Shakespeare Bunu Asla Yapmazdı

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
479 gösterim
Sorunlar Fransız editör Rodin'le başladı. Önce iki bilet dedi, sonra bir bilet, ben de, pekala, dedim ve Linda Lee'ye bir bilet aldım ve Cumartesi geldi, uçuş günü, ve havaalanını aradım ve evet dediler, rezervasyonum vardı, ancak hayır, ücreti ödenmiş ve benim adıma düzenlenmiş bir bilet yoktu. Ben de arabaya atlayıp seyahat acentesi aramaya başladım. Hepsi kapalıydı. Cumartesi günleri Los Angeles'da seyahat acentaları ne hikmetse kapatıyorlar. İki saat dolandıktan sonra buldum açık birini. Bir saat beklemem gerekti. Turistlerle bekledim, salamlı sandöviç yedim, kahve içtim, sonra da içeri girip biletimi aldım. (Kitap'tan)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 1999
 • Sayfa Sayısı:
  155
 • ISBN:
  9789757939245
 • Orijinal Adı:
  Sheakspeare Never Did This
 • Çeviri:
  Avi Pardo
 • Yayınevi:
  Parantez Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 10 Alıntı

Televizyon çocukların ve kilisenin tuttuğundan daha çok sayıda uyumsuz çifti birlikte tutuyor.

Shakespeare Bunu Asla Yapmazdı, Charles Bukowski (Sayfa 107 - Parantez)Shakespeare Bunu Asla Yapmazdı, Charles Bukowski (Sayfa 107 - Parantez)

Hayatın çekilmez olduğu doğruydu, insanların çoğuna öyle değilmiş gibi yapmayı öğretmişlerdi... Arada sırada biri kendini öldürüyor ya da delirip kapatılıyor, ama diğerleri her şey yolundaymış gibi yaşamayı sürdürüyordu...

Shakespeare Bunu Asla Yapmazdı, Charles BukowskiShakespeare Bunu Asla Yapmazdı, Charles Bukowski

Tren yuvarlanmayı sürdürdü ve dışarda Batı Almanya kasabalarını andıran şirin kasabalar gördük, masal kitaplarından çıkmış gibiydiler biraz, parke taşlı küçük sokaklar, yüksek çatılar, ama orada da ıstırap vardı, şehvet vardı, cinayet vardı, delilik vardı, ihanet, hiçlik, korku, can sıkıntısı, sahte tanrılar, tecavüz, sarhoşluk, uyuşturucu, köpekler, kediler, çocuklar, televizyon, gazeteler, tıkalı tuvaletler, kör kanaryalar, yalnızlık… Yaratmak bir kaçış yoluydu sanki, çığlık atmanın bir yolu, ama o denli kötü şeyler yaratılıyordu ki, tıkalı tuvaletler ve tıkalı yaratıcılık.

Shakespeare Bunu Asla Yapmazdı, Charles BukowskiShakespeare Bunu Asla Yapmazdı, Charles Bukowski

Bu insan beni sıkan her şeyden haz duyuyor, benim haz duyduğum her şeyden sıkılıyordu. İdeal bir çifttik. Aramızdaki tahammül edilebilir ve tahammül edilemez mesafe sayesinde sürdürebiliyorduk ilişkimizi. Her gün ve gece tekrar karşı karşıya geliyorduk, hiçbir şeyi çözümleyememiş ve çözümleme umudu olmaksızın... Mükemmeliyet.

Shakespeare Bunu Asla Yapmazdı, Charles BukowskiShakespeare Bunu Asla Yapmazdı, Charles Bukowski