütfen beni taşlamayın ama itiraf ediyorum, bu benim (tabii mangaları saymazsak) ilk çizgi romanım dhdjhfd. Aslında alalı 8 ay falan oldu ama sadece iki cildi bende olduğu için ve sonraki ciltleri alım sürem uzar, unuturum falan diye okumaya başlamamıştım. Ama sonra, aman boşver ne olacak dedim ve okumaya başladım. Açıkçası ilk okumaya başladığımda biraz korkuyordum: hikayenin içine girememekten, olayları kavrayamamaktan falan ama ilk 30-40 sayfayı (baya azmış gerçekten) geride bıraktıktan sonra yavaş yavaş hikayenin içine girmeye ve olayları kavramaya başladım. Hikaye genel olarak savaş sırasındaki İlktoprak ve Çelenk’ten iki askerin birbirine aşık olup, yeni doğmuş bebekleriyle birlikte kendilerine yeni bir ev bulmaya çalışmalarını ve bu sırada karşılaştıkları ve yaşadıkları maceraları anlatıyor. Konu sıradanmış gibi gözükse de hikayede ki karakterlerin ve kullanılan ne diyebilirim bilmiyorum, araç gereçlerin? yaratıcı ve farklı olduğunu düşünüyorum. Mesela kalpkıran silahının fikrine bayıldım. Ayrıca karakter tasarımları da çok güzel. Özellikle Sinsi’nin tasarıma gerçekten BAYILDIM. Vasiyet ve onun gerçekten güzel ve eğlenceli bir aşk hikayesi olabilirdi… gerçekten çok çok üzgünüm. Şuan ikinci cildi okuyorum ve tek temennim umarım Vasiyet bolca rüya görmeye devam eder… Ve Marko ve Alana da iyi güzel ama, benim favori karakterim Izabel oldu. İkinci cildi okuyor olduğum için Izabel’in hikayeye veda etmediğini duyurmaktan büyük MUTLULUK duyuyorum. Bilmiyorum ama gerçekten çok kafa bir kız ve seviyorum işte. Umarım ileriki ciltlerde ona daha fazla yer verilir. Ayrıca normalde insanlar çizgi romanları bir saate falan bitiriyorlar, benim okumamın neden bu kadar uzun sürdüğüne gelirsek, çünkü bir sayfayı, sanırım artık tik oluşmuş, otuz kez okumadan geçemiyorum. Çok lanet bir şey. Sayfa bittiğinde artık yazan her şeyi ezberlemiş oluyorum… Umarım zamanla bu saçma sapan şey beni terk eder hdjhfd. Bu konularda çok fazla bir fikrim yok ama Saga’yı sevmeyen bir insana hiç rastlamadım. Ve Marvel evreni çok karışık kuruşuk olduğu için Saga çizgi roman okumaya başlamak için bana çok temiz bir seriymiş gibi gözüktü dhdjdhs. Bu kadar. Dipnot: bunu yazmak sonradan aklıma geldi ama hangi paragraf arasına sıkıştıracağımı bilemediğim için buraya yazayım dedim. Hikayenin Marko ve Alana’nın kızı, Hazel’in ağzından anlatılması gerçekten çok hoşuma gitti. Hikayeye daha farklı hava katıyor bence. Tamam. Şimdi, gerçekten bu kadar.
Saga Cilt: 1
8.7/10
· 245 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Şevval Sarpbalkan
Saga Cilt: 1'i inceledi.
168 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Çizgi roman okumaya alışık olmayan biri olmama rağmen ve tür olarak benden çok uzak olmasına rağmen oldukça güzel ve ilgi çekici bir ilk ciltle başladım. Diğer serilere geçmek için sabırsızlanıyorum...
Saga Cilt: 1
8.7/10
· 245 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Hasret
Saga, Vol. 1'u inceledi.
176 syf.
·
9/10 puan
Aslında çok fazla çizgi roman okuyan birisi değilim. Okumuş olduklarımdan ise öyle çok fazla sevdiğim bir çizgi roman yok. Ancak şaşırtıcı bir şekilde Saga hoşuma gitti. Normalde okuduğum çizgi romanların o dünyasına giremiyorum. Ne kadar zorlarsam zorlayayım hoşuma gitmiyor. Özellikle Marvel çizgi romanları için. Marvel dünyasına bayılıyorum. Kahramanları ve hikayeleri çok hoşuma gidiyor ancak çizgi romanlarını okumayı sevmiyorum. Filmlerinin daha güzel ve daha dolu dolu olduğunu düşünüyorum. Aynı şey DC içinde geçerli. Saga ise beni çok şaşırtan bir çizgi roman oldu. Beklemediğim bir şekilde çok sevdim. Marvel ve DC kitaplarındansa Saga çok daha güzeldi. Hem çizimleri hem hikaye çok hoşuma gitti. Devamını ne zaman okurum bilmem ama devam etmek istediğim bir çizgi roman serisi oldu.
Saga, Vol. 1
8.7/10
· 245 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16
Ragif
Saga Cilt: 1'i inceledi.
168 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Uzun zaman sonra okuduğun en güzel çizgi-roman diyebilirim. Hikaye bütünlüğü var. Fantastik olsa da saçma sapan bir hikaye değil. Devam hikayelerini de merak ettim
Saga Cilt: 1
8.7/10
· 245 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
25