Kitap
Sıçrayış

Sıçrayış

OKUYACAKLARIMA EKLE
6.1
17 Kişi
46
Okunma
9
Beğeni
975
Gösterim
96 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 2 sa. 43 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Dharma Yayınları · Ekim 2012 · Karton kapak · 9786055598624
Orijinal adı
Taking the Leap: Freeing Ourselves from Old Habits and Fears
Diğer baskılar
Sıçrayış
Sıçrayış
Eski Alışkanlıklarımızı ve Korkularımızı Bırakmak..""Popüler öğretmen Chödrön'un bu yumuşakça cesaret veren kitabı, Budist bilgeliği derinlere yerleşmiş tepkilere uyguluyor. Chödrön'ün güçlü yanları arasında insan varoluşunun zorluğu için sevecenlik ve kendi başarısızlıklarını kabul etme yer alıyor. Bu kısa rehber, belirsizlik zamanlarında değişim için gereken araçlar sağlıyor. -Publishers Weekly-Yıkıcı alışkanlık kalıplarından kurtulmak, yeni bir özgürlük ve mutluluk hissi deneyimlemek tamamen bizim elimizde. Pema Chöcrön, Budist bir kavram olan Shenpa'dan yararlanarak, zihnin belirli alışkanlıklarının nasıl bizi ""yakaladığını"" ve kızgınlık, suçlama, kendimizden nefret etme ve bağımlılık gibi durumlara çekme eğiliminde olduğunu görmemize yardım ediyor. İyi haber, bu alışkanlık kalıplarını bir kere görmeye başladıkmı, yaşamımızı daha iyiye gidecek şekilde değiştirebileceğimiz. Kilit nokta, günlük yaşamımızdaki kaçınılmaz zorluklarla ve güvensizliklerle yeni bir yüzleşme yolu öğrenmek: Şimdiki anda nasıl kalacağımızı ve kalplerimizi nasıl açacağımızı öğrenmek zorundayız.(Tanıtım Bülteninden)
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺13,33
6.1
10 üzerinden
17 Puan · 3 İnceleme
Ecz.Senaa
Sıçrayış'ı inceledi.
104 syf.
·
3 günde
·
6/10 puan
Anda Kalınnn ...
Meditasyon ve Buddha öğretileri konusunda yüzeysel anlamda bilgi sahibi olmak açısından güzel ve keyifli bir kitap. Kendi açımdan dilini akıcı bulsam da yer yer tekrarlanan noktalar sonlara doğru kopmalar yaşamama sebep oldu. Yine de doğanın kıyısında belki bir deniz kenarında tadımlık okunabilir.
Sıçrayış
6.1/10
· 46 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Mustafa
Sıçrayış'ı inceledi.
96 syf.
·
1/10 puan
Öyle kitaplar vardır ki içinizden okumak gelmez hiç, kitap sevginizi alır götürür sizden, ama bir kere başlamışşınızdır bitirmek istersiniz bir şekilde. Bu kitapta işte tam böyle bir kitap. Demek ki araştırmadan, ne olursa olsun kitap işte deyip okunmamalı kitap.Gerçekten kitapta hiç bir şekilde ilerleme kaydedilemiyor, Kitabın çevirisi de çok kötü sürekli devrik ve bozuk cümleler. Kitabın konusununda ne olduğu belli olmuyor açıkçası neyi ifade etmeye çalışmış yazar o da muamma.
Sıçrayış
6.1/10
· 46 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Berna
Sıçrayış'ı inceledi.
104 syf.
·
2 günde
·
5/10 puan
Pema Chödrön bir Tibet rahibesi, bir keşiş. Sıçrayış da tam bir kişisel gelişim kitabı değil aslında. Pema’nın şimdiye değin yaşadıklarından öğrendiklerinin, çıkardıkları derslerin çok çok kısa bir özeti. Sıkıcı ve birbirinin aynı kişisel gelişim kitaplarından en büyük farkı; şunu yaparsanız böyle olur, bunu yaparsanız böyle olur gibi işaret fişekleri kullanmaması. Pema’nın ısrarlar üzerinde durduğu iki konu var; biri anda kalmak, diğeri ise öfkeye kapılıp gitmemek. Ha deyince yapılacak şeyler değil, belli bir birikim ve elbette meditasyon sakinliği, dinginliği gerekiyor. Ben çok merak ettiğim için okumuştum. Kadın bir keşişten bu hikayeyi dinlemek istediğim için. Herhangi bir beklentim olmadığı için hayalkırıklığı da yaşamadım. Budizmle, bilgelik öğretileri ile ilgiliyseniz keyifle okuyabilirsiniz.
Sıçrayış
6.1/10
· 46 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1