Şimdi Hayal Et

8,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
139 gösterim
44 Dilde 100’ü aşkın ülkede okunan Türk romancı Serdar Özkan’ın kaleminden, delilikle bilgeliğin, hayal ile gerçeğin iç içe geçtiği yeni bir roman.

Benim hayat filmimin senaristinin de herkesinki gibi Tanrı olduğunu biliyordum. Yapımcısı da, yönetmeni de Tanrı’ydı. Bir de başkahramanı biliyordum. Herkes gibi, ben de kendi hayatımın başkahramanıydım.
Her film bir hikâye anlatır. Tanrı bana bu hikâyeyi niye anlatmak istemişti, önemli olan buydu. Bu hayat filmiyle bana anlatılmak isteneni ıskalamamalıydım.
Tanrı her kuluyla özel bir sohbet gerçekleştirmek ister. Her insana diğer kullarına söylemediği yeni bir söz söyler. Bu söz, kulu için yazdığı hayat senaryosundan başka bir şey değildir. Başka bir deyişle, her birimizin hayatı aslında Tanrı’yla gerçekleştirdiğimiz bir sohbettir. Eğer Tanrı’nın size seslendiğini duyuyor ve onun söylediklerini anlıyorsanız, daha başka ne istersiniz ki?

“Serdar Özkan ismi şimdiden Paulo Coelho, Richard Bach ve hatta Antoine de Saint-Exupéry ile birlikte anılıyor.” –Corriere della Sera, İtalya
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2018
 • Sayfa Sayısı:
  120
 • ISBN:
  9786053043218
 • Yayınevi:
  Artemis
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

ebru şahin güllü 
24 Şub 00:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Eğer bir insanın kalbini genişleten samimi dostları yoksa, bu kaçınılmaz bir sondur kanaatimce.

Şimdi Hayal Et, Serdar Özkan (Sayfa 6 - Artemis)Şimdi Hayal Et, Serdar Özkan (Sayfa 6 - Artemis)
ebru şahin güllü 
26 Şub 14:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sevgi senden bağumsız bir şeydir.ona bakarsın, onun içinfeki ışığı gmrürsün.onun güzele, iyiye niyet ettiğini görürsün ve onu bunun için seversen, sevgidir o.

Şimdi Hayal Et, Serdar Özkan (Sayfa 89 - Artemis)Şimdi Hayal Et, Serdar Özkan (Sayfa 89 - Artemis)